Statik Proje Çizimi İçin Örnek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

selam müridler. konuyu kardeşim için açıyorum. başlık doğru oldu mu emin değilim. şöyle bir şeye ihtiyacı var;

bunu bulabileceği forum vb. site bilen var mı acaba ? ingilizce olsa da sorun olmaz. ayrıca elinde bulunan öğrenci arkadaşlar belki paylaşabilir.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

tam emin olmamakla birlikte aradığın bu olabilirmi

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Mimar ofislerden yapı denetimlerden alabilir. ve Çevresi yoksa bosuna statik öğrenmesin zaten...

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Yeni gördüm. Yarın ola hayrola

ZzZzZzZ...!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek

İnşaat mühendisi olarak istersen pm olarak iletişime geçebiliriz yardımcı olurum elimde mevcut cizimlerde var isteğine göre cizebilirim de 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

statik çizimde fiyat neye göre belirleniyor? yani 100 tane aynı tip villayı içinde barındıran sitenin çizimi ile tek villanın çizimi (villalar aynı) ne kadar farkediyor? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek

Statik projede esas olan m^2 dır yani mesela metrekaresi 1.8 tl ye cizersin projeyi bu değişir çelik daha pahalidir beton daha ucuz da olabilir ve toplam metrekare ye göre fiyat verirsin. Mesela villa 250 metrekare diyelim fiyatı da 2 tl diyelim statik projenin ; tanesine 500 tl den 100 tane olsa 50.000 tl fiyat verirsin hepsinin aynı veya farklı olması farketmez. 10 katlı yapıda da her kat aynı 1 kat çizip kat kopyalayıp analiz yapiyorsun fakat tek katın metrekare fiyatını almiyorsun. Hepsini aliyorsun

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

öncelikle buradan ve özelden gelen bilgiler için teşekkürler. örnekleri kardeşime iletecem bugün.

@troper

her türlü bilgiye açığız hocam ^^

@eraycnar

benim bilader pm ile ulaşsın hocam sana. bir öğrenci olarak sizden gelecek hertürlü bilgi ve tavsiyenin yararını görür illa.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eraycnar
    eraycnar's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

öncelikle buradan ve özelden gelen bilgiler için teşekkürler. örnekleri kardeşime iletecem bugün.

@troper

her türlü bilgiye açığız hocam ^^

@eraycnar

benim bilader pm ile ulaşsın hocam sana. bir öğrenci olarak sizden gelecek hertürlü bilgi ve tavsiyenin yararını görür illa.

Tabiki ulaşsın hertürlü yardımda bulunurum eğer samsundaysa kardeşin yanıma da gelebilir. Statik proje yapmayı felan da öğretebilirim. İster çelik ister beton.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    eraycnar bunu yazdı

Statik projede esas olan m^2 dır yani mesela metrekaresi 1.8 tl ye cizersin projeyi bu değişir çelik daha pahalidir beton daha ucuz da olabilir ve toplam metrekare ye göre fiyat verirsin. Mesela villa 250 metrekare diyelim fiyatı da 2 tl diyelim statik projenin ; tanesine 500 tl den 100 tane olsa 50.000 tl fiyat verirsin hepsinin aynı veya farklı olması farketmez. 10 katlı yapıda da her kat aynı 1 kat çizip kat kopyalayıp analiz yapiyorsun fakat tek katın metrekare fiyatını almiyorsun. Hepsini aliyorsun

hocam 2.kat doğal olarak zemin kata baskı yapıyor tabiki statik değişecek her kat ayrıca bir hesaplama demek ama yan yana duran 100 tane aynı tip villa birbirlerine nasıl etkiyebilir ki? ctrl-c/v yapmaktan farkı yok. 

Toplam Hit: 2053 Toplam Mesaj: 12
statik proje örnek mimari çizimler statik mimari proje