Statik Sorusu Lütfen Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

saçma sapan sonuçlar çıkartıyorum..

soru yanlış mı acaba hocam?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

saçma sapan sonuçlar çıkartıyorum..

soru yanlış mı acaba hocam?

inceliyorum.. da cevap o değil gibi geliyor..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Arkadaşlar problemin özü, denge konumunda pistona iple  gelen T2 kuvvetinin düşey bileşeninin (pistona gelen  ipin düşeyle yaptığı açıya Q dersek ) 

T2*cos (Q)=mg=40 bağıntısıdır

diğer taraftan T2 kuvveti, yayın uzaması ile yay sabitinin çarpımına da eşittir..

Yayın uzaması ise ilk durumdaki L1= AB mesafesi ile ikinci durumdaki L2=A'B arasındaki farka eşittir mesafeleri mm cinsinden yazarsanız K yıda nt/mm 0,56 nt/mm olarak koyun

h=415 olduğunu söylüyorsun

Q=35.86 derece .. L2=512mm L1=212mm       Fyay =k*300=0.56*300=168Nt        168*cosQ=136.155  40 nire 136 nire

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

wert hocaya sorun bir baksın..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

öff çok kötü bir yerde bir işlem hatası yapmışım.. kurduğum mantık doğru..

Birazdan atarım çözümü

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

öff çok kötü bir yerde bir işlem hatası yapmışım.. kurduğum mantık doğru..

Birazdan atarım çözümü

bekliyorum hocam merakla .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

L1'i 300xkök(2) yazacağıma yanlışlıka 300kök(2)/2 yazmışım saçma sonuç çıkyordu  .. 415 cevabı da doğru çıkıyor

teta=35.8389 derecede çözüm veriyor

sağlamasına da bir bakın ( kuvvetleri kontrol edin)

Teta =35.8389 da h=415.36 veriyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Allah razı olsun hocam baya bir uğraşmıştık sağlamasını yapıyoruz çok teşekkürler tekrardan.

Toplam Hit: 1994 Toplam Mesaj: 19
soru mühendislik statik