folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Steam‘E Türk Lirası Geldi

Steam‘E Türk Lirası Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    Haymatlos bunu yazdı

Hocam kuru 1.5 liradan almışlar da benim bakiyeyi niye hemen hemen güncel kurdan çevirmişler ki :D Bilseydim bi 100 dolar atardım öncesinde.

abi sanırım oyunların fiyatları için 1.5 almışlar doları

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı
    Haymatlos bunu yazdı

Hocam kuru 1.5 liradan almışlar da benim bakiyeyi niye hemen hemen güncel kurdan çevirmişler ki :D Bilseydim bi 100 dolar atardım öncesinde.

abi sanırım oyunların fiyatları için 1.5 almışlar doları

oyun fiyatları için kur 1.5 diğer cüzdan hesabı olsun pazar olsun güncel kur :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Keyfini çıkarabildiğiniz kadar çıkarın. En kısa surede bir mana ile erişim engellenir vergi ve ülkede temsilcilik için baskı başlar. ARAL çoktan lobiye başlamıştır. Steamde 90 lira olan oyun ARAL da 300 lira ve tekeller. Mutlaka bunun kaymagını yiyenler bunu onler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

http://forum.donanimhaber.com/m_98699667/tm.htm

Steam'in Türkiye Mağazasında 2K Games Oyunlarına Fiyat Düzenlemesi 

Bildiğiniz gibi bu haftanın Türk oyuncular için en önemli haberi Steam'in Türk lirasına geçiş yapmasıydı. Bu geçişte oyunların fiyatları iki yolla ayarlanmıştı. Ana fiyatlandırmada 1 dolar 1.5 TL sayılsa da, bazı firmalar özel fiyatlandırma da yapabiliyordu. Bu akşam itibariyle 2K Games, özel fiyatlandırmaya geçiş yapan firmalardan oldu. 

Steam'in Türk lirasına geçişi itibariyle 75 TL'den satılan Civilization: Beyond Earth ve Borderlands: The Pre-Sequel'in fiyatları bu akşam itibariyle 170 TL'ye çekildi. Böylelikle normal fiyatı 49.99 dolar olan oyunlar, Türkiye mağazasında tam 75.99 dolara denk gelen fiyatla satılmaya başladı. 

Bu kötü haberle beraber aslında Türk oyuncularının merak ettiği bir diğer soru da cevap kazanmış oldu. 2K Games ve Rockstar Games aynı ana firmaya bağlı olduğu için Grand Theft Auto V'in Steam fiyatı da 170 TL olarak ayarlanacaktır.

Kısacası Ubisoft'un ardından Take Two firmaları da Türk oyuncuların kaçınacağı bir özel fiyatlandırmaya geçiş yapmış oldu. Umarız devamı gelmez, ne diyelim...

DrKill tarafından 24/Eki/14 08:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Ubisoft ve Take Two yapımı oyunlarda 70-75 liradan 170 liraya cekilmis, zaten adam gibi bisey olsa sasardim. Parasiz zamanda denk geldi yine alamadım amk.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

civilizationda 170lirayı görünce severler böyle işi diyip abandım torrente o kadar para vermem hayatta

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Yapacaklari ise sokayim

isbank kredi karti

Isbank sanal

Isbank banka

calismiyor

Paypal secenegi kalkmis

Enparadan 5 10 denemede 1 defa para atabildim cuzdana

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

Yapacaklari ise sokayim

isbank kredi karti

Isbank sanal

Isbank banka

calismiyor

Paypal secenegi kalkmis

Enparadan 5 10 denemede 1 defa para atabildim cuzdana

İlk denememde enpara ile aldım oyunu,hiç sorun çıkarmadı. 45 tllik oyun aldım yarısını iade edecek enpara :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Geçtiğimiz günlerde TL bazında fiyatlandırmaya gidilmesiyle birlikte dolar kurunu 1,5 TL’den alarak oyunları fiyatlandıran Steam’de güncellemeler devam ediyor

intro.jpg%20%28580×330%29

Hatırlanacağı üzere bir süre önce yaptığımız haberde Steam’in TL ile fiyatlandırmaya geçiş yapacağını sizlerle paylaşmıştık. Nitekim beklenildiği ve Steam’in söz verdiği üzere geçtiğimiz gün fiyatlar Avro’dan TL’ye geçmiş oyunlar yeniden fiyatlandırılmıştı.

Bu fiyatlandırma olayında oyuncular en çok sevindiren detay ise Steam’in dolar kurunu 1,5 TL’den hesaplaması olmuştu. Bu sayede 49.99$ seviyesinde olan birçok oyun sadece 75 TL gibi makul bir fiyattan Türk oyun severlere sunulmuş ve daha birçok oyunun fiyatında hatırı sayılır düşüşler olmuştu.

Bazı firmalardan özel fiyatlandırma

Steam’in TL bazında fiyatlandırmalarına ilk tepki ise Ubisoft’tan gelmişti.Ubisoft, 75 TL’ye satılan oyunlarını, özel fiyatlandırma seçeneğini aktifleştirerek 170 TL’ye çıkarmıştı. Ubisoft’un gerçekleştirdiği bu hamlenin bir benzeri de Take Two’dan geldi. Take Two kendisine bağlı olan tüm yapımcıların oyunlarını özel fiyatlandırmaya tabi tuttu.

Take Two’dan gelen hamle sonrasında geçtiğimiz günlerde satışa sunulanBorderlands Pre Sequel’in fiyatı da 170 TL’ye çekildi.

Ubisoft ve Take Two’nun özel fiyatlandırma seçeneğini aktifleştirmesinin ardından gözler şimdi Activision cephesine çevrildi. Pek çok kişi yakın zamanda satışa sunulacak olan Call of Duty Advanced Warfare’ı Steamüzerinden 75-100 TL arası bir fiyata satın almayı bekliyordu. Fakat Activision’da özel fiyatlandırma seçeneğini aktif ederse, muhtemelen CoD Advanced Warfare’ın fiyatı da 170 TL civarında olabilir. Umarız Ubisoft veTake Two’ya katılan firmaların sayısı artmaz.

PanxeR tarafından 24/Eki/14 12:54 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

PayPal kalkmış olmadı bu ya.Kafam rahat alışveriş yapıyordum,şimdi banka kartımız olunca sanal kartımız olmuyor.Bu yüzden biraz işler değişiyor.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 4147 Toplam Mesaj: 38