folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Stop SOPA! 18 Ocak Site Karartma Eylemine Siz De Katılın!

Stop SOPA! 18 Ocak Site Karartma Eylemine Siz De Katılın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

MaviEkran bunu yazdı:
    -----------------------------

Türkiye'de protesto edilmesini saçma buluyorum.

Amerikan yasası ulen adamlara biz oy vermedik biz seçmedik bizi niye dinlesinler. Dünya niye gtünü yırtıyo onu anlamıyorum.

Sorun abdnin, abd dışına etki edecek olması...

Tahribat ın serverı kanadada...

Adam holywood filmlerinden 2 tanesinin linki tahribatta diye, adam canadadaki serverımı kapatabilecek...

Sence saçmamı hala?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

MaviEkran bunu yazdı:

Türkiye'de protesto edilmesini saçma buluyorum.

Amerikan yasası ulen adamlara biz oy vermedik biz seçmedik bizi niye dinlesinler. Dünya niye gtünü yırtıyo onu anlamıyorum.

Sorun abdnin, abd dışına etki edecek olması...

Tahribat ın serverı kanadada...

Adam holywood filmlerinden 2 tanesinin linki tahribatta diye, adam canadadaki serverımı kapatabilecek...

Sence saçmamı hala?

Kanadadaki Server'ı kapatamaz. Çünkü amerika yasaları Kanada'da geçmez. Bu yasanın orada da geçmesi için ABD'nin o devletle işbirliği yapıp orada da benzer yasalar çıkarması gerek. The PirateBay'e ABD yasaları birşey yapamadı. İsviçre yasalarına göre adamlar suç işlemiyor. Yada çin kaynaklı sitelerde holywood filmleri yasal olarak host ediliyor. Bunun gibi birçok ülke ve örnekler ortaya çıkacaktır.

SOPA çıkarsa ki, umarım çıkar, internet amerikan tekelinden kurtulacak. Bir kaç ABD kaynaklı sitenin hostingi ABD tarafından durdurulacaktır. Ama başka ülkelerde alternatifleri açılacaktır. Başka ülkelerde açılan bu siteler de (Örneğin İsveç) abd yasalarının saçmalıklarından muaf olacak. 

Tek dezavantajı ABD vatandaşlarına olacak. Sansürü onlar yiyecek. Ama dünya için hayırlı bi adım olacak.

Blue Screen of Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

sayfa siyah açılınca biri öldü sandım hay a..

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı:

sayfa siyah açılınca biri öldü sandım hay a..

:D:D koptum
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

MaviEkran bunu yazdı:

Kanadadaki Server'ı kapatamaz. Çünkü amerika yasaları Kanada'da geçmez. The PirateBay'e ABD yasalarının birşey yapamadığı gibi.

SOPA çıkarsa ki, umarım çıkar, internet amerikan tekelinden kurtulacak. Bir kaç ABD kaynaklı sitenin hostingi ABD tarafından durdurulacaktır. Ama başka ülkelerde alternatifleri açılacaktır. Başka ülkelerde açılan bu siteler de (Örneğin İsveç) abd yasalarının saçmalıklarından muaf olacak. 

Tek dezavantajı ABD vatandaşlarına olacak. Sansürü onlar yiyecek. Ama dünya için hayırlı bi adım olacak.

Mantıklısın aslında. Frenç'de ermeni bilmem neysi çıktı diye bizim ülkede milleti içeri mi atıyorlar? Hayır. Ha serverlar abd'dedir o hâlde oradan alınır başka yere koyulur. Ama asıl sakat olan abd'nin örnek alınması ve bizim özenti hükümetimiz tarafından aynısının uygulanması. Diğer özentiler de uygularsa o zaman STOP SOPA! demeliyiz. İnce düşünmek lazım ya yine de avantaj ve dezavantajları illaki olur.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ABD dışında protesto edilmesi, şu an aktif olarak kullandığınız ve kullandığımız tüm sitelerin hemen hemen 1/4'ünün kapatılacak olması.

Canv.as, 4Chan gibi öncü siteler kapanıyor.

Wikipedia kapanıyor.

Twitter kapanıyor.

Ayrıca bu yasa sayesinde egemen şerefsizler şunu yapabilecek,

İnternet sitelerinde satılan ürünlerden, kullanılan içeriklere, yayınlanan videolardan, bilgisayar oyunlarına kadar telif hakkı ve ticari marka kelimelerinin birlikte anılabileceği her unsuru etkileyebilecek.

Ayrıca bu sadece SOPA davası değil. 
    http://www.alternatifbilisim.org/wiki/Ana_sayfa burada görebilirsiniz. Bu sansüre karşı küresel bir girişimdir. Bugün Dealextreme'den alışveriş yapıyorsan buna destek olmalısın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

ABD dışında protesto edilmesi, şu an aktif olarak kullandığınız ve kullandığımız tüm sitelerin hemen hemen 1/4'ünün kapatılacak olması.

Canv.as, 4Chan gibi öncü siteler kapanıyor.

Wikipedia kapanıyor.

Twitter kapanıyor.

Ayrıca bu yasa sayesinde egemen şerefsizler şunu yapabilecek,

İnternet sitelerinde satılan ürünlerden, kullanılan içeriklere, yayınlanan videolardan, bilgisayar oyunlarına kadar telif hakkı ve ticari marka kelimelerinin birlikte anılabileceği her unsuru etkileyebilecek.

Ayrıca bu sadece SOPA davası değil. 
    http://www.alternatifbilisim.org/wiki/Ana_sayfa burada görebilirsiniz. Bu sansüre karşı küresel bir girişimdir. Bugün Dealextreme'den alışveriş yapıyorsan buna destek olmalısın.

Birçok site kapatılacaktır, ama kısa sürede başka yerlerden yayın hayatlarına devam edebilecekler. ABD tekelinden kurtulmak için bu bedel ödenebilir. Çünkü geri dönülmez yada kurtarılamaz bir durum değil.

Satılan ürünlerle ilgili de aynı şey geçerli. Satıcı ABD'de değilse hiçbirşey olmaz.

"Sansüre karşı küresel girişim" konusunda haklısın. Ama bence internetteki ABD tekeli yada internetin ABD'nin kontrolünde olması diyeyim, sansürle hemen hemen aynı büyüklükte bir sorun.

Blue Screen of Death
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

bu durumda tek başıma ben facebook, twitter, myspace, youtube, google, friendfeedi kapatabiliyorum. hepsi bana link veriyor.

varmı böle bi saçmalık mk.

piyasada site kalmaz. google başta engeller bunu. tüm warez sitelerine link veriyor. warez yoksa google ne işe yarayacak.

bende destekliyorum

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wikipedia.org'un sansürden etkilenmemiş hali için, google'ın cachelerini kullanabilirsiniz.

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

MaviEkran bunu yazdı:

Birçok site kapatılacaktır, ama kısa sürede başka yerlerden yayın hayatlarına devam edebilecekler. ABD tekelinden kurtulmak için bu bedel ödenebilir. Çünkü geri dönülmez yada kurtarılamaz bir durum değil.

Satılan ürünlerle ilgili de aynı şey geçerli. Satıcı ABD'de değilse hiçbirşey olmaz.

"Sansüre karşı küresel girişim" konusunda haklısın. Ama bence internetteki ABD tekeli yada internetin ABD'nin kontrolünde olması diyeyim, sansürle hemen hemen aynı büyüklükte bir sorun.

Peki bu tekelden rahatsız olan bir birey olarak, ne yaptın? Neden devlet denilen saçma sapan bir varlıktan senin adına yapmasını bekliyorsun? Devletlerin yönetmesine alışmışlık mı? Yoksa üşengeçlik mi? 

Tekel yıkılsın, eyvallah.

Her şey ABD dışına taşınsın eyvallah. 

Peki şimdiye kadar ne yapıldı? Hiç birşey. 

Tahribat.com mesela, sırf boktan 2 şarkıcının burada parçası paylaşıldı diye, devletin en dandik kurumu olan Muyap tarafından mahkemeye verildi ve engellendi. Neden? Çünkü telif hakkı var. Sokayım telif hakkında. Telif hakları yalandır. Telif hakkı diye birşey yoktur. Yapıyorsan yaparsın. 

Yani kardeşim durum şu;

Bugün bu işi devletin saçma sapan kurumlarına bırakırsak, ne alacağımıza, ne giyeceğimize, ne göreceğimize, nereye tıklayacağımıza izin vermelerini sağlarsak eğer, yarın o devletin kaldırdığı hortum gelir bize döner ve girer. Ki zaten sansürü yaşıyoruz senelerdir.

Ben DNS adresi yazmadan hiç internet kullanamadım biliyor musun? Yurt dışına çıktığımda yazdım mesela, orada güldüler mk.

Toplam Hit: 6101 Toplam Mesaj: 57