Şu An Yapılacak İşler Neler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bildiginiz Üzere piyasa cok durgun ne alım var ne satım var..

Bilader için bi yeri açma düşüncemiz var bunlardan birisi emlak sektörü digeri ise lokanta sektörü , sizinde fikirlerinizi ögrenmek istiyorum yapılacak yer 300 bin nüfuslu biryer genelde emekli ve fabrikada calısan kesımın bulundugu bir şehir.

bütce 100 bin civari.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Bilader için bi yeri açma düşüncemiz var bunlardan birisi emlak sektörü digeri ise lokanta sektörü , sizinde fikirlerinizi ögrenmek istiyorum yapılacak yer 300 bin nüfuslu biryer genelde emekli ve fabrikada calısan kesımın bulundugu bir şehir.

bütce 100 bin civari.

Hocam Restaurant açabilirsiniz Bence küçük nüfuslu yerlerde yapılacak en iyi şeydir pek yoksa Klasik güzel tasarımı olan bir Restourant/cafe gibi yerler açmak :) Genç nüfus veya yaşlı nüfus fazla ise hiç düşünmeyin Orta yaşlı ise 30-40 yaşlar genelde yoğun olduğunda pek dışarı çıkmazlar o yüzden tutmayabilir 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lokanta restorant isiyle ugrasip sitrese girecegine, ac guzel bi pastane, pogoca börek cart curt yürütürsün isi.. tutmama ihtimali sifir ürünlerin tadi güzel olduktan sonra.. 

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hocam yok sa guzel bir cay bahcesi . Kahve gibi.

Bahcesi olan bi dukkanda acilirsa is yapar kanimca

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Hocam "Girişimcilik ve kurma" ile ilgili yazılı güvenilir kaynakları okuyarak hem bilgi sahibi hemde gerçek rakamlarla bilgilerle hareket emiş olursun. ders kitaplarında bile neyin nasıl yapılacağı yazıyor artık bu bilgiler ile sokak bilgisini harmanlar bi karar verirsiniz.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

bütce 100 bin civari.

hocam çok güzel bir fikrim vardı bana göre kusursuz, ama genelini fabrika çalışanları ve emeklilerin oluşturduğu bir şehirde tutmayabilir fikrim. Sen inşaattan kesinlikle vazgeç, gıda/lokanta üzerine yoğunlaş.

Come On Cj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

bütce 100 bin civari.

moruk valla orta ve alt kesime hitap edersen bu boyle ama ust kalite araba al sat yaparsan ev alir satarsan her zaman is yapar.emlakta ev al sat gucun varsa olur 2 3 tane minibus alin vadeli pesinatida iyinverin ki taksitleriniz az olsun servis kovalayin 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İlla perakende olmasin üretim yeri açın

Küçük bir yerse zaten devlet teşfikte veriyor

İlk önce bozulan seyler çok riskli o yüzden lokanta pastane manav yiyecek noktasini önermiyorum. Bir gün beklese bayatlayacak. Birde en pis adam bile sende temizlik bekler. Cok lokantacı müşterim vardı hepsi mutsuz

o yörede ne eksik ?

Ceşit yoksa marka yoksa giyim üzerine olabilir

Yada orada üretir yakin illere satarsın. Belirli alanlara sıkışmayın. Birde web sitesi açip reklam yaptın mi tamam.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bende lokanta diyecektim ama aklıma geldi şimdi çarşıda işlek yerde dükkan bulursanız iç çamaşırı satın hocam kadın ağırlıklı tüm iç çamaşırları içlik atlet vs. vs.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

hocam o tür yerlerde ıvır zıvır çok satar 

şu ne alırsan 1 tl gibi 

aç bi japon pazarı istanbuldan doldur vırı zıvırı 

30k stok la başlayıp eridikçe rağbete göre ilerleyebilirsin

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Hayatın bana öğrettikleri.. 

1-Bilmediğin işi yapma. 

2- Fırsatın olursa kadın üzerine çalış. avm de incik boncuk satışından kıyafet hatta hazır mutfağa kadar yelpaze geniş. 

3-Teknosa,  bimeks vb.yoksa 300000 nufus iyi rakam bunlardan birini ki - bimeks yada vatan bilgisayar- önceliğin olsun aç. 

4-Yılın yarısında köpek gibi çalışayım, diğer yarısını sıfır çalışma ile geçireyim dersen seracılık yap. Arazi ve iklim şartları ıygun olmalı ve mutlaka kendi malını kendin son tüketiciye satmalısın yoksa sen değil halci kazanır. 

Yerinde olsam sera işi yaparım. 10-20bin tl arası belediyeden pazar yeri satın alıp geri kalanın yarısı ile (diğer yarıyı tkdk verecek) sera işi yaparım. tkdk %60 a kadar hibe desteği veriyor. Sen 40 bin tl koyuyorsun tkdk 60 tl destek veriyor. Üstelik planlı programlı yaptığın içinde maceraya ayılma riskin az cünkü tkdk profesyonel firmalardan yapılmış proje, etüt dosyası istiyor.

Toplam Hit: 2307 Toplam Mesaj: 17