folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şu Dips Aletinden Kullanan Var Mı?

Şu Dips Aletinden Kullanan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba dostlar şu dips aletinden alıcam spor yapıyorum zaten arka kol çalıştırmak için iyi olacagını düşünüyorum.  Danışayım dedim

https://www.decathlon.com.tr/100-antrenman-istasyonu-id_8379822.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Tırmanış salonunda kullanıyorum. Ama eve alacak kadar ihtiyaç duymadım çünkü parklarda da dips demiri, barfiks demirleri olduğu için dışarda dips çalışmak daha hoş geliyor. 

Bu demirler kalinistik çalışmak için çok güzel ama evde boş alan varsa en son indirimdeydi alınabilir 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

uzayspor.com/urun-26041-adidas-10260-performance-power-tower

bunu tavsiye ederim, bütün üst vücudu çalıştırabiliyorsun, ikinci eli 1000 lira civarında.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

dips aleti yok ama yakın zaman da şınav aparatı aldım, kendi ağrılığım ile omuz ve karın çalışmak için,

senin bahsettiğin alet sadece arka kol değil de, tüm vücut çalışmak için olabilir

çok ağır değilsen gelişmek için ideal gibi

sanırım adreste ki aynı alet

https://www.youtube.com/watch?v=QVud_foo4Q8

boş
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roe
    Roe's avatar
    Erkek

dips için herhangi bir alet almana gerek var mı hocam koltuk kenarından tutarak bile yapabilirsin

Im not sure..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Roe bunu yazdı

dips için herhangi bir alet almana gerek var mı hocam koltuk kenarından tutarak bile yapabilirsin

Kendi vücut ağırlığın bir süre sonra yetmeyecek bacakları aşağı salarak vücut ağırlığınla yapmak için tower yada bar şart. Örneğin ben 105 kiloyum 25 kilo da plaka takarak dips yapıyorum.

Triceps takıntısı olanların yapması gereken çalışma şekli, long head, medial head ve lateral head'i aynı antremanda çalıştırmak, long head için minimum 5 set girmek, medial ve lateral head için ise yüksek set sayılı ısındırmadan sonra maksimum ağırlığı girerek 3 set sonunda bırakmak. Bunu yapanın arka kolu at nalı gibi çıkar bicepsi de oldukça iri gösterir.

Long head için yapılacak hareket olarak yeni başlayanlara overhead dumbell press yerine overhead triceps pushdown cable (grip ile) öneririm, zira dumbell ile yapılan çalışmada sinir sisteminiz yeteri kadar eğitilmediyse (1 yıl ve üzeri) enseye yük binme problemi olabiliyor hareket ağırlık iyi olsa da işe yaramayabiliyor. Salona gidemeyenler duvara kanca asıp gerilen bantlarla da aynı çalışmayı yapabilir.

Lateral head içinse klasik triceps pushdown çalışabilirsiniz yine salona gitme ihtimali olmayanlar tavana bir kanca çakıp esnek bantlarla çalışabilir. İlla ki ağırlık kullanmak şart değil.

RETRET tarafından 13/Oca/20 03:57 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Janitschar
    Janitschar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    do_som bunu yazdı

merhaba dostlar şu dips aletinden alıcam spor yapıyorum zaten arka kol çalıştırmak için iyi olacagını düşünüyorum.  Danışayım dedim

https://www.decathlon.com.tr/100-antrenman-istasyonu-id_8379822.html

alma sakın !

Acaip derecede agresifim !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Alma hocam bu aletler yere sabit olmayınca kullananlar için sıkıntı oluyor. Dengede durması zor yani. 

Bir defa barfiks çekerken kendimi sakatliyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

almayımmı :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

almayım mı :(

Uzun süreli Mekan değiştiriyorsan alma, sabitsen al. Bi dâhâ mı Gelicen. 

" Kendi vücut Ağırlığın bir süre sonra yetmeyecek, bacakları aşağı salarak vücut ağırlığınla yapmak için tower yada bar şart. "

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1536 Toplam Mesaj: 12
dips aleti