folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şu Dişlinin Demiri Yapılabilir Mi?

Şu Dişlinin Demiri Yapılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Elimde bir tane RC helikopter var. Fakat bu helikopterin kronik bir problemi var. Belli bir uçuştan sonra içindeki dişlinin dişleri kırılıyor ve uçmuyor. Özellikle helikopter düşerse veya zorlanırsa, rüzgarda uçurmaya çalışınca dişli hemen kırılıyor. Bıktım bu dişliden almaya.

Sormak istediğin aşağıda ki linkteki dişlinin demiri veya ne bileyim daha sağlamı yapılabilir mi? Tornacılar falan bunu yapabilir mi?

Helikopter Double Horse 903 denen helikopter değil ama bu dişli oluyor. Bu dişlinin aynısı kırılan parça.

http://www.hepsiburada.com/double-horse-9053-helikopter-disli-set-p-OYUNREEL9053-12?id=123&utm_source=email&utm_medium=siparis&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Pleksiden kestirsen?

ayhun tarafından 13/Haz/16 19:09 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Cnc makinesinde ustalık ile yapabilirler bence aynı boyutta çizip vermek lazım. Yada 3d yazıcı da çıkartmak lazım sağlam.

JuMaN tarafından 13/Haz/16 19:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Pleksiden kestirsen?

Yapan var mı bildiğiniz hocam?

JuMaN bunu yazdı

Cnc makinesinde ustalık ile yapabilirler bence aynı boyutta çizip vermek lazım. Yada 3d yazıcı da çıkartmak lazım sağlam.

Evet, 3D aklıma gelmemişti hocam bi araştırayım. Teşekkür ediyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Kestamitten yaptırtabirsin hocam. Kalınlığı nedir bilmiyorum ama elindeki rc ye göre demir ağır gelebilir sanırım. Sadece dişli üzerine atölyeler var sanayide. Onlar makine ile takır takır yapıyor hemen.

Örneğin şu şekil  http://www.kalitedisli.com/irtibat.asp

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    absconder bunu yazdı

Kestamitten yaptırtabirsin hocam. Kalınlığı nedir bilmiyorum ama elindeki rc ye göre demir ağır gelebilir sanırım. Sadece dişli üzerine atölyeler var sanayide. Onlar makine ile takır takır yapıyor hemen.

Örneğin şu şekil  http://www.kalitedisli.com/irtibat.asp

Arayayım yarın bunlarıda hocam, teşekkür ediyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Çelikten hazırı vardır.

Modül dişlidir büyük ihtimalle.

En dış çapları ve diş sayılarını söylersen yardımcı olabilirim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Uzun uzun yazmayacağım mobilim boşuna uğraşma 😊

Pc ye geçince detaylı yazarım unutmazsam

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Merhabalar,

Elimde bir tane RC helikopter var. Fakat bu helikopterin kronik bir problemi var. Belli bir uçuştan sonra içindeki dişlinin dişleri kırılıyor ve uçmuyor. Özellikle helikopter düşerse veya zorlanırsa, rüzgarda uçurmaya çalışınca dişli hemen kırılıyor. Bıktım bu dişliden almaya.

Sormak istediğin aşağıda ki linkteki dişlinin demiri veya ne bileyim daha sağlamı yapılabilir mi? Tornacılar falan bunu yapabilir mi?

Helikopter Double Horse 903 denen helikopter değil ama bu dişli oluyor. Bu dişlinin aynısı kırılan parça.

http://www.hepsiburada.com/double-horse-9053-helikopter-disli-set-p-OYUNREEL9053-12?id=123&utm_source=email&utm_medium=siparis&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun 

Hocam demir olması ağırlaştıracağı için uçuşunu zorlaştırmaz mı?

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    tolgasen bunu yazdı

Merhabalar,

Hocam demir olması ağırlaştıracağı için uçuşunu zorlaştırmaz mı?

Hocam onun ağırlığından hiçbir şey olmaz.  Kaan hocam bulursa kurtarır seni. 

Çeliğin bulamazsan cad ini bulup yolla ben sana çıkarayım 3d printerda

exchanger tarafından 13/Haz/16 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Printerı kaça aldın.

Toplam Hit: 1873 Toplam Mesaj: 19
torna tornacılık dişli