Şu Monitör Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-vg240ybmiix-23-8-75hz-1ms-hdmi-analog-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000HW4ZO

Hacılar şu monitörü aldım. Arkadaş diyor ki 75 hz olması az 140 olanı al üstüne 200-300 tl daha koyup.

Ben oyun oynamıyorum genelde internette takılma okuma işte video vs olayım.

Bu monitör nasıl bu fiyata göre ? İade edeyim mi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-vg240ybmiix-23-8-75hz-1ms-hdmi-analog-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000HW4ZO

Hacılar şu monitörü aldım. Arkadaş diyor ki 75 hz olması az 140 olanı al üstüne 200-300 tl daha koyup.

Oyun oynamıyorsan, yüksek kare hızı değişen videolar seyretmiyorsan 60 bile gayet yeterlidir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam yukari aşağı inip çıkan bi monitör bak bence, ergonomi açısından baya önemli tecrübeme göre.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

hocam yukari aşağı inip çıkan bi monitör bak bence, ergonomi açısından baya önemli tecrübeme göre.

Dediğin asansör değil mi hacı?

Bu monitörüde yukarı aşağı eğip bükmek var galiba. O yeterli olur geliyor bana.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

hocam günlük kullanım için 60 hz bile yeterli ama ben oyun oynuyorum diyorsan 144e bakabilirsin. 

salla gitsin ölecez zaten :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

ufacık bir fark ile kullandıgım monıtoru oneririm

144 hz ve curved. 

https://www.hepsiburada.com/hp-x24c-23-6-144hz-4ms-hdmi-dp-full-hd-curved-freesync-oyuncu-monitor-9fm22aa-p-HBV00000WAWOZ?magaza=BETA%20PLUS%20TEKNOLOJ%C4%B0&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=CjwKCAjwg4-EBhBwEiwAzYAlsnyNwQUbtxZqlIxSL5bgQSpJw3wATNVFdSRycIJCMBBL8c5HBpUbYhoCQYEQAvD_BwE

paneli va 

ips den renk dogrulugu düşük tn den fazla

yan açılarda bozulma ips kadar iyidir ama bir ips değil tn den fersah fersah önde

tepkime süreleri tn den düşük ips den hızlıdır genel olarak va paneller

kullanılan panel yanlış bilmiyosam samsung

DestinatioN tarafından 24/Nis/21 20:34 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    u235 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

aynen hacı asansör

bu monitörde yukar aşağı yok, sadece açıyı değişebiliyosun gördüğüm kadarıyla.

https://www.epey.com/monitor/lenovo-thinkvision-t23d-10.html

ben şunu almıştım, baya güzel . öneririm

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

herkes paneli hz yi gecikmeyi falan söylerde şu sayacağım şeyler cidden rahatlık için önemli

Yükseklik ayarı

çevirme ayarı

alt ayağının çok geniş olmaması

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yorumlarınıza ve attıklarınıza baktım.

Bir arkadaş şunu attı

https://www.hepsiburada.com/asus-vp249qgr-23-8-144hz-1ms-analog-display-hdmi-freesync-full-hd-ips-monitor-pm-HB00000RRJ7K?wt_gl=cpc.6802.dsa.elk.it-cevre-birimleri&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI2-6S3NOX8AIVEOJ3Ch28eQQOEAAYAiAAEgIwavD_BwE

Bana güzel geldi. Siz ne diyorsunuz  ?

Bu aşağıdaki ayağın yuvarlak olmasınıda sevmiyorum. Monitör sallanıyor böyle olunca ama teknik olarak iyi görünüyor bu fiyata göre.

u235 tarafından 24/Nis/21 22:56 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Hz muhabbetiyle ilgili kesin yanıt: Why Do We Need 120Hz/144Hz Monitors If The Human Eye Can't See Beyond 60Hz? (forbes.com)

Öte yandan 60 üstü cidden çok da şart değil. Hele 75 aldım 144 olsun waaaa uçar kaçar hikaye.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
Toplam Hit: 1480 Toplam Mesaj: 14
monitör