Şu PHP Kursu Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

http://www.ankarabasari.com.tr/p_kurslar_bilgisayar_kurslari_ankara.asp?kurs=php_mysql_kursu_ankara

Arkadaşlar PHP öğrenmek istiyorum ve sizce yukarıdaki linkteki kurs veya kurum nasıldır (fiyat/içerik ve eğitim olarak filan) bilen varsa fikrini paylaşırsa sevinirim. Ayrıca Ankara'da olmak üzere alternatif kurs önerilerine de açığım.

Selametle...

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam 50 lira ver adam gibi 1-2 kitap al.. Otur çalış.. Biz böyle öğrendik.. Kurs falan hikaye :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

NmC bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam 50 lira ver adam gibi 1-2 kitap al.. Otur çalış.. Biz böyle öğrendik.. Kurs falan hikaye :)

Aynen..

GÖrüntülü eğitim cd leri dolu bi ton.. indir onlardan bide kendine kitap al

sonra örneklerdi kodları incelemeydi vs.. derken zaten işin içine girersin kursa ne gerek var..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

iLLuMiNaTi bunu yazdı:

NmC bunu yazdı:

Aynen..

GÖrüntülü eğitim cd leri dolu bi ton.. indir onlardan bide kendine kitap al

sonra örneklerdi kodları incelemeydi vs.. derken zaten işin içine girersin kursa ne gerek var..

Öncelikle cevaplar için teşekkürler.

"Kitap olarak önerebileceğiniz bir kitap var mı peki?" diye değiştirsem soruyu...

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rbtx
    rbtx's avatar
    Erkek

oncelikle cevap vermen gereken soru su: kendi kendine motive olabiliyor musun? kendin calisinca anlayabiliyor musun yoksa birinin anlatmasi mi lazim?

eger kendin calisabiliyorsan evet kitap al, ama motivasyon kaynagin yoksa bir muddet sonra vazgecersin. Kursa verdigin paraya icin aciyacaksa ogrenmek icin kendini zorlarsinda. kurslarda sonuc olarak abarti bir sey ogretmiyor, gerisi sana kalmis ama baslangic icin once kendini tani derim, sonrasinda temeli bildikten sonra ogrenmek kolaylasiyor cunku.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

rbtx bunu yazdı:

oncelikle cevap vermen gereken soru su: kendi kendine motive olabiliyor musun? kendin calisinca anlayabiliyor musun yoksa birinin anlatmasi mi lazim?

eger kendin calisabiliyorsan evet kitap al, ama motivasyon kaynagin yoksa bir muddet sonra vazgecersin. Kursa verdigin paraya icin aciyacaksa ogrenmek icin kendini zorlarsinda. kurslarda sonuc olarak abarti bir sey ogretmiyor, gerisi sana kalmis ama baslangic icin once kendini tani derim, sonrasinda temeli bildikten sonra ogrenmek kolaylasiyor cunku.

Hocam dediğin gibi önemli olan motivasyon ve ben de belli bir programa oturtup düzenli zaman ayırabileceğimi düşünüyorum bu işe. Birinin anlatması olayı da görsel eğitim setleri ile çözülebilir diye düşünüyorum yukarıda arkadaşların da dediği gibi bir sürü görsel eğitim setleri var. Bu setlere yardımcı nitelikte bir kitap alsam sanırım programı da oturttuktan sonra düzenli çalışırım. Bana lazım olan bu konuda yardımı olacak ek bir kitap.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hacılar ben bu işlere ortaokuldayken başladım ve baya bir ara verdikten sonra php dosyasını

2007 de kapattım.Şu anda yeni çıkan bilgilerle kendimi güncelliyorum.

Öğrenmesi çok kolay,komut dizimi çok sade,çok hızlı ve çok yaygın bir dil, daha ne diyeyim?

Sürekli gelişmeside cabası.Ayrıca her türlü soru/sorununda pm atabilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

herkes ezbere konuşmayı ne kadar çok seviyor. eğitim olayı o kadar basit birşey mi ki eğitim videosuyla, kitapla herkes öğrensin?

grup eğitimleri, her zaman bireysel eğitimden daha faydalıdır.

kursa harcama yapma bilinci bile motive edici bir etkendir.

aynı şekilde katlanılan sıkıntılar da(iş çıkışı kısıtlı zamanda gidiyorsun, yol parası veriyorsun, vaktin bir kısmı yollarda heba oluyor) motive edici bir etkendir.

ama evde face,youtube,oyun,yemek,arkadaş çağrıları vs.. varken tüm dikkatini her gün görsel eğitim videolarına vermen kolay değil.

tabii istisnalar olabilir. bazılarımız aşırı disiplinlidir evde çalışıp öğrenebilir. yada gittiğin kurs sik gibidir evde daha iyi öğrenirsin. bunlar istisna.

şahsen ben, tbt'de o kadar eğitim seti paylaşan, indiren, isteyenler olmasına rağmen kimsenin adam akıllı bir plan yapıp disiplinli bir şekilde bir set bitirdiğine inanmıyorum. özellikle günümüz gençliği çok sıkılgan ve çevresinde dikkatini dağıtacak bir sürü bok, püsür var. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

uzun yıllar asp ile uğraştım sonra php kursuna gittim gerçkten daha basit ve kullanışlı geldi.
    kendine güzel bi çalışma programı çıkar temelini öğrendikten sonra örnekleri uygulayarak gelistirmeye çalışarak ilerle

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

ne kitabı be ona da gerek yok kursa hiç gerek yok işin mantığını biliyorsan biraz kendin netten video vs. ile çözersin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    450 lira sadece php kursu için yüksek bir rakam hemde 60 saat ve giriş seviyesinde bir eğitim.
    Yukarıda ki arkadaşlar gibi bende kitap ve internette ki setleri tavsiye ediyorum.Onlarda kurs tadında oluyor zaten.Sakin bir çalışma ortamı olmadı güzel bir kulaklık ve hafif bir müzikle 10 numara öğrenim yolu.

Hatta şöyle bir yol haritası çıkarayım sana, 

Eğitimofis'in Php videolarıyla giriş yap.Önce bununla başlamanı öneriyorum çünkü diğer setlere kıyasla modern düzgün bir anlatımı var. ( http://egitimofis.com/derslist.asp?I=S&Id=40 )

Daha sonra pasta-cila niyetine gorselegitim.com'da ki php setine de bir göz at.Atladığın bir şey var mı diye bakarsın.Bu set ücretli ama satışı yapan kişi öğrencilere indirimini yapan iyi bir insan yinede ödemek istemezsen warezi de var.

Sonra bu edindiğin bilgilerle ufak tefek uygulama yapmaya çalış 3-4 gün boyunca.Örneğin blog scripti yada resim galerisi.

Daha sonra PHP ve MySQL (http://www.kitapturk.com/books/Kitap/64426/Php_Ve_Mysql_-_Uzmanlar_Icin_.htm) isimli Luke Welling, Laura Thomson'ın yazdığı Alfa Yayın evinin çevirip sattığı kitabı da kendine referans kitabı olarak kullanmak için satın al ve php5 mvc oop programlama konusunda bilgi edinip phpnin ileri seviyesine gelmek için bu kitaptan faydalanabilirsin.

Kitabı bitirip uygulama yazmaya geldiğin de iş http://codeigniter.com buradan devam et.CI dokümantasyonu iyi temiz ve anlaşılır olduğu için başlangıç frameworkü olmaya aday.

Eğer ilk programlama girişimin değilse PHP'den vazgeçip Ruby on Rails yada DJango'ya göz atmanı şiddetle tavsiye ederim.Kolay gelsin.

Toplam Hit: 2428 Toplam Mesaj: 12