Sunucudan Db Yi Sildiler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek

Hadi yedek yok haftalik carilerin kağıda dökümü mutabakatı vs de mi yok nasıl işletme nasıl yöneticilik sahiplik anlamiyorum

Netsise vb tomarla para ver diğer işlerden bi haber ol 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

hocam istanbuldaysan bu işi prof yapan firmalar var hdd veriyorsun hocam incik boncuk ne varsa tüm verilerini vereceğin ikinci diske kopyalıyorlar. Ona görede bir fiyat veriyorlar

İletişim numarası verir misin hocam?

Hocam bu işi yapmıyorum en son 4-5 sene önce işim düşmüştü şirket adına. firmanın adını hatırlamaya çalıştım ama bulamadım. Lakin çat diye 1 günde tüm dosyaları kurtarıp verdiler. Şimdi firma ismi verip vebalede girmiyim ama aşağıdaki linkten firmaları araştırıp bir görüşebilirsen hiç şifre kırmayla vs uğraşma

https://www.google.com/search?q=istanbul+veri+kurtarma&rlz=1C1GCEU_trTR900TR900&oq=istanbul+veri+kurtarma&aqs=chrome.0.0j0i22i30l5.2195j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanoonline
    kanoonline's avatar
    Erkek

benzeri bi olay başıma gelmişti. sunucu içindeki harici hdd dahil yedeklerin bir anlamı kalmıyor. tek çözüm dışarıya , buluta yedeklemek.  tabi o bulutta olan yedeğide başka bir makinaya otomatik indirmen gerekiyor.. 
    neyseki ben ucuz atlatmıştım 5 günlük veri kaybıyla buluttan verileri geri getirmiştim.. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

C'deki veriyi D diskine kopyalayınca yedek aldığını zanneden kişiye her şey mübahtır.

Sal gitsin, bir daha akılları başına gelir de yedek almayı öğrenirler :D

Veri olum bu, dünyadaki şu anda "altın"dan sonraki en değerli şey. Sene olmuş 2021, bir tuşla 3 ayrı yere günlük 3 yedek atabilecek teknoloji mevcutken şu duruma düşmek. Bilemiyorum Altan xd

Tavsiye: Günlük 06:00, 14:00, 18:45 saatlerinde 3 yedek alacak şekilde farklı lokasyonlara yedeklerini şifreleyip zipleyip yükle. Verini de cloud platformlarına koyarken açık seçik şekilde koyma ziple şifrele mutlaka.

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

C'deki veriyi D diskine kopyalayınca yedek aldığını zanneden kişiye her şey mübahtır.

Sal gitsin, bir daha akılları başına gelir de yedek almayı öğrenirler :D

Veri olum bu, dünyadaki şu anda "altın"dan sonraki en değerli şey. Sene olmuş 2021, bir tuşla 3 ayrı yere günlük 3 yedek atabilecek teknoloji mevcutken şu duruma düşmek. Bilemiyorum Altan xd

Tavsiye: Günlük 06:00, 14:00, 18:45 saatlerinde 3 yedek alacak şekilde farklı lokasyonlara yedeklerini şifreleyip zipleyip yükle. Verini de cloud platformlarına koyarken açık seçik şekilde koyma ziple şifrele mutlaka.

^^D` âlem'sin sen ya. 

~@~

en alttaki paragraf da iyiymiş. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Uygulamasi ve stratejisi basit, maliyeti az kucuk ve orta boyutlu datalar icin.

https://www.unitrends.com/blog/3-2-1-backup-sucks

Sektorun icindeysen musterilerine zorunlu tut bu backup stratejilerini, bir iki paket alternatifi cikar ve dayat.

+ datalara testdisk ile bir bakmayi dene.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    abdullahazad bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sistem netsis. Duyan bilen vardır belki muhasebe programı. Adamlar da destek olmuyorlar ama işlerine gelince bakım parasını cukkalıyorlar. Neyse adam bir kötü baya morali bozuk zaten işler kesat bütün carileri herşeyi uçtu adamın. 

mevzunun netsis ile uzaktan yakından bir alakasi var mi hocam, gommussun adamlara?

sunucu guvenligi onemlidir. muhtemelen rdp brute-force kurbanı olmustur.

Sanki programı satan adamlar sana veri güvenliği garantisi veriyorlar. Bakım parasını cukkalatmak istemiyorsan öğren adamların işini kendin yap arkadaş. Bilgi teknolojilerine angarya diyerek beş kuruş vermem diye düşünen tüm patronlara girsin bu olay.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Sistem netsis. Duyan bilen vardır belki muhasebe programı. Adamlar da destek olmuyorlar ama işlerine gelince bakım parasını cukkalıyorlar. Neyse adam bir kötü baya morali bozuk zaten işler kesat bütün carileri herşeyi uçtu adamın. 

mevzunun netsis ile uzaktan yakından bir alakasi var mi hocam, gommussun adamlara?

Sanki programı satan adamlar sana veri güvenliği garantisi veriyorlar. Bakım parasını cukkalatmak istemiyorsan öğren adamların işini kendin yap arkadaş. Bilgi teknolojilerine angarya diyerek beş kuruş vermem diye düşünen tüm patronlara girsin bu olay.

Münakaşaya girmek istemiyorum hocam. Söylediğim gibi bu konu çok uzun bir konu. Bir çok ödeme bakım/destek diye geçer ki benim şirketimde de bu şekildedir. Merak etme onların yaptığı işi bende biliyorum buradaki mesele adamların ilgisiz olması. Data güvenliğini sağlamak zorunda değiller konusu da tartışılmaya açık bir konu. Sen sistemde SQL Injection açığı bıraktıysan ve sorun senin yüzünden gerçekleşiyorsa kusura bakma da konu farklı yerlere dallanır. Ha buradaki konu birinin sunucuya girmesi. Belki sunucuya girmelerindeki problem yazmış oldukları sistemin bir açığı? 

Adamlara sallamıyorum. Konu ilgisiz olmaları. Adamın para vermediği durum yok daha önce iş yaptık ve benim yazdığım sistemi önce NAS daha sonra CLOUD'a upload ediyorum. Bunu adama ben önerdim ve kabul etti. Daha önce crypto virüsü yedi datasını kurtardık. Dışarda da bir MongoDB var bu MongoDB üzerinde API logları loglanıyor. Bu konuyu daha önce bir konumda tek tek anlatmışım. Adam anlayışlı ve hiçbir şeye de beş kuruş vermem demedi. Ha tamam öyle mi dedi ne kadar dedi tamam yapalım dedi. Ne bir pazarlık ne bir şey. 

MhmdAlmz tarafından 12/Haz/21 23:40 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    interfector bunu yazdı
    abdullahazad bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

Münakaşaya girmek istemiyorum hocam. Söylediğim gibi bu konu çok uzun bir konu. Bir çok ödeme bakım/destek diye geçer ki benim şirketimde de bu şekildedir. Merak etme onların yaptığı işi bende biliyorum buradaki mesele adamların ilgisiz olması. Data güvenliğini sağlamak zorunda değiller konusu da tartışılmaya açık bir konu. Sen sistemde SQL Injection açığı bıraktıysan ve sorun senin yüzünden gerçekleşiyorsa kusura bakma da konu farklı yerlere dallanır. Ha buradaki konu birinin sunucuya girmesi. Belki sunucuya girmelerindeki problem yazmış oldukları sistemin bir açığı? 

Adamlara sallamıyorum. Konu ilgisiz olmaları. Adamın para vermediği durum yok daha önce iş yaptık ve benim yazdığım sistemi önce NAS daha sonra CLOUD'a upload ediyorum. Bunu adama ben önerdim ve kabul etti. Daha önce crypto virüsü yedi datasını kurtardık. Dışarda da bir MongoDB var bu MongoDB üzerinde API logları loglanıyor. Bu konuyu daha önce bir konumda tek tek anlatmışım. Adam anlayışlı ve hiçbir şeye de beş kuruş vermem demedi. Ha tamam öyle mi dedi ne kadar dedi tamam yapalım dedi. Ne bir pazarlık ne bir şey. 

Hocam dediğin gibi bu cok çetrefilli bir konu ama bende yazilim firmasi olsam karişmazdim. çünkü karişirsan iş senin sorumluluğundaymiş gibi davranmaya başlıyor müşteriler. Yedekleme politikasi vs şirket bilgi işlemine aittir. Yazilimda ki guncellemelerin bugfixlerin takibi için bakim-destek pakati satar yazilim firmalar. 

saas yapisinda değil ise yazilim firmasi serverda ki hiçç bir şeyi kabul etmez. saas ise de zaten senin yada kullanıcının o sunucuya erişmesini kabul etmez. Bu tarz olaylarda yazilimin aciğindan sunucunun full diskine erişiyorlar ise server daki yazilima admin yetkisi verilmiş demekitr. Yazilimda admin yetkisi olmadiği sürece diskin tamamina erişim sağlamamasi gerekir. 

Öncelik ile geçmiş olsun. Bu tarz durumlar için benim önerim backup dosyalari cloud sistem ile yedekleyen ürünler kullanmanız.

Toplam Hit: 14272 Toplam Mesaj: 32
db hacking