folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Superonline 5İ 1 Arada Dolandırıcılığı

Superonline 5İ 1 Arada Dolandırıcılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bu şubatta ödediğim faturadır

Bu da gecen ay ödediğim faturadır.

-----------------------------

Paketime yeni birşey ilave etmeden nasıl bu kadar fatura geliyor merak ettim ve superonline ı aradım. Müşteri Temsilcisi (MT) ile görüştüm

Ben: 5 i 1 arada paketinde neler olduğunu bana sayarmısınız.

MT: 3g, fiber, telefon, turkcell tv ...

Ben: neden Turkcell TV yi 2. bir kalemde fatura ettiniz o zaman?

MT: Efendim taahhüdünüz bitmiş onun için taahhutsuz fiyat yansımış taahhut verirseniz düşer vs vs...

Ben: Peki taahhüdüm bittiyse niçin Faturamda 5 i 1 arada kampanyası yazıyor?

MT: Çünkü kampanya bitince sizin kapatmanız lazım biz kapatamıyoruz. O zaman gsm üzerinden fatura ediliyor vsvs...

Ben: Yani taahhüdüm bittiği zaman pakete istediğiniz fiyatı ve anlamı yükleyip bana istediğiniz fiyattan faturalamaya başlıyorsunuz doğru mu anladım?

MT: işte paketin taahhüdü bitince sistem otomatik olarak...

Ben: Arkadaşım bana niçin iç süreçlerinizi anlatıyorsunuz? benim faturamda 5 i 1 arada yazıyor bana içeriğini say diyorum Turkcell TV diyorsun. Bana GSM faturam ayrı geliyor, Turkcell TV ayrı geliyor bir de 5 i 1 arada nasıl fatura edebiliyorsunz?

MT: Taahüt bittigi icin artık paketiniz TurkcellTV yi falan kapsamıyor.

Ben: Peki 50 mbit internetin fiyatını öğrenebilirmiyim?

MT: 120 TL aylık

Ben: O zaman şimdi 189 TL min içinde ne var tekrar sayabilrmisiniz?

Falan böyle uzun uzun anlatmaktan yoruldum telefonda. En sonunda

Ben:  ben 5 i 1 arada paketi falan anlamam ne kullanıyorsam faturmada ayrı ayrı adı ile görmek istiyorum ne yaparsanız yapın.

MT: tamam efendim

Önümüzdeki ay görücem bakalım sonuçları. Bu şerefsiz firma ile aman ha taahhut falan kabul etmeyin

HolyOne tarafından 24/Eyl/19 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O muhabbeti Telekom çıkardı ilk. Tivibu veya sabit hat satar ama onu ayrı geçirirler. Eğer bulunduğunuz bölgede tek hizmet veren firma değillerse Superonline ve Telekom kulanmayın. Hem pahalılar hemde kazıkçı.

300 lira aşırı fahiş bir rakam. https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/ buradan şikayet edebilirsin.

mkyb tarafından 24/Eyl/19 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Koca şeyh bile şikâyet konusu açıyor. 2000li yılların başında olsak Turkcell'in tüm verilerini alır Turkcell'e geri satardı.

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

tahhüt bitmişti modemi istediler gönderdim modemi kabul etmeden geri gönderip birde modem ücreti yansıttılar ardından ödemeyeceğimi belirttim icraya verdiler avukatı aradı elimde kargo gönderim dekontu, modem v modem ambalajı üzerine düşülen notlar olduğunu ve ödemeyeceğimi belirttim ardından avukatcık superoline ile görüştü kargo ile gönderin tekrar dedi göndermeyeceğimi bir önceki kargo geri dönünce ben ekstradan ücret ödediğimi v.b. anlattım bir arkadaşınız kurulum yapmaya nasıl geliyorsa öyle gelip modemi alacak ya da bu elimdeki doneler ile itiraz edip dava açacağımı belirttim aradan 1 hafta geçti kargo elemanı geldi modemi aldı bana kargo ücretini elden nakit olarak verdi gitti. 

Kısacası kafalarına göre iş yapıp ardından da yine kafalarına göre aksiyon alan bir firma. Kurumsal görünüp kurumsallıktan haberi olmayan yegane firma.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    ershn bunu yazdı

Koca şeyh bile şikâyet konusu açıyor. 2000li yılların başında olsak Turkcell'in tüm verilerini alır Turkcell'e geri satardı.

Hocam sen merak etme ben hamlemi yaptım dönüşü bekliorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Burda yazılanları takip etmekte fayda var .

Mesela telekom şöyle yapıyor. 

Ttnet alo + internet .  Gittin  3 ay hat dondurdun  .  Ttnet alo donat inter et donar ama internet taahhütü DONMAZ 

Sonra taahütsüz  kullandın diye muck  . . Hani sms atmaz . Mail atmaz. Atamazlar.  

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    ershn bunu yazdı

Haydaa çekirdeği hazırlaridım bekliyoruz 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    EmQceR bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı
    ershn bunu yazdı

Haydaa çekirdeği hazırlaridım bekliyoruz 

"nerde o eski tbt" sorularına cevap olması dileğiyle. vukuatlar bölümüne taşıyalım bence.

Allah Türktür.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Müşteri Temsilcisi = Verilen eğitimde ezberletilen standart cümleleri sorduğunuz her soru için kategorize edip size papağan gibi tekrarlayan, kullandığınız paketin içeriğinden haberi olmayan, size hak verse dahi yardım etmeyen, gazınızı almak için oraya konulmuş ve akşam çıkış(vardiya ise sabah çıkışı asdfas) saatini iple çeken sıradan vasıfsız insan tanesi. Bu kişilere ne anlatırsanız anlatın hiçbir sonuç alamayacaksınız. Sizin gibi hergün 1000lercesi bu şeyleri sorduğu, saydığı, sövdüğü için alışmışlar hoşlarına bile gidiyordur. En kısa yol Tüketici Haklarına gitmek. Sorununuz %1 de olsa yaptığınız görüşme sonrasında düzelebilir ama zor. Bir de bunn kurumsal tarafı var ki telekom ile ölümüne yarışırlar kalitesizlikte...

Delll - KochSystem

Pihillips

Cimiridotkom

Türkknet

firmalarına insan gibi sorunumu söyleyip çözememem üzerine sosyal medyadan bot gibi her postun altına olanı biteni anlattım hepsinde de sorunumu onlar seve seve çözmek zorunda kaldılar. Özellikle kochsystemde schaban diye biri vardı laf anlamaz herife derdimi anlatana kadar garanti sürem bitmişti falan sonradan parça değişimi tamir yaptırdım hardcore çözdük ve Türkknet de adıma sahte imza atmıştı eleman ayağıma gelip çoluk çocuk kim bakar diye zırlayınca neyse demiştim ücret iadesi almıştım... Hatta Türkknet için face sayfasından bana 100+ kişi yazıp nasıl yapacağına dair taktik istemişti parasını alan çok oldu lasjdklfahsljhfa 

dcpromo tarafından 24/Eyl/19 16:35 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

5 i 1 arada 3ü 1 arada be 4ü1 arada turkcell in en sıkıntılı paketleri.

müşterilerle ne kavgalar etttik , 6.ayda iptal ettiren müşteriye 800 900 tl kol gibi faturalar çok fena şeyler girdi çıktı.

bu tarz bundle paketlerden uzak durun. tahaddütleri birbirlerini bağladığı için bitmeden ayıramıyorsunuz sonra.

aynısını turktelekom da tivibu ile yapıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şuanda bu toplu paket konusunda en iyi hizmet Kablonet'te.

İnternet üstünden sabit telefon hizmeti veriyor, ip numarası sürekli sabit ek masrafa gerek yok, TV yayını var, daha ne olsun ?

Kablonet candır. Ancak altyapısı her yerde yok. Sokağınızda Kablonet varsa başka firmalar ile uğraşmayın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 3154 Toplam Mesaj: 26
fatura superonline dolandırıcı taahhüt