folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline AKK (Kontrollü Deney)

Superonline AKK (Kontrollü Deney)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Fen bilgisi dersinde yaptığımız gibi Adil kullanım kotası ile ilgili superonline ile kontrollü deney yaptım.Anlatıyorum.

3-4 Aydır superonline kullanıyorum.Önceden ttnet ti.

Bu ay 50 gb olan adil kullanım kotasını geçmişim.Mesaj geldi hızınız ay sonuna kadar 3 Mbps olacak diye. Bu arada kesinlikle superonline a bu download olayında güvenmiyorum.Yani 60 Gb kullandınız diyolarsa bence o 40 - 50 gb civarında.Bunlar bi şekilde şişiriyolar gibime geliyor.

İnternet öyle bir yavaşladıki kullanamaz hale geldim. bİ speedtest.net e girdim.  0.3 Mbps.  3 Mbps vermeleri gereken hız yerine 10 da 1 ini veriyolar.

Müşteri hizmetlerini aradım dedim böyle böyle AKK doldu. Hızımın 3 Mbps olması gerekmiyor mu dedim.Evet 3 Mbps dediler.Teknik bölüme bağladılar.

Modemin yanında sinyal kesici, telsiz vs var mı diye sordu. DNS ayarlarımı sordu.İnterneti açtı kapadı.Hız testi yaptık beraber ben speedtest.net ten yaptım sonucu soledim. 0.3 - 0.4 arasında çıktı sonuç.

Sonra arıza kaydı oluşturdular.48 saat içinde geri dönüş yapacaklarmış. 

Bekledim bekledim düzelmedi hız. İnternetsiz de olmuyo tekrar aradım müşteri hizmetlerini.

Bu sefer tek seferlik 25 gb joker akk almak istedim sadece fiber de alınabiliyomuş.Peki napıcam kotam doldu dedim.Paket yükseltebilirsiniz dediler.Tabi ben hiç demedim arıza kaydı oluşturmuştum vs vs hızım az gibisinden.Paket yükseltsem hızım hemen artar mı dedim.En geç 2 saate artar dedi. +7 tl daha vererek paket yükselttim. 1 saat sonra internet hızım hemen 6.5 Mbps oldu.Demekki neymiş arıza falan yokmuş yalan yani.Zaten daha önce 1 kez aramışlardı.Paketinizi yükseltelim diye bende superonline ın download sayaçlarına güvenmiyorum demiştim.

Özetle bu AKK olayı kalkmadan bütün kullanıcılarının faturalarını şişirmeye çalışıyorlar sanırım.Çünkü müşteri hizmetleri paket yükseltmeden önce uyardı  paket alçaltma yapamazsınız diye yani beni 2 yıllık anlaşmamın kalan 20 ayında  fazladan 7 tl ödemeye mahkum bırakıcaklar.

Ttnet ve superonline harici hangi firmayı kullanabilirim sinir oldum bunlarada.İptal etmek istiyorum superonline ı da.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Malesef alternatif yok . Şikayet edecek yerde yok .

Yanlız tespit çok güzel .

Bunu yaymak lazımda dediğim gibi kimsenin zikim de olmaz 

samaccc tarafından 30/Oca/17 01:08 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Ttnet te iken kota kolay kolay dolmuyodu.Dolsa bile interneti girilmiycek kadar yavaşlatmıyolardı.Geçen forumda bi arkadaş yazmıştı superonline a geçeyim mi diye eğer okuyosa bu yazıyı geçmesin.Superonline a geçtiğime pişman oldum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

http://www.vodafone.com.tr/Net/vodafone-anahtar-teslim-kurulum.php  vodafone unda internet hizmeti varmış. Yarın superonline ı arıycam eğer paketimi tekrar düşürüp akk mıda 75 gb yapmazlarsa vodafone a geçicem.O verdiğim 7 tl yi alıcam.Vermezlersede 4 ay boyunca yapılan indirimi öderim yinede çıkarım superonlinedan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

En temizi Uydunet. Devlete ait olduğundan pek kar iddaaları yok. Adamlar günde 1 liraya aylık 30 liralık internet + kablo tv veriyor ne olsun daha.

Ek : Eğer kendi üstünüze başka bir yere atıyorum evede internet bağlatmak isterseniz aynı paketi 10 liraya veriyorlar.

mkyb tarafından 30/Oca/17 01:31 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Link verir misin hocam? Nereden başvuru yapılıyor uydunet e ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Superonline'da bu ara bayağı bir hız düşüklüğü var sebebini merak ediyorum..

Kendine İyi Bak ..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Superonline'da bu ara bayağı bir hız düşüklüğü var sebebini merak ediyorum..

Aynen öyle hani şuan allah belasını versin nereden bulaştım diyorum. Geçen aralık ayında 13.7 - 14mbps olan hızım bu ay 10mbps'i görmedi bile. 6 günde 16 kez aradım ve aradığımda müşteri temsilcisine bağlanmayı beklerken yağtığım hız testlerinde pingim 120'den 80'e ve hızım ne hikmetse 13mbps'e çıktı.

Tabii müşteri temsilcisi sonuçları görüyor ekrandan. "Sorun yok" diyip kapatıyor. Ama 16kez aradığımda bir sorun olduğunu anladılar ve teknik destek ekibine yönlendirdiler.

CSGO'da 47 50 arası olan pingim 80 90 arası oynuyor genelde. bunu teknik destekteki adama söyledim. "Efendim pinginiz 90dan yüksekse müdahale edebiliriz Aksi durumda bu değer normal olarak kabul görmektedir" dedi.

10 dakika önce 337 pingim vardı. Hemen ping ve tracert değerlerini, speedtest değerini ve oyun içi ping değerini SS alıp yolladım. Bakaım dönüş yapacaklar ozaman diycem "başlatma 90 pingine gönder ekip yeter ikrah geldi :D"

Ama aynen hocam superonline'da bi bokluk var. Bakalım ne olcak :)

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Aynı sorun bende de var. 2 yıla yakındır superonline kullanıyorum son 2 3 aydır sapıttı net. Tamam dizi indiriyorum eşimle seyrediyoruz ama 25 gb download yapmıştım. 10-12 gündür kota belasıyla uğraşıyorum.

Müşteri sayfama girdiğimde kotaya daha 3 gb var görünüyor ama hız 1-2-3 aralığında sürekli değişiyor. Ping 50-60 larda. Leş çalışıyor denemediğim DNS kalmadı.

Müşteri hizmetleri de tam yalancı. 7 gün internet yoktu. Hiç sinyal yok diyorum. Açıp kapatıyor gelmesi lazım diyor yok diyorum. Bölgenizde herheangi bir arıza falan yok diyor. Arıza kaydı oluşturtu. 48 saat içinde çözülecek muhabbeti. Daha sonra msj geldi. Ekipler geldi dışarda sorun yok. Bina içi ankastrede sorun varmışmış.

Akşam eve geldim yönetici yazı asmış karşı inşaat telefon hatlarını koparmış o yüzden kimsede yok internet. :) 2 gün içinde yaptılar komşulara soruyorum herkeste var benim dairede yok. Aradım kayıtlarımıza göre bina içinde sorun varmış. Bende hemen zıpladım yalan atıyorsunuz hatlar kopmuş baktı etti sinyal geldi 20 dk sonra ama net demeye şahit lazım. dial-up daha hızlı çalışır. 

Velhasılkelam, superonline son çeyrekte sıçtı resmen. Güzel yanı müşteri hizmetleri çabuk bağlanıyor ttnet gibi 10 dk telde beklemiyorum hata yaptılarsa özür diliyorlar. 7 günlük kesinti içinde faturadan düşeceklerini belirttiler vs.  

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Kota dolunca çok yavaşlıyor. Girilmiyor internete. (Superonline)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Uydunet kullanıyorum, akk den sonra 3te sabitleniyor. +televizyon full paket 39 TL. Temiz. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 1971 Toplam Mesaj: 16
superonline