folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline Dan Turknet E Geçmek

Superonline Dan Turknet E Geçmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

merhaba,

superonline iyice cıvığını çıkarttı, 90 tl fatura ödüyoruz az önce speedtest yaptık dowloand hızımız 1.14 mb online oyunları bile oynatmıyor o kadar düşük hiçbir yeri açmıyor günlerdir de böyle.

turknet kullanan var mı akk kaltı falan diyorlar 100 tl verip güzel bir internet alabileceğim bir sağlayıcı istiyorum?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Akk sadece kendi altyapılarının olduğu yerlerde kalktı. Şuan için 250 GB akk veriyorlar. Zaten Akk sonrası 24 megabit oluyor hız öyle öldürmüyorlar.

Tarifendeki hızı birebir istiyorsan en iyisi Kablonet. Hız olarak neyi vaat ediyorlarsa onu tam veriyorlar. 

mkyb tarafından 13/Tem/17 14:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

TTnet'ten Türknet'e geçiyim dedim 3 hafta boyunca bağlantı sağlayamadılar.. İptal ettim Superonline'a başvurdum 1 gün sonra interneti kullanmaya başladım şuana kadarda hiç kopma, hız düşüklüğü vb yaşamadım. Fiber olsa alcam ama yok aynı şekilde kablonette yok bizim burda mecbur adsl devam..

Wingardium Leviosa
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı

TTnet'ten Türknet'e geçiyim dedim 3 hafta boyunca bağlantı sağlayamadılar.. İptal ettim Superonline'a başvurdum 1 gün sonra interneti kullanmaya başladım şuana kadarda hiç kopma, hız düşüklüğü vb yaşamadım. Fiber olsa alcam ama yok aynı şekilde kablonette yok bizim burda mecbur adsl devam..

O olay Türknet'in tasarruf edeceğim diye kendi elemanını çalıştırmamasından. Türk Telekom elemanları yapıyor onlarda sallayıp bırakıyor işi. Turkcell'in ise kendi elemanları randevu alıyor sizden eve gelip bağlantıyı yapıp sözleşmeyi imzalatıp gidiyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Ben eski evimde TTNet kullanıyordum, 50mbit veriyorlardı ve 46'dan aşağı düştüğünü görmemiştim.

Bence servisler bulunulan konuma göre hizmetleri iyi ya da kötü olabiliyor. O yüzden çevrendeki insanların ortak olarak kullandıkları servislere yönelebilirsin.

Yani, SuperOnline iyidir, TTnet kakadır demek pek mantıklı gelmiyor. Çünkü kimisi çok memnun, kimisi nefret boyutunda.

manyaki tarafından 13/Tem/17 15:23 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

Ben eski evimde TTNet kullanıyordum, 50mbit veriyorlardı ve 46'dan aşağı düştüğünü görmemiştim.

Bence servisler bulunulan konuma göre hizmetleri iyi ya da kötü olabiliyor. O yüzden çevrendeki insanların ortak olarak kullandıkları servislere yönelebilirsin.

Yani, SuperOnline iyidir, TTnet kakadır demek pek mantıklı gelmiyor. Çünkü kimisi çok memnun, kimisi nefret boyutunda.

Edit: Anasayfadaki ankete bakın

3Dxsolid tarafından 13/Tem/17 15:27 tarihinde düzenlenmiştir

Hayırlısı...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

kablo net mi turk net mi şimdi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    avezgista bunu yazdı

kablo net mi turk net mi şimdi?

Altyapısı varsa Kablonet

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Bende aynı şey düşünüyorum, gelecek ay bitiyor superonline, türknet iyi gibi görünüyor.

50gb akk taş çatlasın 8 günde bitiyor, öyle olunca da evde kimse yoksa 2.5 mbps zor geliyor, bilgisayar kullanan birileri varsa 1 mbps zor görüyoruz. İstanbulun ortasında sokakta fiber de yok, bir halta yaramıyor evdeki superonline. Oturup bir film izleyeyim desen ya 360p ile izlemek zorundasın, yada 1 saat önceden açmak zorundasın. 

Superonline bitmeden türknetin işlemlerini başlatıp ona geçmeyi düşünüyorum. Vdsl modeme para vermemek için de adsl olarak kullanılabiliyormuş galiba ? 16mbps kadar diye okudum bir yerlerde, 16 hız, 250 akk alabilirsem on numara sistem. 

Olur da sorun yaşar kullanamazsam da denemiş olurum. Superonline ve ttnetin saçma sapan paketlerine 2 yıl zorunlu abone olmayı hiç istemiyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Turknet'teki tek sıkıntı evine internet kurulana kadar. Ondan sonra ne kadar destekliyorsa veriyorlar.

Ben memnunum kurulana kadar sıkıntı yaşamazsan daha sonra yaşayacağını sanmıyorum.

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

superonline'dan turknet e geçiş yaptım. adamlar 75 mbit vericez dediler, harbiden de veriyolar, internet akıyor şuan.

Toplam Hit: 2890 Toplam Mesaj: 22
turknet