Şüpheli Kapsamında Tutulanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TV de bir programda izledim kızın biri adamın birini bana tecavüz etti diye şikayet ediyor savcılığa savcı bu şikayet doğrultusunda o kişiyi şüphelikapsamında sanırım tutuklatıyor hapse atıyor sonra adli tıptan filan hastane raporu alınıyor adamın tecavüz etmediği çıkıyor ve tahliye oluyor bu eleman yaklaşık 3 ay hapis yatıyor.

Yan burada benim bir yanlışım mı var yoksa hukuk sistemi böylemi yahu adam suçsuz yere kanıtlanmadan hapis yatıyor tecavüzcü ismiyle hapse girersen adamı top ederler top :) bu da var o psikolojiyle giriyorsun  3 ay boşu boşuna yatıyorsun ve aklanıp çıkıyosun

Benim bir arkadaşımda vardı 6 ay hükümsüz hapis yattı sebebi bir arkadaşortamında kavga ediyorlar birisini kalabalıkta bıçaklıyorlar kimin bıçakladığı bellideğil adamölüyor bıçaklayan ı tespit etmek içinuğraşıyorlarfilan bu arada kavgaya karışan herkes hapse giriyor kiminbıçakladığı ortaya çıkması tam6 ay sürüyor 6 ay orada boşuna boşuna yatmış

Bu tür olaylarda Tutuksuz yargılanması gerekmez mi bu kişilerin hergün imza vermek şartıyla filan bir kız gıcık olan bana birkız gitsin savcıya böyle ifade versin tıktırsın beni 2 ay bu kadar basitmidir yani 2 ayhapisyatmam demek benim ibiçoğu insan için hayatının mahvolması demektir.

Bu ne saçma bir şey yaa suç atılsın ispatla suçsuz olduğunu öyle hapisten çık olaya bakın suçu atan attığı suçu ispatlandrıp delillendirmesi gerekmezmi

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek
    Hocam bildiğim kadarıyla elinde delil yoksa 3 ay yatması biraz tuhaf geldi bana.Yani sadece bir iddia ile 3 ay yatıyosa avukat fln da tutmadıysa bilemem artık.Ayrıca adamın tazminat davası açması lazım öyle şerefiz kıza.Ya da harbi tecavüz etmesi lazım ki hak yerini bulsun :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek

CMK'yı okumadan saçma derseniz olmaz. 

CMK'ya göz atın;

Serdar,mesela senin TV'de izlediğin olayda cinsel saldırı suçu iddiası söz konusu. 

CMK madde 100'e bakalım

Aşağıdaki suçların işlendiği hususunda kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı halinde, tutuklama nedeni var sayılabilir:

5. Cinsel saldırı (birinci fıkra hariç, Madde 102), 

TCK m.102 nedir?

Cinsel saldırı

MADDE 102. - (1) Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle işlenmesi durumunda, yedi yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.

(3) Suçun;

a) Beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı,

b) Kamu görevinin veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle,

c) Üçüncü derece dahil kan veya kayın hısımlığı ilişkisi içinde bulunan bir kişiye karşı,

d) Silâhla veya birden fazla kişi tarafından birlikte,

İşlenmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilen cezalar yarı oranında artırılır.

(4) Suçun işlenmesi sırasında mağdurun direncinin kırılmasını sağlayacak ölçünün ötesinde cebir kullanılması durumunda kişi ayrıca kasten yaralama suçundan dolayı cezalandırılır.

(5) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması hâlinde, on yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.

(6) Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü hâlinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.

Tutuklama,göz altı,yakalamaya ilişkin CMK 90-108 arası maddeleri okuyun. 

Çekil,Önümden Çekil...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

hocam bu tanınmış veya işadamı kişiler içinde geçerlimi?

mesela 3 gün sonra önemli bir ihale var ve ihalenin ehli kişiye  tecavüz suçlamasında bulunuldu 3 ay yatarmı oda ?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yok hocam ne saldırı, ne taciz, ne tecavüz söz konusuymuş kişinin anlattığına göre raporlar geldi o geldi bu geldi diyor hiç birşekilde alakam olmadığı anlaşılınca tahliye edildim dedi olay bu

Kuvvetli şüpheli bir ifade galiba bir ifade bu kadar kuvvetli şüphe uyandırır mı savcının gözünde :)Anlatımına göre madde 102 nin hiç bir fıkrası bendi gerçekleşmemiş

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

ilk bölümden sonra okumadım yalan bence..

çünkü gölaltı süresi 24 saat ek süreyle uzatılabiliniyor diye biliyorum oda baya ciddi işlerde.Yani birinin lafına bakılarak 3 ay kimse içeride yatmaz.öyle olsa kıl oldugumuza bana tecavüz etti bu diyelim :D

Konumu silenlere inat kürdüm
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Lisedeyken bır hocam da özel ders verdıgı kız öğrencı sıkayet ettıugı ıcn tecavuzeden 6 ay kadar hapıs yatmıstı maalesef.Başka bırı olsa herkes ınanır çünkü hocamız gayet yakışıklı eşi olan bayan da çok güzel ,gayet te taşaklı bır hocaydı.Kanunlarda acıklık olması maalesef cok kotu ,kızın bırı bana tecavuz ettı desek cıktı k valla

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Kızlar icinde oluyomu acep :")

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ahanda sana Türkiye 

Erkeğe tecavüz eden kadına hapis cezası

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=Detay&ArticleID=884483&Date=23.06.2008&CategoryID=77 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

nee hukuk mu varmı tr de?

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

ShockStun bunu yazdı:
    -----------------------------

nee hukuk mu varmı tr de?

-----------------------------

Hocam sabah'ın 5inde niye 3 aylık konuları hortlatıyosun anlamadım.. :S

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
Toplam Hit: 3659 Toplam Mesaj: 12