folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Surf Casting İçin Olta Ve Makine Tavsiyesi

Surf Casting İçin Olta Ve Makine Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir süredir olta balıkçılığı merakım var, bir kaç ekipmana sahibim ama artık yeni bir tane olta ve makine almak istiyorum.

Fiyatlandırma olarak olta ve makine için ayrı ayrı 1000er tl ayırabilirim maksimum. Toplamda 2000tl bence yeterli bir miktar.

Bu konuda destek olabilecek mürid var mıdır aramızda ?

Şimdiden teşekkürler (:

Edit : Fiyatlarda düzenleme yapıldı.

GodKlaus tarafından 01/Tem/23 16:16 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

Hedef balıklar, kullanma stili, genel mera yapısı, uzmanlık seviyesi bilgileri lazım.

1000 tl çok az ama 2. el orta segment temiz bir ürün arayabilirsin.

Light Rock Fishing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı

Hedef balıklar, kullanma stili, genel mera yapısı, uzmanlık seviyesi bilgileri lazım.

1000 tl çok az ama 2. el orta segment temiz bir ürün arayabilirsin.

Teşekkürler yorumun için.

Dediğim gibi amatör düzeydeyim ve yoğunluk olmadığı zamanlarda gidip yarım günümü deniz havası alıp tutarsam 2 balık tutarım tutmazsam sandviçimi yerim modunda geçirmek için arıyorum aslında yeni oltamı.

Mera olarak İstanbul -> Yalıköy(Karadeniz), ya da Büyükçekmece, Avcılar sahil gibi yerlere gitmeyi planlıyorum. Daha çok Yalıköy ya da Ormanlı gibi kimsenin olmadığı yerler.

Hedef balık olarak bir hedefim yok çünkü hangi balık gelir onu bilmiyorum. Göl balıklarından anlarım ama deniz balıkları yeni bir evren benim için.

Uzmanlık seviyesi -> Oltamı istediğim mesafeye istediğim yere atmayı bilirim. Göl'de otlara taktırmam, taktırsam bile hayvan gibi asılıp misimanı yakmam. Kalamayı ayarlayıp güçlü ve keskin darbelerde otu parçalayıp takımımı kurtarırım.

Hali hazırda Albastar Salton 2250 kamış ve Albastar Avangard 6500 var.

Olta : https://www.albashop.com.tr/albastar-salton-2250-surf-olta-kamisi

Makine : https://www.albashop.com.tr/albastar-avangard-olta-makinesi

Aynılarından almayı aklımdan geçirdim ama rengi dokusu hissi farklı bir takım kullanmak istiyorum.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Takip

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek

Takip

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

Böyle şeylere merakın varsa kaliteli bir şey al, ben banax ve shimanodan şaşmam ya da d.a.m tabii artık piyasada bunların aşırı derecede sahtesi ve replikası var üflerler :) He bana kalırsa olta balıkçılığı ile uğraşma ben 20 sene uğraştım, 20 senedir de zıpkın var, hangisi dersen bana zıpkın çok zahmetli ama amasını da göstereyim :)  bacağın kadar balıkları görür alırsın, olta ile bunun arasındaki fark nedir diye sorarsan olta ile balık var mı yok mu göremezsin saatlerin gider, zıpkında görürsün değmeyecek bir mera ise çıkar evine gidersin ayrıca seni sportif manada bedensel olarak aşırı ileri götürür karada çay kahve sandalye modunda değilsindir hem balığını vurursun hem sporunu yaparsın :) Fotoda 1 karış gibi gözüken balık dikkat edersen gövde genişliğimden büyük kolumdan uzun 1 balıktı. 

Zeytun-i tarafından 02/Tem/23 04:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

Şu anki takımların kaliteli bir misinayla istediklerine fazla bile. Avcılar'da 18'den 21'e istavrit, 21-23 arası eşkina (boru kurdu veya canlı teke) tavsiye ederim.

kısa süre sonra da günün çoğunda avı müsait mırmır başlayacak. Çekmece'de başlamıştır

Takımından memnun değilsen,

Ben

Kudos Ultra Cast 420 cm kamış 300 civardı 1000 olmuş

Caperlan Adonis 7000 kullanıyorum. 600e almıştım 2000lere gidiyor

Leaderlı 0.18 kaliteli ip misina kullan

Avcilar tarafından 02/Tem/23 09:45 tarihinde düzenlenmiştir

Light Rock Fishing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek
    Avcilar bunu yazdı

Şu anki takımların kaliteli bir misinayla istediklerine fazla bile. Avcılar'da 18'den 21'e istavrit, 21-23 arası eşkina (boru kurdu veya canlı teke) tavsiye ederim.

kısa süre sonra da günün çoğunda avı müsait mırmır başlayacak. Çekmece'de başlamıştır

Ben

Buyukcekmece gurpinar taraflarinda nerelerden ne avlayabiliriz hocam var mi onerilerin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

youtube instagram gazi fishing takibe al hocam hem uyguna alışveriş hem bedava bilgi alabilirsin

Türk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek
    latriene bunu yazdı
    Avcilar bunu yazdı

Ben

Buyukcekmece gurpinar taraflarinda nerelerden ne avlayabiliriz hocam var mi onerilerin

Şuan istavrit, eşkina, mırmır, kefal temel balıklar.

Tatlı su çok büyük balık çekme tcrüben varsa minekop levrek.

Balık hali civarını gözlemle ...

Çekmece geniş her merada başka balık uygun veya baskındır. İlk önce balık tutanlara yanaş ve taklit et ki Ağırlıklı gittiğin saatlere uygun balık ve av yöntemini belirleyebilesin

Avcilar tarafından 03/Tem/23 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

Light Rock Fishing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avcilar
    Avcilar's avatar
    Erkek

Bu akşam Denizköşkler'de yılın ilk mırmır avına gideceğim. 

Canlı yem boru kurdu, bekleme surf stili, akşama doğru 7-8 ve devam ederse 11-12.

Büyükçekmece ve Gürpınar'dan olumlu raporlar aldım.

Light Rock Fishing
Toplam Hit: 1022 Toplam Mesaj: 13
olta surf