Suriye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecmis Olsun
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar malum durumumdan ötürü son 3-4 senelik bilgilerim yok gibi. hele kaza sonrası dünyada memleketimde neler olup bitti bilmiyom. ortalama son 6 aydır gündemi takip ediyom. suriyede neler oldu? az özet geçin hele. ben beşar esadın takım elbiseli halini hatırlıyom. şuan durum ne? bizim mahallede bile suriyeli var. ilk duyduğumda yuhh demiştim. suriyelilerin işi ne bizim memlekette dedim. daeş diye bişey söyleniyor. bunlar kim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İşid : El kaide'nin islam devleti kurmak isteyen ABD destekli versiyonu.

Arap baharı Suriye'de olacaktı Esad arkasına Rusya ve İran'ı aldı siktirip gitmedi Suriyeliler kendi çaplarında Esad'a karşı özgürlük ordusu kurdu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arap baharı Suriye'de olacaktı Esad arkasına Rusya ve İran'ı aldı siktirip gitmedi Suriyeliler kendi çaplarında Esad'a karşı özgürlük ordusu kurdu.

hmm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hmm

:D okuyamafım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

savaş yüzünden türkiyeye 2 milyon suriyeli geldi ve biz bakmak zorundayız maliyet 8 milyar filan deniyordu

ışid toplamda tahminim 3 askerimizi şehit etti. suriyede savaş uçağımız düşürüldü 2 pilot tahminim şehit oldu

suriye ıraktan sonra bölünme eşiğine gelen 2. ortadoğu ülkesi her bir yandan muhalif örgüt kendi kendine örgütlenip toprak bağımsızlığı elde etmek istedi. amerika ve israilin destek verdiği ışid on binlerce insanın kellesini kopardı. milyonlarca suriyeli göç etmek zorunda kaldı. savaş yüzünden. esad yüzbinlerce sivili vurdu öldürdü.
    en sonunda rusya bekledi bekledi abd türkiye suudi katar vs ülkelerin yaptığı ittifakın a. koyarım deyip ortadoğunun lideri olduğunu şu günlerde ışid ve diğer muhalif terörist örgütlerine bombalar yağdırıyor. ve iran destekli kara operasyonu gelecek belkide.

tüm avrupa ülkeleri ve rusya suriyedeki petrol için gerekeni yapıyor yapacak

kaygusuz tarafından 04/Eki/15 19:04 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif Esra
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Erkek

Benim sahsi görüşüm bu savastan kacanlar adam olsalar kendi iradeleri ile savasir. Laf icinde muslumanlar ama zalim hukumdara isyan farzdir. Vatan i mudafa da haktir. Sehitlik ne guzel makamdir. Korkakca kacmak millete el acmak.. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Benim sahsi görüşüm bu savastan kacanlar adam olsalar kendi iradeleri ile savasir. Laf icinde muslumanlar ama zalim hukumdara isyan farzdir. Vatan i mudafa da haktir. Sehitlik ne guzel makamdir. Korkakca kacmak millete el acmak.. 

Türk milletinden başka bir millet daha var mıdır ki, halkıyla savaşa girmiş ? 

Amerikan filmleri var; spartacus falan..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Türk milletinden başka bir millet daha var mıdır ki, halkıyla savaşa girmiş ? 

Amerikan filmleri var; spartacus falan..

Var hocam öyle deme, Ragnar Reyizin Vikingleri hertürlü savaşa girmişler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Halifelik kurma derdinde olan uzun adamında içinde olduğu iç savaş patlak verdi.

abd öncülüğünde suudiarabistan, katar vb. devletler pkk da dahil suriyedeki muhalifleri silahlandırdı. 

işit  (yada daeş) denilen ve birçoğuna göre madei usa olan bir örgüt ortaya çıktı. vahabilik esasına göre islam devleti kurmaya niyetlendi ilk yaptıkları da müslümanları kesmek oldu. Dünyada ner kadar psikopat manyak varsa bu örgüte katılma niyetinde zira kadınları köle olarak almaktan bıçakla kafa kesmeye kadar hertürlü vahşet var adamlarda. En son biz devletiz lan deyip para basacaklarını açıklamışlardı. uzun adam sağolsun işid e mit tırları ile silah yolladık, büyükelçiliğimizi basmalarına izin verdik. Malum abd nin desteklediği herşeyi destekliyoruz. Abd demişken binlerce km uzakta evinde oturan adamı bulup vurabilen abd havadan pyd ye silah atacağım diye işid e silah attı üstelik silahların parasını da kuzey ırak yönetimi vermişti. Pkk nın suriye ve ırak uzantısı pyd yi abd artık terör örgütü saymıyor, sayamazda çünkü elindeki silahlar abd malı.

Suudiler ve biz özgür suriye ordusu dedikleri adamları ülkemizde eğitip suriyeye yolladık. en son sanırım 56 kişi yollamıştık 50 sini el kaide vb. öldürdü geriye birşey kalmadı. Özetle Suriyenin teröristlerini eğitiyoruz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Halifelik kurma derdinde olan uzun adamında içinde olduğu iç savaş patlak verdi.

abd öncülüğünde suudiarabistan, katar vb. devletler pkk da dahil suriyedeki muhalifleri silahlandırdı. 

işit  (yada daeş) denilen ve birçoğuna göre madei usa olan bir örgüt ortaya çıktı. vahabilik esasına göre islam devleti kurmaya niyetlendi ilk yaptıkları da müslümanları kesmek oldu. Dünyada ner kadar psikopat manyak varsa bu örgüte katılma niyetinde zira kadınları köle olarak almaktan bıçakla kafa kesmeye kadar hertürlü vahşet var adamlarda. En son biz devletiz lan deyip para basacaklarını açıklamışlardı. uzun adam sağolsun işid e mit tırları ile silah yolladık, büyükelçiliğimizi basmalarına izin verdik. Malum abd nin desteklediği herşeyi destekliyoruz. Abd demişken binlerce km uzakta evinde oturan adamı bulup vurabilen abd havadan pyd ye silah atacağım diye işid e silah attı üstelik silahların parasını da kuzey ırak yönetimi vermişti. Pkk nın suriye ve ırak uzantısı pyd yi abd artık terör örgütü saymıyor, sayamazda çünkü elindeki silahlar abd malı.

Suudiler ve biz özgür suriye ordusu dedikleri adamları ülkemizde eğitip suriyeye yolladık. en son sanırım 56 kişi yollamıştık 50 sini el kaide vb. öldürdü geriye birşey kalmadı. Özetle Suriyenin teröristlerini eğitiyoruz.

pyd ye yardım için k.ıraktan türkiyeye kamyonlarla barzaninin peşmergelerine geçmelerine yardım edip teröriste yataklık ettik. ettirildik. yıllarca Türk ordusuna silah çekmiş peşmergeyi Türk topraklarından geçişine izin verdik verdirildik. bunları asla bu millet unutmaz. hesabı sorulur kimle nerede işbirliği yapıldı bir bir kayıtları ile

BEN BURDA TAHRİBATTA YİNE YAZDIM YAZIYORUM. BEN ALTINI ÇİZEREK YAZDIM YAZIYORUM.

YAŞASIN ESAD DEDİM. AMA BENİ DÜŞMAN İLAN ETTİNİZ.  BAK BUGÜN PUTİN YERALTI KAYNAKLARI İÇİN ÜLKESİNİN ÇIKARI İÇİN GEREKENİ YAPIYOR ÇÜNKÜ RUSYA BAĞIMSIZ BİR DEVLET VE AMERİKAYA AVRUPAYA KAFA TUTABİLİYOR ARKASINDA İRAN VE ÇİN İLE. BİZDE ABD YE SIRNAŞIP ONUN SÖZLERİNE BİAT ETTİK VE KAYBETTİK YANİ 90 LI YILLARDA ÖZAL PETROL GELECEK DİYE ABD NİN YALAKALIĞINI YAPTI 3 ÜN 1 İNİ ALDI. ŞİMDİ BİZDE ORTADA KALDIK. OBAMA BANANE DİYOR PUTİNDE SESİNİ ÇIKARMA GIRTLAĞINI KESERİM DİYOR.

EĞER ESADI DESTEKLESEYDİK BİNLERCE İNSAN ÖLMEYECEKTİ. SURİYELİLER TÜRKİYEYE GELMEYECEKTİ. MUHALİFLER İSYAN EDEMEYECEKTİ. 

NE OLDU ŞİMDİ ? ESAD ŞİMDİ LİDER OLDU VE BAŞARDI.

BU IŞİD DENEN LANET ÖRGÜT VE DİĞER ÖRGÜTLER 2 SENE İÇİNDE TEMİZLENECEK. VE ESAD SURİYENİN LİDERİ KALACAK EĞER SUİKAST YAPILMASSA.

OLAN BİZE OLDU 3 ÜN 1 İNİ ALDIK. 2 MİLYON SURİYELİYİ GERİ GÖNDERMEK ZORUNDAYIZ. BAŞKA YOLUMUZ YOK. EĞER SURİYELİ ALMAYA DEVAM EDERSEK EKONOMİ KÖTÜ ETKİLENECEK DAHA FAZLA. DERHAL ÖNLEMİNİ ALMALIYIZ.

kaygusuz tarafından 05/Eki/15 10:02 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
Toplam Hit: 6048 Toplam Mesaj: 17
suriye