folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Sütunlardan Satırlara Çevirmek İstiyorum

Sütunlardan Satırlara Çevirmek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dijitalxyz
    dijitalxyz's avatar
    Erkek

resime hiç bakmadığınızı görüyorum

amaç

aynı ORDERID olanların B sütunundakileri değerlerini yan yana yazmak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

hocam dosyayı upload edersen

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam ''A'' Sütununa tıkla ve Ctrl+C ile kopyala; tüm sütunu seçip kopyalayacaktır ve sonrasında alttaki sayfa sekmelerinden ''Sayfa 2'' ye geç ve ''1'' satırına tıklayıp, ''Giriş'' Sekmesi altındaki ''Yapıştır'' alt menüsünden ''Sırayı Değiştir'' i seç.

''A'', ''B'', ''C'', ''D'' ve ''E'' olcak üzere 5 sütun için de bunu uygularsan işlem tamamlanacaktır. 

Eğer Excel dosyasını mail atabiliyorsan özelden mail adresimi göndereyim.

EDİT: Hocam denedim ama sanırım sonsuz olarak düşündüğüm sütun ve satır sayıları eşit değil. Bu nedenle ''A'' Sütununu komple kopyaladığında hata veriyor. Sütunları manuel olarak box edip seçmen gerek.

NaZi_ tarafından 16/May/17 16:41 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

galiba yaptım :)

pivot ile istediğine yakın şöyle bir şey yapabilirsin 

https://i.hizliresim.com/z3XQBj.jpg

Kırmızı yerden filtreleyebilirsin ancak hepsini ayrı ayrı satır olarak istiyorsan c/p yapman gerekecek. Şimdilik ilmim buraya kadar yetiyor.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    velociraptor
    velociraptor's avatar
    Erkek

Merhaba çok basit çözümü var.. Resimdeki gibi pivot aldıktan sonra, tüm tabloyu seç F5'e bas "boşlukları seç" sonra sağ tuş ile sil deyip sola kaydırı seçiceksin..
    (yapamazsan ve tablo gizli değilse gönder 10 sn sonra sende)

velociraptor tarafından 17/May/17 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

velociraptor
Toplam Hit: 2975 Toplam Mesaj: 16
satır sütun