folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Suudi Arabistan İçin İlginç Bilgiler

Suudi Arabistan İçin İlginç Bilgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

1 Saat öncesine kadar suudi arabistan için hiç bilmediğim birşeyleri dinledim ve açıkçası böyle bir şeyi beklemiyordum.

İlk olarak ekomileri sabit piyasa ekonomisine dayanıyormuş. Yani nerden ne alırsan hal,hangi şehrinden alırsan al aynı mal aynı fiyata! Bildiğiniz gibi petrol ülkesidir suudi arabistan, benzinin litre fiyatı 195 kuruş (eski parayla 195 binlira), su ise yaklaşık 1 ytl...

Eğitimde ise en büyük şoku yaşadım.Arap hükümeti her okuyan öğrenciye 1000 riyad veriyormuş.Bu da yaklaşık 350 ytl ye tekabul ediyor.

Dinlediğim konuşmacı arap kökenliydi, bir telefoncuda dinledim onu :)

Zamanım olsaydı biraz daha dinlemek istedim onu.. Baya bi ucuz ülkeymiş arabistan!

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    ek olarak orda iş yeri açmak isteyenlere devlet 200 bin riyad kredi veriyormuş.Ve çok uzun yıllara "faizsiz" olarak bölüyormuş.. ayrıca sigorta masrafı,vergi gibi cart curt şeylerde yokmuş

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    ertan arabistana gidersen bize zemzem suyu getir :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    gideceğim hoca sanırm.. elektronik eşyalar baya bi ucuzmuş.. gel birlikte gidelim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

orda vergi falanda yok bildigim kadariyla.

ozellikle altin cok ucuz,

erbakan hoca 38 sefer falan gitmisti ve bildigimiz gibi kilolarca altini bulunmakta

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek

kendi vatandaşlarına sağlıyorlar o güzellikleri,  oraya gitme planları olanlara duyrulur..

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Ne kadar ucuz olursa olsun yaşanabilecek gibi olduğunu sanmıyorum. Haberlerde izlemişsinizdir bir türk berber Allah' a küfür ettiği İDDİASIYLA (suçu netlik kazanmamış bile) idama mahkum edildi.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

erbakanın o kendi sorusu.. olaya türk siyasi açısından bakmak için söylemedim.. ayrıca erbakanı desteklediğimi falan düşünmeyin ama kendisi makine mühendisi ve mercesin  motorunu tasarlayan ve israiller için bir çok tankı tasarlayan da kendisidir.. hala bile mercedesten para alıyor.. ayrıca ilk türk arabası olan DEVRİM isimli arabayı yapan erbakan ile onun seçtiği 23 mühendistir. Öyle bir insanın zengin olmamasına şaşmamak gerek.Ama yanlış olan hac ona bir kere farz edilmiş. bildiğim kadarıyla 28 kere gitmiş.. ve o kadar da masraf.Onun yerine yüzlerce insanı da gönderebilirdi... yanlış yapmış tabii o onun kanaatına kalmış bişey diyemem..

ayrıca  hope_siz

kendi vatandaşlarına sağlıyorlar o güzellikleri,  oraya gitme planları olanlara duyrulur..

------

oraya giden adamın kimliğinde TC yazılı.. ama arapça bildiği için ona kolaylık sağlamış olabilirler.. zaten arapça bilmeden senin ne işin var oralarda ki?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phantomxx
    phantomxx's avatar
    Erkek

bi arap karısı bulup ewlenek gideek ordada tarigat kurarız ama kelleyi kesin keserler bizim şaka bi yana öğrencilere verdikleri parada az

para deel yani way be orda okumak varmış gerçi burdaki gibi sosyal yönden rahat okuyamassın orda garı gız muabbeti yapaman emme 350 milyon az para

deil yani  

İnsan ya hayrandır sana ya düşman, ya hiç yokmuşsın gibi unutulursun Yada bir dakika bile çıkmazsın akıldan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    öyle olacağını sanmıyorum.. hatayda bi çok arap var.. ayrıca dediğin şöyle olabilir mi? İslam dinine göre müslüman bir kadın yalnız müslüman bir erkekle evlenebilir.. belki bu yüzden kurala uymadığı için geçerli olmayabilir. Türkiyede müslüman bir ülke olduğu için bu konuda sorun olacağını sanmam.. ayrıca suudi arabasitanda evlenen bi kaç kişi duymuştum ve böyle bi sorun çıktığını hiç duymadım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

yok hocam stv'de izlemiştim :)

hatta evlenenlere bu ewleri veriyolar diyince bi  suudi hatun bulam dedim o an :|

ama vatandaşlık dışı ediyolar diyince para pul da vermiyolar tazminat falan :|

benim yırtma hayallerim başka bahara ertelendi :B

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
Toplam Hit: 4760 Toplam Mesaj: 30