folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Suyla Çalışan Otomobil

Suyla Çalışan Otomobil

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    Yakın zaman içinde elemanın kalp krizinden veya trafik kazasından veya intihardan dolayı ebediyete göçeceğini tahmin ediyorum..

yıkılma sakın !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyberfalcon
    cyberfalcon's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı:
    -----------------------------
    cyberfalcon bunu yazdı:

mizahi bunu yazdı:
    cyberfalcon bunu yazdı:

Peki suyu elektrolizi için enerjiyi nereden alıyor. Suyu alacaksın, elektroliz edeceksin, çıkan hidrojeni tekrar yakıp enerji üreteceksin. İlk baitaki ürün ile sondaki ürün aynı, fazladan enerji nereden geliyor

suyun elektrolizini 12V-40A lik bir akü gerceklestirebiliyor.sonrasinda aciga cikan H gazi yanici bi madde ve elektroliz islemi tersine yapildiginda yani H yakildiginda elde edilen elektrik enerjisiyle motor calistiriliyor.(motor,elektrik motoru)

ilk bakista sacma gelebilir ama ince noktasi surada yatiyor..elektrik enerjisini depo edemiyosun ama H gazini edebilirsin..zira 12V 40A le calisan bi elektrik motoru tek tekeri dondurmeye bile yetmez.

Peki elektroliz işlemi arabada mı yapılıyor. Dışarıda yapılıp arabaya sadece hidrojen mi veriliyor. Araba da yapılıyorsa o araba fazla gitmez. Dışarıda yapılıyorsa o arabaya hidrojenle çalışıyor denir. Ayrıca arabada yapılırsa fazla verimli olmaz çünkü dönüşümlerde çok enerji kaybı olacaktır ki daha güçlü bir akü ile arabayı elektrikle çalıştırmak çok daha verimli olur.

elektroliz islemi tabi ki arabada yapiliyor.depoya sadece su koyuyosun..egsozdan saf su cikiyor.(onu da illaki bi depoda biriktirip bosaltiyorlardir)

verimin ne kadar oldugunu bilmiyorum ama 1 litrelik suyla 80 kilometre yapabiliyor diye duydum.ayrica daha guclu bir akuyu doldurmak bir mesele oldugu gibi buyuk voltajlarda arabanin elektrik aksami calismayacagindan dolayi buyukce bi transformatore gerek duyulur...arabanin icine mahalle trafosu sokmak gibi bisey olur o da.

yaptilardi onu da bi ara.

Bak haberde ne diyor?

Suyun elektrolizi ile hidrojenin ayrıştırılması sonucunda ortaya çıkan elektrik enerjisini kullanarak çalışan aracın tekerleklerine güç elektrik motoru ile aktarılıyor.

Ya haberi veren yanlış verdi, ya da adamlar çok salak. Suyun elektrolizinden elektrik üretilmez çünkü o reaksiyon enerji alan reaksiyondur.

Eğer anlatmak istedikleri çıkan hidrojeni tekrar elektrik üretip arabayı çalıştırmak istiyorlarsa, başta zaten elinde elektrik niye dönüştürüp tekrar elektrik elde etmek için kullanıyorsunki, orada önemli bir enerji kaybın olacak. Ayrıca arabanın asıl enerji kaynağı akü olduğu için fazla gidemiyecek. Orada depodaki suyun önemi yok akü önemli.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    petrol azalıyor da su kaynakları da azalıyor,kirli  sular bile  bir takım işlemlerden geçirilip içilebilir hala getiriliyor gereksiz birşey bana kalırsa.

Yahu Sende Zoraki Muhalafetsin ha. :) Yok Devenin nalı Daha neler, Su Bitermi Mübarek. 

Neyse Biz Yapamadık ama Yapan Birileri Çıkmış Gerekiyorduki hemide Yana Tutuşa Hocalar Bu İnsanlığa Olmazsa Olmaz Yapılınılması gereken Hizmetler içerisinde Elektriğin Keşfi Kadar Büyük Vede Anlamlı bir Keşiftir.

su bitermiymişmiş...
    dünyada kullanılaiblen su miktarı %3tür.buharlaşan su bile istediğin zaman yağmur olmaz.suyun kaybolmadığını biz de biliyoruz zaten merak etme,mevzu suyun geri dönmesi.yağış mevsiminde yağmaması ,sonra sk gibi ortada buğdaysız vb kalınması.
    yok devenin nalı demekle haklı çıkmıyorsun malesef.
    yazdığım cümleleri biraz süzüp okuyun.

bana arkadaş bahsetmişti bu araç deniz suyuylada gidiomuş ne kadar doğru bilmem ama deniz suyuysa sıkıntı yok gibi :S

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

wert bunu yazdı:
    AntiOksidan bunu yazdı:
    shockman bunu yazdı:

AntiOksidan bunu yazdı:
    petrol azalıyor da su kaynakları da azalıyor,kirli  sular bile  bir takım işlemlerden geçirilip içilebilir hala getiriliyor gereksiz birşey bana kalırsa.

Yahu Sende Zoraki Muhalafetsin ha. :) Yok Devenin nalı Daha neler, Su Bitermi Mübarek. 

Neyse Biz Yapamadık ama Yapan Birileri Çıkmış Gerekiyorduki hemide Yana Tutuşa Hocalar Bu İnsanlığa Olmazsa Olmaz Yapılınılması gereken Hizmetler içerisinde Elektriğin Keşfi Kadar Büyük Vede Anlamlı bir Keşiftir.

su bitermiymişmiş...
    dünyada kullanılaiblen su miktarı %3tür.buharlaşan su bile istediğin zaman yağmur olmaz.suyun kaybolmadığını biz de biliyoruz zaten merak etme,mevzu suyun geri dönmesi.yağış mevsiminde yağmaması ,sonra sk gibi ortada buğdaysız vb kalınması.
    yok devenin nalı demekle haklı çıkmıyorsun malesef.
    yazdığım cümleleri biraz süzüp okuyun.

bana arkadaş bahsetmişti bu araç deniz suyuylada gidiomuş ne kadar doğru bilmem ama deniz suyuysa sıkıntı yok gibi :S

Yahu Aman Çeşme Suyu olsa Sanki sıkıntı olacak Elinizi Yıkadığınız Çamaşır Makinesinden Artan Sular, Sudan Tasarruf bile edilir bu icatla Yapmayın Arkadaşlar Çeşme Suyu olsa dahi Kullanımı Son derece Makul bir İcattır bu. Hem Günlük Benim Boşa Akıttığım Suyun Haddi Hesabı yoktur, Bakınız Ne diyor 1 Litre Su ile Yarım Saat Araç Yol Alabiliyormuş, Buradan Anlamanız Gereken Şey Su bile Doğru Dürüst Yakmıyor bu alet yahu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    su degilde güneş panellerini biraz geliştirip ,üst tarafını sırf güneş panelı yapsalar,ordan elde edilen enerjiyi elektrik enerjisine çevirip elektrikli motor taksalar tam süper olur :) yoksa yok su istasyonunda duracan marketten canın bişey çekçek sakız makız alcan , masraf hep :P birde asfaltları mıknatıs özellikli yapsınlar, arabanın altıda zıt kutup olsun bunları bi dengelesinler, tekerlek olmasın :) belli bi mesafede havada kalsın :) bir müzemizde uygulanıyor bu teknik, kılıçlar havada asılı duruyor.
    yoksa çalıştırmaya kalksan tezekle çalışanını bile yaptılar:) suymuş yok organik yağmış hikaye, hep masraf:) haa unutmadan birde arabanın altına hidroliklere bağlı ağırlık yapsalar, bu arabanın savrulma hareketine göre merkez kaç kuvvetini dengelese araba virajı alıp şarampole yuvarlanmasada olur. neyse aslında kafa yormaya gerek yok foton kuşagı geliyormuş 2012 de :)

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

siganfu bunu yazdı:
    su degilde güneş panellerini biraz geliştirip ,üst tarafını sırf güneş panelı yapsalar,ordan elde edilen enerjiyi elektrik enerjisine çevirip elektrikli motor taksalar tam süper olur :) yoksa yok su istasyonunda duracan marketten canın bişey çekçek sakız makız alcan , masraf hep :P birde asfaltları mıknatıs özellikli yapsınlar, arabanın altıda zıt kutup olsun bunları bi dengelesinler, tekerlek olmasın :) belli bi mesafede havada kalsın :) bir müzemizde uygulanıyor bu teknik, kılıçlar havada asılı duruyor.
    yoksa çalıştırmaya kalksan tezekle çalışanını bile yaptılar:) suymuş yok organik yağmış hikaye, hep masraf:) haa unutmadan birde arabanın altına hidroliklere bağlı ağırlık yapsalar, bu arabanın savrulma hareketine göre merkez kaç kuvvetini dengelese araba virajı alıp şarampole yuvarlanmasada olur. neyse aslında kafa yormaya gerek yok foton kuşagı geliyormuş 2012 de :)

Allahım Yarebbim Tezekle çalışanı Masraf külfet Anladık, Orası tamam Su neden masraf oluyor orasını anlamadım yahu, Sadece bir banyo yıkanma Evresinde Haracadığın Suyu düşünsene O masraf değilde Arabaya koyacağın Sumu masraf oluyor olacak iş değilki ama.

Bide şöyle Düşünün Taşımacılıktaki Katkılarını Yiyecek maddelerinde ucuzlama sağlayacak bir gelişme ayrıca. Ama Yok Arabanla İçtiğin suyu Bölüşmeyeceksen o ayrı tabi. :)

Güneş Paneli olayı Güzelde O arabayla Gece ve Kışın Yol Almak Eziyet olurdu.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AMoonRA
    AMoonRA's avatar
    Erkek

petrol üreticileri dünyada çok büyük bir üstünlüğe sahip herşeyi onlar belirler  suyla çalışan araba maziden beri vardı hatta türkler bile yapmıştı ama bunu yapan türkü oldurmuşlerdi neden çünkü petrol üreticilerinin işine gelmiyo da ondan

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hispanic
    Hispanic's avatar
    Erkek
    keşke atık gazlarla çalışsa en azından bi faydası olur

İrtivat/İletişim/Hakkımda Sorularınız/Chemical Ne Demek Demeniz/Kişi Listesi Kasmak : chemical@cold-m4.com Sünger pop avatarı istiyorum!! Sitedeki bazı pkklıların siktirip gitmesini istiyorum!! Fener avrupa şampiyonu olsun istiyorum!! MESAJ KAYGISINA SON!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Ya hatırlayanınız varmı bilmiyorum ama bu su ile çalışan motoru bir türk bulmuştu. Hemde sanıldığı kadar böyle ayrıca bir motor şeklinde değil, varolan motora bir parça takarak bunu yapıyordu. Ama sonra neoldu? Ben hatırlıyorum ozamanlarda bu adamı öldürürler demişlerdi, demeye kalmadı adamı taksim The Marmara Otelinin lobisinde görüşmeye çağırdıkları vakit kapısının önünde 11 el kurşunla öldürmüşlerdi... Buna en başta suudi petrol babaları, sonra amerikan emperyalistleri izin vermezler. Teksasın altı petrol kaynıyor,sırf Alaska için zamanında kaç milyon dolar para ödediler kanadaya, adamlar çıkartmıyorlar petrollerini.. Çünkü zamanı gelince petrol gitgide değerlenecek, ozaman dünyayı yönetmek için gereçli birim para değil petrol olacak. Aynı şekilde bizede bor madenini çıkartmıyorlar ya. Eti maden işletmelerinide salaklar gitti sattılar amerikalılara...

Ama geçen gün duyduğum bir haber beni gerçektende gururlandırdı. Amcamın biri bor madenini çıkartıp işliyormuş kendi sermayesi ve kendi işçiliği ile kurduğu fabrikasında. Röportajda günde 70 defa tehdit mesajı alıyorum ama beni yıldıramazlar diyordu amcam... Helal olsun diyorum...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
Toplam Hit: 4728 Toplam Mesaj: 40