folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

Suyu Benzinden Nasıl Ayırırım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Arkadaşlar merhaba.

Elimde bir benzin deposu var 1 tonluk bunu kullanmam lazım. Şu an içinde 100 litreye yakın benzin var ve benzine bir şekilde su karışmış. Ben bunu böyle ev ortamında çok özel teçhizat vs. gerekmeden nasıl aylıklarım?

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

kaynat

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

damıtman lazım.

80 derecede ısı ver sürekli. su imbiği mantığıyla benzini temiz kaba al. ama bilemiyorum ev ortamında benzini ısıtmak da ne kadar doğru bişi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Kaynama veya buharlaşma dereceleri farkından, hangisi daha önce buharlaşırsa, ilk onu yoğunlaştırırsın. 

Lâkin, buharlaşma esnasında sıcaklığı, belli bi derecede sabit tutman lâzım her'âlde.

Yoğunlaştırnak için, soğuk Su dolaştırabilirsin. 

RitmFarbRacourci tarafından 23/Mar/20 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

benzinin özkütlesi 0.7 imiş. suyun 1. belirli bir süre beklerse üst kısım benzin olur. sabit duracak ama baya.

benzinin donma derecesi -45 derece. suyun 0. -4 e ayarlı bir buzlukta 19 luk damacanaya koysan ve donduracaksın. Su donacak 0 dan düşük olduğu için, benzin -45 e gelmediğimiz için donmayacak. 

bir de yukarda yazdığım damıtma işte.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Damitiyim derken patlatma evi  mahalleyi.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Uzun yol yap depoda kalmasın sorun olmaz. Yanmayacak kadar sulanmışsa çok az solvent eklersin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

benzin ile su birbirine karışmaz haliyle ayırma hunisi ile sorununu çözebilirsin

https://www.youtube.com/results?search_query=ay%C4%B1rma+hunisi

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

benzinin özkütlesi 0.7 imiş. suyun 1. belirli bir süre beklerse üst kısım benzin olur. sabit duracak ama baya.

benzinin donma derecesi -45 derece. suyun 0. -4 e ayarlı bir buzlukta 19 luk damacanaya koysan ve donduracaksın. Su donacak 0 dan düşük olduğu için, benzin -45 e gelmediğimiz için donmayacak. 

^^D` tersinden gitmişsin. Bu da ilginç'miş. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Abi atesi ver yansin.

Benzin yanar su kalir (atiyorum su an).

Senin istedigin su degil mi zaten ?

:D

garga tarafından 24/Mar/20 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

^^D` tersinden gitmişsin. Bu da ilginç'miş. 

Aslında bilindik birşey. Soğuk distilasyon. Bazı sert biraları bu yöntemle yapıyorlar.

Toplam Hit: 3611 Toplam Mesaj: 30
benzin su ayrımı