SVCHOST.EXE Bu Ne Servisi Yaaa

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    ben bunu kapatabilirmiyim veya kapatsam bunu tamamen nolur bilen varmı acaba ???

gümletmeyelim makinayı sonraa....:))))

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    SVC yi biliyorumda fakat bu başka bişey olmalı bulamadım gene deli oldum

Kuzencigimee!!! Ssl itinayla kırılır:P https://account.footlocker.com azuzuzuzuuzuuuu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ScAnMaN
    ScAnMaN's avatar
    Erkek
    SVCHOST.EXE NIN HANGI SERVIS OLDUGUNU BULMAK ICIN
    COMMAND LINE DAN TASKLIST/SVC YAZ
    YANI
    start... run command ve oradan tasklist/svc

Guzelligin bes para etmezdi....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    SVCHOST XP'de manyaq RAM yiyor ondan kapatmak istiyorsun değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam ben bir kere kapatmıştım ve XP stili win98 stiline dönmüştü. Kapat gitsin sittir et bişi olacağı yok. En fazla sistemin göçer. Bi daha format çekersin :)) Şaka bi yana bişi olacağı yok, xp arayüzü o...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    smoke
    smoke's avatar
    Erkek
    bende 2000 server ve isdn var yanii xp arayüzü değil o broadband yanii isdn için, 2000 ve üstündeki dns yapılanması için kullanılıyor hatta bi kaç sey daha var aslında nese svchost.exe 4 tane calışıyor benim makinada 1 GB rem var cok etkilemiyor ama neden bu kadar rem yiyo yaaa vede dns kapalı, wins kapalı, iss kapalı, isdn modemi sistemden kaldırdım hatta bütün ağı ucurdum etherneti bile söktüm işte manzara aşağıda

svchost.exe 452 00 0:00:00 3.512 K
    svchost.exe 656 00 0:02:01 12.552 K
    svchost.exe 1016 00 0:00:00 3.512 K
    svchost.exe 1108 00 0:00:00 4.572 K

al işte durum ortada, buldum aslında commanddan ama yani kapatsam ne olur hala merak ediyorum bu gune kadar kafaya pek takmıyordum ama nedense bi haftadır bana batıyooo...

bu makinaya formattda atamam yani o kadar cok sey varki anlatamam harddisk tamamen dolu ve raidleri tanıt ağı ayarla filan dayanamam 2 gün sürüyo çünkü bu kadar şey iki cafe nin tüm herşeyi bu makinada su anda

warya windows gibi salak sacma bir sistem yüzünden böle seyler yasıyoruz yaaaa bundan sonra kendimi programlara linux için patch yazmaya adıyacağımmm

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    o diil bu banada dert olmuştu
    hatta bide firewalla internete bağlanmaya çalışıyo gibisnden uyarı vermişti ben iptal ettim. :)

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    Bende 5 tane calisiyo ipTal ettigim vakit interneT´den kesiyo ve ses`leri desteklemiyo...!

Laaaaaan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    bende de 4 tane var
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    WinXP 'lerde nasıl blaster virüsü 1 dk içinde kapanıorsa Win2000 'lerde de bu svchost.exe hatası oluşuor

yani bilgisayarın blaster yemiş. microsoft.com 'dan yamasını çekip kurdunmu bidaha hata vermez.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LiLaH
    LiLaH's avatar
    Erkek
    bende 2 ( lokaal sevice) (netwerk service)

][-][ @ ]|_ ][ ]|_
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirnight_
    sirnight_'s avatar
    Erkek
    Servislerin çalıştırılmasında gerekli olan dll vb programların çalıştırılması için kullanılan genel bir program diyebiliriz kapatırsan kullandığın sisteme göre (sistem özelliklerine) ya bilgisayarın kapanır yada doğru çalışmaz... Ms Blast' da aynı olayı yapıyordu...

Kolay gelsin
Toplam Hit: 5486 Toplam Mesaj: 14