folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Svchost.Exe Windows Update Servisi Kapatma

Svchost.Exe Windows Update Servisi Kapatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

PC kasmaya başlayınca bakıyorum svchost.exe 400.000 K küsür gösteriyor sağ tıklayıp "Hizmetlere Git" diyorum orada "Windows Update" oluyor sağ tıklayıp "Hizmeti Durdur" deyince 9.000 K küsüre düşüyor.

Yurtta kaldığım için internet yavaş sanırım yavaş olduğu için kontrol etmesi falan kasıyor PC'de deli gibi donuyor.

Var mıdır bunu kökten iptal etmenin yolu?

Otomatik Güncelleme kapalı ama hala kontrol ediyor sanki.

a

Hizmetlerden kapatılmıyor da...

a

İmza...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

1. resimdeki kutucukları kaldır, 2. resimde durdur dediğinde başlangıç türü kutucuğu aktif olması lazım olmuyorsa msconfig açıp seçmeli başlangıçla yapılabilir sanırım.

Düzgün interneti olan bir yere gidip tüm güncelleştirmeleri yapıp kurtulabilirsin, bunu öneririm.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

1. resimdeki kutucukları kaldır, 2. resimde durdur dediğinde başlangıç türü kutucuğu aktif olması lazım olmuyorsa msconfig açıp seçmeli başlangıçla yapılabilir sanırım.

Düzgün interneti olan bir yere gidip tüm güncelleştirmeleri yapıp kurtulabilirsin, bunu öneririm.

Durdur desem bile otomatik seçeneği deaktif kalıyordu msconfig'ten kapattım bakalım yine olacak mı

İmza...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IronBlood
    IronBlood's avatar
    Erkek

Hocam windows update'yi şu şekilde kapatıyorum sıkıntı çıkartmıyor.Hizmetlerden devre dışı bırakıp, eğer çalışıyosa durduruyorum, daha da çalışmıyor :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

svchost hızlı getirme hizmeti değil miydi? ben mi yanlış biliyorum

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı

svchost hizmeti altında bir sürü şey çalışıyor hocam :)

---

sorun bence windowsun dizinleme olayında, hani arama yaparken sonuçları daha çabuk bulsun diye mouse/klavye ye dokunmadığın anlarda bu hizmet devreye girer..

kapatman gereken resimde de görülen windows search (indexer) dir :) onu kapatıp denemelisin.. ben de geçen gün kapattım baya bir can sıkıcıydı, tabi ki faydası var ama windowsu aktif olarak kullanmıyorum o yüzden çok sorun teşkil etmiyor.

ayrıca burayı bir oku

http://www.tomsitpro.com/articles/windows-8.1-index-files,2-748-2.html

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Easx bunu yazdı

svchost hizmeti altında bir sürü şey çalışıyor hocam :)

---

sorun bence windowsun dizinleme olayında, hani arama yaparken sonuçları daha çabuk bulsun diye mouse/klavye ye dokunmadığın anlarda bu hizmet devreye girer..

kapatman gereken resimde de görülen windows search (indexer) dir :) onu kapatıp denemelisin.. ben de geçen gün kapattım baya bir can sıkıcıydı, tabi ki faydası var ama windowsu aktif olarak kullanmıyorum o yüzden çok sorun teşkil etmiyor.

ayrıca burayı bir oku

http://www.tomsitpro.com/articles/windows-8.1-index-files,2-748-2.html

hocam dediğinizi yaptım sorun aynı devam ediyor. Zaten svchost'un hizmetlerine gidip windows update kapatınca düzeliyor 400K'dan 80K'lara düşüyor.

msconfig'e girip Hizmetlerden Window Update tikini kaldırıp "Uygula" desem bile otomatik geri tik geliyor. Lanet şeyi kapatamıyorum. 

pSkpt tarafından 02/Haz/15 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

notebooku network kablosuyla modeme bağla, Combofix indirip kur, yönetici olarak çalıştır. Muhtemelen svchost exe hack virüsü yemişsindir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

notebooku network kablosuyla modeme bağla, Combofix indirip kur, yönetici olarak çalıştır. Muhtemelen svchost exe hack virüsü yemişsindir.

Yurtta kaldığım için modeme bağlamadım sonuç bu : http://pastebin.com/LfUWdUJ5

İmza...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tam olarak sorunu anlayamadım hocam teamviewer verirsen bağlanıp bakayım nerden kaynaklanıyor görürüz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tam olarak sorunu anlayamadım hocam teamviewer verirsen bağlanıp bakayım nerden kaynaklanıyor görürüz

hocam şuan sorun yok arada bir yapıyor o sırada bakıyorum svchost.exe 400K sonra hizmetlerine bakıyorum Windows Update, hizmeti durdur deyince düzeliyor ama yine de PM'den atayım team'i sen de bi bak.

İmza...
Toplam Hit: 3222 Toplam Mesaj: 13