folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Swich Hakkında ( Yardım )

Swich Hakkında ( Yardım )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Şimdi Ben Bir Arkadaşın ADSL Bağlantılı Bilgisyarından Başka Bir Dükkandaki Bilgisayara Swich Yolu İle Bağlantı Çekicemde.

Swichde 5 Adet Yuva Var.

Yapmam Gereken-ler Nedir Acaba?

Adsl KAblosunu Swiche Takıcam, Swichden Bir Çıkış İlk Bilgisayara, Bir Çıkışta Diğer Bilgisayara Olacak Diye Düşünüyorum, Doğrumu ? Bu Bağlantılardan Sonra İp İLe İlgili Yapmamız Gereken Birşey Varmı?

Tşk.ler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    modem tek port mu?

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    UmutxTR bunu yazdı:
    -----------------------------
    modem tek port mu?
    Bir Adet Ethernet Çıkışı var Bir Adetde Usb Çıkışı Var. Aslında Olayı Swich Olmadan Yapacaktım Ama, Usb Sorun Çıkarır Diye Swich İle Dağıtmaya Karar Verdik.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    Niçin sorun çıkartsın ki? Bence modem sana daha yakın, bu yüzden senin pc yi usbden bağlayın, komşu arkadaşa da bi kablo çekin olsun bitsin. swichle filan uğraşmaya gerek kalmaz.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orbity
    orbity's avatar
    Erkek

usb den baglanan kisi modemin firewall ozelliginden nasibini alamaz, ayrica birbirinizle dosya paylasimi yaparken bir film transferini bile illallah edip yarida kesebilirsiniz, ethernet en iyisi ....

bu arada hocam yapman gerekenler iki bilgisayarın "otomatik olarak bir ip adresi al" modunda olsun, eger bendeki switch gibi ucuz yollu bir seyse sendeki de sirayla modemden gelen ag kablosunu tak bekle 2 saniye sonra ilk bilgisayarin kablosunu tak ve ip adresi almasini bekle, ardindan diger bilgisayari tak. ag da sorun oldugu zaman bu islemi tum kablolari cikarip tekrar edersin gecer... ben sorun olunca boyle hallediyordum...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nazmanya
    nazmanya's avatar
    Erkek
    dediğinden başka bir şey yapmıyorsun otomatik ip alır zaten. p2p falan kulanacaksan elle ip alman gerekir. sen sadece tak gitsin çalışır.

http://www.speedtest.net/result/926625321.png
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bağlantıyı yaptım, ana makine çalışıyor ama diğer makina ağ bağlantı kablosu takılı değil diyerek hata veriyor.

Sizce eksik olan nedir?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    Ana Adsl Kablosunu Swichemi Bağlanacak, Yoksa Normal Adsl Modememi?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    arkadasım swich in üzerinde dls modemden gelen kablo ıle bırlıkte 3(guc ısıgıda varsa 4) işikta yanmalı ona dıkkat et yada ethernet kablolarında bı kopukluk bozukluk olabılır kabloları degıstır bak hıcbırınde sorun yoksa yönetten ethernet kartını aktıf yap sorun ethernet kartıyla ılgılı olabılır olmassa terkar yardım ederım.....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

modemın markasını yazarsan sana semalı bı anlatım gonderırım bu arada adsl modemden cıkan ethernet kablosu swıchte herhangı bır gırıse (ozel bı gırısı varsa ona tak) tak sonra dıger pclere dagıt.... 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    clogu bunu yazdı:

YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

modemın markasını yazarsan sana semalı bı anlatım gonderırım bu arada adsl modemden cıkan ethernet kablosu swıchte herhangı bır gırıse (ozel bı gırısı varsa ona tak) tak sonra dıger pclere dagıt.... 

Modem : Pikatel Combo Plus

Swich : Tenda TEH 500S

Toplam Hit: 1518 Toplam Mesaj: 14