Tablet Android Versiyon Güncelleme Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UniFroG
    UniFroG's avatar
    Erkek

sony tablet sgpt1311 tabletim var. android versiyonu eski olduğu için bir çok uygulamayı desteklemiyor artık. cihazın performansından memnunum. bu cihaza güncel bir android versiyonunu nasıl kurabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şuanda hangi sürüm var hocam  cyonagenmod  vb.. vardır belki 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Benzeri bir soru olarak;

Bende de

Everest EVERPAD DC-9715 0.3-2.0MP Çift Kamera 9 1GB DDR3 'Allwinner A33 Cortex 1.5GHz' x4 8GB Android 5.1

Şu Tablet var buna uygun farklı uyumlu bir custom rom tecrübe etmiş olan var mı üreticinin sunduğu rom harici önerilebilecek bir şey?

LaNCeLoT tarafından 18/May/20 20:17 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sony eski cihazlarına bırak güncelleme vermeyi artık komple sunucuları kapattı. Eski Sony cihazınız varsa Android çökerse elinizde stock rom yoksa cihazı ayağa kaldıramıyorsunuz. Eskiden Sony PC Companion programından tek tıkla stock romu kendisi indirip kuruyordu.

S Tablet için custom rom yok maalesef. XDA foruma baktım. Orada yoksa hiç bir yerde yoktur. Bir kaç sonuç çıkıyor ama Xperia S telefon için olan çıkıyor.

@lancelot bilmiyorsan kurclama derim. Üstüne marka basılmış Çin malı tabletlerde rom sıkıntılı. Android çökerse çöp edersin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UniFroG
    UniFroG's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

şuanda hangi sürüm var hocam  cyonagenmod  vb.. vardır belki 

4.0.3 (relase6) yazıyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UniFroG
    UniFroG's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sony eski cihazlarına bırak güncelleme vermeyi artık komple sunucuları kapattı. Eski Sony cihazınız varsa Android çökerse elinizde stock rom yoksa cihazı ayağa kaldıramıyorsunuz. Eskiden Sony PC Companion programından tek tıkla stock romu kendisi indirip kuruyordu.

S Tablet için custom rom yok maalesef. XDA foruma baktım. Orada yoksa hiç bir yerde yoktur. Bir kaç sonuç çıkıyor ama Xperia S telefon için olan çıkıyor.

@lancelot bilmiyorsan kurclama derim. Üstüne marka basılmış Çin malı tabletlerde rom sıkıntılı. Android çökerse çöp edersin.

benim anlayacağım dilden konuşursak, cihaza  güncel android yüklenemez ve bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediniz sanırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek

Hacılar bende de samsung galaxy tab 2 var. Orjinal yazılımında youtube güncellenmesi gerek fiyor google dan güncelledikten sonra açılmıyor. Programı açtığınızda size güncelleyin uyarısı veriyor. Güncellemeye girdiğinizde son sürüm yüklü zaten diyorum. Cyanogen mod'dan bir rom indirdim. Stabil çalışmadı.  Tekrar stock roma döndüm. Youtube çalışmıyor.Bildiğiniz stabil bir şey varmıdır?

Not: Youtube komple sşldşm tekrar kurdum sorun aynı. Google play'den youtube ile ilgili bi kaç program indirdim onlarda iş görmedi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    laser69 bunu yazdı

Hacılar bende de samsung galaxy tab 2 var. Orjinal yazılımında youtube güncellenmesi gerek fiyor google dan güncelledikten sonra açılmıyor. Programı açtığınızda size güncelleyin uyarısı veriyor. Güncellemeye girdiğinizde son sürüm yüklü zaten diyorum. Cyanogen mod'dan bir rom indirdim. Stabil çalışmadı.  Tekrar stock roma döndüm. Youtube çalışmıyor.Bildiğiniz stabil bir şey varmıdır?

Not: Youtube komple sşldşm tekrar kurdum sorun aynı. Google play'den youtube ile ilgili bi kaç program indirdim onlarda iş görmedi.

Google play hizmetlerinin cache'i silince bir müddet çalışıyor, google bilgileri geldikten ve cache alanı dolduktan sonra aynı duruma düşüyordu. Bir deneyin isterseniz.

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    laser69 bunu yazdı

Google play hizmetlerinin cache'i silince bir müddet çalışıyor, google bilgileri geldikten ve cache alanı dolduktan sonra aynı duruma düşüyordu. Bir deneyin isterseniz.

Komple rom yüklendikten sonra gapps cache silimi yapılmasına rağmen böyle hiç açılmıyor..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Youtube Vanced ile denedin mi?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    laser69
    laser69's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Youtube Vanced ile denedin mi?

Yemiyor...

Toplam Hit: 1431 Toplam Mesaj: 18
tablet andorid sony