Tahribat Ve Gezinti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Malum gezinti.com ile ilgili bir sürü konu açıldı şimdiye dek.Arada kabul ediyor musunuz vs. ekranı geldiğinde hep hayır diyorum fakat şu son 2-3 gündür tahribata girerken gezinti.com a yönlendikten sonra giiryorum. ama bir tek bu sitede oluyor diğer sitelerde böyle bir durum gözlemlemedim. yönlendirilen adres:
    http://gezinti.com/services/invite?eorig=GAB4AcsoKSmw0tcvLy_XK0nMKMpMSizRS87P1QcAb9cI1w..&tok=hEHJf_dQH98OwSGspqyJGwAG
    Şimdi bu ne oluyor? Gezintiye dahil mi olmuş oluyorum eğer öyleyse nasıl kurtulabilirim?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam işin görünen yüzü , reklam göstermeye yönelik olarak kişilerin hangi konulara eğilimli olduğu hakkında data toplamak amaçlı sayfalara js falan inject ediyorlar.

işin görünmeyen yüzünü henüz bilmiyoruz.

Fakat tahribata özgü bir olay değil, tüm sitelerde karşına çıkacaktır, muhtemelen tahribatin organik hiti oldukça yüksek olduğu için buraya daha çok inject etme girişimi olabilir, yada sadece sen çok giriyorsun diye, herkezin çok girdiği siteleri hedef alıyor olabilir.

Bana kalırsa insan haklarına aykırı, ben reklam görmek için para ödemiyorumki ttnete

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam işin görünen yüzü , reklam göstermeye yönelik olarak kişilerin hangi konulara eğilimli olduğu hakkında data toplamak amaçlı sayfalara js falan inject ediyorlar.

işin görünmeyen yüzünü henüz bilmiyoruz.

Fakat tahribata özgü bir olay değil, tüm sitelerde karşına çıkacaktır, muhtemelen tahribatin organik hiti oldukça yüksek olduğu için buraya daha çok inject etme girişimi olabilir, yada sadece sen çok giriyorsun diye, herkezin çok girdiği siteleri hedef alıyor olabilir.

Bana kalırsa insan haklarına aykırı, ben reklam görmek için para ödemiyorumki ttnete

Sorma hocam ya. Birde şu HTTP headerlarını değiştirmeleri bile çok saçma. Abi belki kritik bir uygulama için kullanıyorum interneti. Benim HTTP header'ımı bağlantı sorunum, şifre hatası olmadığı sürece ne hakla değiştirirsin? Internet sitesine gireceğim ÇAT başka yere yönlendiriyor. Ayrıca bazen dikkat edin gezinti.net'i kabul etmememe rağmen kabul etmişim gibi gözüküyor. Sanki adamlar google'da!, beleş hizmet verip reklam veriyorlar üzerine birde.

Haram zıkkım olsun ttnet'e verdiğim paralar yahu. Ayda 90 TL ödüyorum. Bu kadar net söylüyorum eğer en yakın zamanda altyapısı başka olan bir firma gelirse direk değiştireceğim ttnet'i. Sırf şu gezinti.net'ten dolayı.

gezinti.net sistemi geldiğinden beri pinglerde bariz artış vardı. Son yıllarda üzerine şu son internet yasası gelmesiyle beraber pingler aşırı derecede arttı. Stabil bir internetimiz yok.

İşin diğer bir tarafı ise BTK'dan bir çok kez ceza yediler ttnet ama sistemi devre dışı bırakmıyorlar. Ingiltere'den ve bütün AB ülkelerinden siktir yemiş bir sistem bu gezinti.com sistemi. Insan haklarına aykırılığından dolayı.

DrKill tarafından 17/May/14 11:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

Gezinti.com'dan direk cikis yapabiliyorsun diye biliyorum.

Onun disinda dns baglantini sifrelersen sanirim yonlendirme de yapamazlar. Dnscrypt'a bir bak derim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Ttneti aradım hatta mail yazdım kapattık dediler yine çıktı. En son BTK ya mail yazıp veri izleme iznini kapattım o gün bu gündür rahatım..

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Ttneti aradım hatta mail yazdım kapattık dediler yine çıktı. En son BTK ya mail yazıp veri izleme iznini kapattım o gün bu gündür rahatım..

Attığın örnek mail'ı burada paylaşır mısın hocam. Bizde atalım.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

merakımı mazur görün superonline'da böyle bir durum var mı ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Spyware__007 bunu yazdı

merakımı mazur görün superonline'da böyle bir durum var mı ?

Gezinti olarak olmasada farklı yöntemler var.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Attığın örnek mail'ı burada paylaşır mısın hocam. Bizde atalım.

Hocam aynen burayada yazar mısın bizde atalım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

hocam. www.gezinti.com adresine gir, orada sağ tarafta gezintiyi devre dışı bırak gibisinden bir buton var oradan kapatabiliyorsun bu zımbırtıyı. Ana sayfada bulamazsam hesabım kısmından bulursun. Ben kapattığım için şuan göremiyorum o yüzden tam tarif yapamadıma ama direk karşına çıkıyor zaten

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Ttnet müşteri hizmetlerine online işlem merkezinden yazdığım ve arayıp servisin iptal edildiğini teyit ettiğim halde web sayfalarına girişte www.gezinti.com sitesinin isteğim dışı açılması.Kendilerinden böyle bir servisi istemediğimi beyan ettim.Servisten çıkma işlemlerini tekrar ettim tekrar aktif edildi.Tamamen bu servisin iptalini istiyorum.Henüz 1 yıl daha taahhüdüm olduğu için abonelikten de çıkamıyorum.Bilgi toplama amacı ile mi yoksa reklam amacı ile mi yapılıyor bilemiyorum ama iptalini istiyorum.

Metin bu 

Adres bu

https://tuketici.btk.gov.tr/

kimlik no istiyorlar kayıt için

watervay tarafından 17/May/14 14:37 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
Toplam Hit: 4161 Toplam Mesaj: 14