folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Tahribat.Com! Bu Siteyi Gerçekten Siz Mi Hacklediniz?

Tahribat.Com! Bu Siteyi Gerçekten Siz Mi Hacklediniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bokee
    Bokee's avatar
    Erkek

Merhabalar

Çok kısa bir şey öğrenmek istiyorum.

nesibeaydindersanesi.com sitesi dün hacklenmiş.

Altında sizin imzanız vardı.

Hacked By
    Renegadealien, Decameron, Ir2, Tagext
    HolyOne
    Başta Olmak Üzere Bütün Tariqat-ül Tahribat.Com Müritleri :)

şeklinde.Benim öğrenmek istediğim bu siteyi gerçekten siz mi hacklediniz. Gerçi dosya upload sistemini kullanarak ve şifreleri birinden alarak yapılan işleme hacklemek denir mi bilmiyorum ama.

Acilen bu soruma yanıt bekliyorum.

Kolay gelsin...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Gerçi dosya upload sistemini kullanarak ve şifreleri birinden alarak yapılan işleme hacklemek denir mi bilmiyorum ama.

demişsin, bahsi geçen arkadaşlarımın hiçbiri bu şekilde bir eyleme tenezzül edecek adamlar değildir. Hiçbirinin bir sistemin şifresini birinden alarak hareket etmeyeceğini bilmeni isterim.

Eylem senin dediğin şekilde gerçekleşmişse benim arkadaşlarım yapmamıştır, bir başkası bizimkilerin üzerine b*k atmayı denemiştir.

Ama bizimkiler yapmışsa, senin dediğin şekilde yapmamışlardır. O zaman senin sözlerini yargılamak gerekir.

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    biz sitenin adminine mail atıyoruz indexi boyle değiş onlar değişiyorlar.
    yoksa hackten anlamaz kimse burda.

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetPoLice
    NetPoLice's avatar
    Erkek

:) sifreyi baskasından almaya ne gerek var adam admine soylemiş işte indexi deiştir die o da deiştirmiş..

ne adamlar varya haspinallah

Osmanlı Torunu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

windows 2000 üzerinde iis5 kullanıyorsunuz. Permissionların ne olduğunu bilmeden site kodluyorsunuz.

Cevaplayayım :

Kimseden şifre filan alınamdı bu bir! O nereden çıktı anlamadım zaten.

Serverın her tarafı açık zaten; kaldıki windows 2000'i iis5 ile web server olarak kullanan bir tek siz kaldınız sanırım bu dünyada :)

Yazdığınız kodlarıda inceledim o başlı başına bir facia olmakla birlikte, size yusuf çektiren upload sisteminiz tam bir zeka özürlülüğü örneği. Hangi resim upload sistemi exeyide upload edebilir? Böle bir açığı sisteme bırak sonrada şifreyi birindenmi aldınız de.!!!

hackin ne olduğuna gelince hoca; bir kişinin yada sistemin bilglerine, izin ve hak olmadan erişmek, okumak, değiştirmek veya silmek hacktir.! Buradan yola cıkarsak eğer evet bu hackdir :)

Zaten bütün siteleriniz Copy/Paste mantığı ile yaptığınız için /Cp klasörlerindeki acıklar bütün serverınızda var...

Bu arada hala söylüorum 5 milyara dershanenin tapusunumu veriomuş?!?!?!

Ha bu arada; serverdaki bütün logları silince kimin nerede ne yaptığınızdanda haberiniz yok demi?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    yep biz hackledik labina adlı ezik şirketi seçtiğiniz için teşekkürler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Nası cıktı bu konu la :S

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaGMuR_PreNSi
    YaGMuR_PreNSi's avatar
    Erkek
    NetPoLice bunu yazdı:
    -----------------------------

:) sifreyi baskasından almaya ne gerek var adam admine soylemiş işte indexi deiştir die o da deiştirmiş..

ne adamlar varya haspinallah

aga heLaL oLsun ya o laftı öyLe :D

Set By YaGMuR PreNSi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Mala bak ya site yıkılmış gelmiş hesap soruyo.İlk önce niye bu kadar salağız diye kendini hesaba çek.Sonrada  5 milyar dershane ücreti alıyomuşsunuz.Lan bi öğrencinin parasını internete yatırsaydınız adam gibi site yapardınız.Ama o kadar aç gözlüsünüz siteye çok para harcamaya ne gerek var dimi.Salak salak yapalım hacklenirse gelir hesap sorarız.Dallamalar.

Dershanelerin hepsinin a.q sırf çocukları sömürme.Şerefsizler.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek

ulan bende diyorum..THT yine site hacklemeyemi basladı  : ))

tarihe bakmadan yorumları okuyorum :  )) aha dedim ir2 de donmus  :  ))

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı:

Mala bak ya site yıkılmış gelmiş hesap soruyo.İlk önce niye bu kadar salağız diye kendini hesaba çek.Sonrada  5 milyar dershane ücreti alıyomuşsunuz.Lan bi öğrencinin parasını internete yatırsaydınız adam gibi site yapardınız.Ama o kadar aç gözlüsünüz siteye çok para harcamaya ne gerek var dimi.Salak salak yapalım hacklenirse gelir hesap sorarız.Dallamalar.

Dershanelerin hepsinin a.q sırf çocukları sömürme.Şerefsizler.

Mala bakya :D:D:D Lan ben fark etmedim bu konunun 2005li olduğunu çok malım ya :D:D:D

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 4773 Toplam Mesaj: 12