Taktak Sözlük

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

Malumunuz bir sözlük furyasıdır almış başını gitmekte. uzun zamandan beri açmayı düşündüğümüz ve sonunda tam anlamıyla hayata geçirdiğimiz http://taktaksozluk.com ismindeki sözlüğümüz(açılalı 1 ay oldu) kendi başına buyruk sabit kuralları olmayan bir çok sözlükten kendini ilk fırsatta ayıran özelliği ile baş göstermektedir. Ekşi sözlük format yapısından uzak kuralcı zihniyete karşı nede inci sözlük format yapısında olup düzenli küfür şiddet ve ufak yaştaki yazarların basit yorumları görülmemektedir. "Tak Tak Sözlük" olarak insanların rahat rahat fikirlerini paylaşabilmesi için tüm kuralları kaldırıp, özgürlüğün önüne ne yazım kurallarından hata yaptıkları için yargılanmaları nede yapılan paylaşımların ( DEVLETIN YASAKLARI HARIC ) ne olursa olsun bireyin özgürlüğüne bırakılması taraftarıyız. Bu düşünceden yola çıkarak dedikki neden internete yapılan sansürleri birde biz kendi içimizde yapalım.? Tak Tak Sözlükte tek yasak olan şey diğer sözlük formatlarının dilinin ve terimlerinin taktak sözlük içerisinde kullanılmasıdır. taktak sözlüğün kendisine ait bir dili var ve bu dilin kullanılması dilin ne denli önemli olduğunu vurgulamak ve sözlüğe bir kişilik daha  katmamızı sağlayacağını düşündük. Ayrıca sözlüğün güncel ve öznel yapısınıda ayakta tutacağını düşündüğümüzden böyle bir yasak getirdik. Son olarak sözlüğün "tadında küfüre" açık olduğunu belirtmek isterim. Tadında diyorum çünkü hayatımızın bir çok evresinde küfür dilimizden sözcükler vasıtası ile ağzımızdan dökülen kelimeler olmuştur. hayatında hiç küfretmemiş kimseler için bu sözlüğe gelmelerini teklif bile etmiyoruz.  Zaten sözlüğün tak tak olması ve tak kelimesinin bişeylerin kısaltması  vğunu sözlüğe gelince anlıcaksınız. İlk 10 enrtyden sonra yazar durumuna geçiyorsunuz. Şuan için yazar alımları açıktır. Sözlüğümüzün hukuk danışmanı ve avukatımızın talimatları doğrultusunda yayını sürdürmesi ile misyon ve vizyonunu sonuna kadar sürdüreceğimizin kararlılığı içindeyiz.

sizleri uzun uzun yazarak sıkmak istemiyorum. Şayet biraz eğlenip hayatın stresini üzerinizden atıp , fikirlerinizi ve düşüncelerinizi hiç bir yasak olmadan paylaşabileceğiniz bir ortam arıyorsanız buyrun içeri , hayatta herşey için birkezde olsun TAK ! TAK ! diyebilmeniz dileği ile. 

http://taktaksozluk.com

reneden onay alıp konuyu açtım,arkadaşımın açtığı sözlük genelde ege bölgesinden insanlar var,1 aylık bir sözlüktür. modum sözlükte günde 3-10 arası yazarı sadece ben onaylıyorum sözlük biraz pasif gibi gelebilir ama daha yeni tazecik yani,gelmek isteyen yazar olmak isteyen müridler bakabilirler sözlüğe.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

ilk tıkladıgım konu :D

http://taktaksozluk.com/sozluk.php?process=words&q=sevisen%20su%20aygirlar%FD

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiKeyEy
    DiKeyEy's avatar
    Erkek

takipçisiyim .. güzel

haklı öğüt egoyu öfkelendirir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    incisözlük gibi değil deseniz de gördüğüm kadarıyla inci jargonu hakim sözlükte/forumda.

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hoca, kaydoldum bende takılalım bakalım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

g2k bunu yazdı:
    -----------------------------
    incisözlük gibi değil deseniz de gördüğüm kadarıyla inci jargonu hakim sözlükte/forumda.

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

inci benzeri bir sözlükse veya o amacı güdüyorsa bakmaya değmez

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

g2k bunu yazdı:

inci benzerliklerini sözlükte tutmamaya çalışıyoruz ama zaten inciden gelen yazarlar ayak uydurmakta biraz zorlanıyo ama kısa sürede " kaptan " kelimesini aşılamayı başardık ki ben sözlük kurucusunla telefondada aradığımdan tak tak fatih kaptan derim hani dil ağzıma oturdu :) ama dediğim gibi yeni gelenler hemen adapte olamıyo biz düzeltmeye çalışıyoruz.Diğer konulardada nefesi insanlar alıyo diye kediye insan diyemeyiz.sonuçta benzer şeyler olucaktır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

ah bide yazılanı okusan

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DaSpOnGe bunu yazdı:

SeRDaR bunu yazdı:

ah bide yazılanı okusan

yazılanı okudum arkaşın hala o jargıonda yazarların yazı yazdığını gördüm demesi üzerine bunu yazdım

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 6060 Toplam Mesaj: 44