folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Taliban Ateşi Altında Kalan Amerikalı Asker - Bildiğin Fps

Taliban Ateşi Altında Kalan Amerikalı Asker - Bildiğin Fps

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ama korkak demiş herkes ama adam tek başına  500 yerden kurşun geliyo hangimiz cesur olabilirdik ki adamda olsun

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    be_cool bunu yazdı

görüntülerdende anlaşılacagıgibi ucuz ve salakca bir kahramanlık adı altında timi tehlikeye atmıştır kahramanlık böle olmaz....yada biz askerlik yapmadık........

Hacı adam şok halinde olabilir ayrıca çok sakinde hareket ediyor adam şarjör değişirken elinde titreme bile yok. Sen askerlik yaparken sıcak çatışmaya girdin mi bilmiyorum ama girmediysen yorumunu haksız bulurum. 

GusFring tarafından 28/Eyl/12 17:49 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

en kahraman amerika hikayeleri  vietnam da bildigin köylülerden bir araba sopa yedi en son kaçarak gotu kurtarmaya calıstı yetmedi senelerdir hikayesini anlatıyor sanki kahraman mış casına la bildigin köylü idi karsısın dakiler

video da bir kıllık var ama  ne bilmiyorum

+ adam ekibini kurtarıcak ya nıe yardım cagırıyor gelin beraber vurulalım diyemi

video neden se inandırıcı degil

ve amerikanın ta köküne vurayım gebersin alayı 

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hayatında çatışmaya girmiş, sapanla kuş avlamış hatta ve hatta su tabancası ile su savaşı yapmış biri bile çok rahat bir şekilde bu askerin yaptığının acemilik olduğunu söyler. Ağır silahları veya destekleri olmadığına göre; askerin bulunduğu tim gözcü timi veya keşif timi olabilir. 

İlk göze çarpan askeri hatalar;

- Keşif timleri araziye uygun kamuflajlar veya yöresel sivil kıyafetler kullanır,

- Keşiflerin büyük bir çoğunluğu gece yapılır,

- Keşif timinde, timi korumaya alan keskin nişancı olmalıdır, ayrıca makineli tüfek ile ateş gücü desteklenir,

- Tim bölgeye yayılır ve keşif yapılacak yer termal sistemler ve/veya insan gözü ile gözetlenir,

- Görev sessiz ve hızlı olmak zorundadır,

- Sıcak çatışma durumundan kaçınılır,

- Ani gelişen sıcak çatışmalarda zaiyat vermemek için yıldırma ateşi açılıp, tedbirli geri çekilme uygulanır,

vs vs vs

Şimdi bunlardan hangisini yapmışlar bu vatandaşlar?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

tamamiyle provake video :) thank you youtube

....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    be_cool bunu yazdı

görüntülerdende anlaşılacagıgibi ucuz ve salakca bir kahramanlık adı altında timi tehlikeye atmıştır kahramanlık böle olmaz....yada biz askerlik yapmadık........

Hacı adam şok halinde olabilir ayrıca çok sakinde hareket ediyor adam şarjör değişirken elinde titreme bile yok. Sen askerlik yaparken sıcak çatışmaya girdin mi bilmiyorum ama girmediysen yorumunu haksız bulurum. 

bende mermi altındayken kayanın arkasında gülerek sigara içiyordum komando olarak yaptım bixiciydim ve çatışmayada girdim ööle üzerimizdede bunlarınkigibi yelekler kuşaklar yoktu

evet dedigingibi adam şoka girmiş olabilir bende ilk sıcak gelişmede etkilendiydim ama ne elim titredi ne panik yaptım sadece içten bi ürpertimi desem heycanmı desem acayip bi duygu  vardı 

ayrıca öle şarjörmü degiştirilir armutgibi ayakta durarak sanırsam o aşşagıdan biyerden adamın biri saydırıyodu yogun bi ateşte yoktu yani zaten m16 ile o mesafeden vurulsa bile ölmez kolay kolay boncuk gibi mermisi var bi g3 mermisi yesinde göreyim yada kanas bixi

kısacası adamın yaptıgı her hareket amatörceydi okadar kahramansa bagırmıcak tı hit mit diye digerlerinide tehlikeye attın ben orda olsam düşmanı imha edip yada uzaklaştıranakadar yardım etmezdim.....

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    c0der bunu yazdı

heraldesi yok

adam ciyak ciyak i am hit diye vuruldum dedi zaten

o değilde harbiden göt ister adamın yaptığı

tsk nın askerleri bu şekilde mermi yağmuruna atlayabiliyorlar mı acaba merak ediyorum :)

en güçlü ordulardan deniliyor tsk için, şu vurulan askerin ekipmanlarının aynısından tsk da varmı acaba :)

ekipman yok belki ama yigitlik dersen tsk adamin anasini siker..

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

720p kamera var adamın kafasında

benim fotoğraf makinası bile bukadar kaliteli değl mk

askeriye adamlara bakıyor arkadaş

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    c0der bunu yazdı

heraldesi yok

adam ciyak ciyak i am hit diye vuruldum dedi zaten

o değilde harbiden göt ister adamın yaptığı

tsk nın askerleri bu şekilde mermi yağmuruna atlayabiliyorlar mı acaba merak ediyorum :)

en güçlü ordulardan deniliyor tsk için, şu vurulan askerin ekipmanlarının aynısından tsk da varmı acaba :)

ekipman yok belki ama yigitlik dersen tsk adamin anasini siker..

adamların profesyonel olarak eğitildiği belli

bu videonun dümen olup olmadığını bilmek zor yaşayan bileceği için

gerçek olup olmamasıda pek önemli değil gerçe

ama türkiyede çatışan askerlerin profesyonel davranmasıda zor ekipman olmadığı için

yani şimdi yiğitlik diyorsun

bu adamın taliban askeri kadar gelip yiğitçe dövüşelim dese dövüşemeyeceğini mi söylemek istiyorsun

o anda ne olacağını bilemezsin ki

keşke herşey yiğitlikle hal olsaydı...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TSK'y bok atmaya mana bulmayalım hemen her fırsatta askere gidelim neyin ne olduğunun görelim özel kuvvetlerde her türlü ekipman mevcut ayrıca erlerde bulunana şu Aşşağıdaki slahları görüyonmu adamın anasını.... yeterde artar bile termallerini bombatarlarını şunları bunları saymıyorum bile daha ne olsun bunlar sadece erlerde bulunanlar yani
    http://www.itusozluk.com/image/g3_1258.jpghttp://www.mil.ee/im/varustus/relvapilt/mg-3.jpg

http://img255.imageshack.us/img255/1152/1592ho5.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/RPG-7_detached.jpg/300px-RPG-7_detached.jpg

erdede her türlü ekipman mevcut şu videoda ben çok ahım şahım bir ekipmanda görmedim he ayrca adamda ekipman varda ne oldu :) kullanmasını bilmiyor mal ekipmanı olmayan TSK'yı bir youtubede  izlede özellikle pkk nın çektiği videolarda bile izle ne kadar profesyonelce saldırır sonrası siper alışları vs vs görürsün

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5630 Toplam Mesaj: 51