folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Tanrı Ve Fırsatlar...

Tanrı Ve Fırsatlar...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek

İnsanlar sabır istediğinde; Tanrı onlara sabır verir mi ?
    Yoksa onlara sabırlı olmak için fırsat mı verir.
    Cesur olmak isteyenlere tanrı cesaret mi verir,Yoksa cesur olmayı gerektiren fırsatlar mı ?

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mr66tr
    mr66tr's avatar
    Erkek
    Dua et
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarninG_ErroR
    WarninG_ErroR's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bunların hepsini kullanmak için sadece irade verir gerisi sende biter ...

helikopter kiralayıp norveçli üstsüzleri görsel taciz edesim var.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

tanrı o zmn kadere mudahale mi edio? :s

yokmu bilen biri aydınlatsın hepimizi

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

Sabır seçenekleri her zaman vardır insanların önlerinde.Onu tercih etmek insanın elinde.Allah seçenekleri koyar insanların önüne ve insanlarda seçer.. İnsanın seçme özgürlüğünün olması kaderin bir parçasıdır.Allah ın o seçenekleri de insanların önüne koyması da bir parçasıdır kaderin.Biri külli diğeri de cüzzi iradedir..

Cesaret kalben yüksek değerde kendini geliştirmiş insanlara mal edilmiştir.. Tıpkı zeka ve akıl gibi. Kuran ı kerimde Allah sıksık akıl sahipleri diye bahseder. Demek ki herkes akıl sahibi değil.Ama zeka doğuştandır.. Akıl ise sonradan kazanılan ve herkeste olmayan şeylerdirr..

Cesur olmayı gerektiren seçenekler insanların önüne konur ve insan da bu seçeneklerden ya cesur olup atılmayı ya da korkup,sinip geri çekilmeyi seçer

umarım anlatabilmişimdir arkadaşlar

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviBere
    MaviBere's avatar
    Erkek

oo ertan seni gormek ne guzel,sagolasin,bende bisiler doktureyim,Allah insana beyin vermis o beyini cigermi yaparsin o beyin yardimiyla windows mu yaparsin sana kalmis.

hız emniyettir...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    mavibere görünmüyon hoca sen hiç :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

Bie kere Allah tan sabır istenmez.istediğin zaman ne olur ?  alır başına dert verir. Allah tan sağlık ve huzur isteyeceksin. arabesk ciler neden ?  yaw adam dert istiyor.derdin oluşması içinde var gücüyle uğraşıyor .bu konu çok uzun bir konu. aslen ne istiyorsak veriliyor. buradaki hata ne istediğimizi nasıl istediğimizi bilememekten kaynaklanıyor .

diyelim hastayız, doktor gripin yazmış bizde olmaz ben aspirin istiyorum diyorsunuz. aspirin alıncada mide kanaması olunca suç doktorun değil, kendimizindir.

Temel adalettir .
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    Tanrı bundan milyarlarca yıl önce senin bugün dara düşeceğini ve dua edeceğini hesaplamıştı, ve senin karşına çıkacak fırsatı da milyarlarca yıl önce sıraya koydu, tabi eğer bunu hak ettiğini düşündüyse..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cho-cuk
    cho-cuk's avatar
    Erkek
    hoccaa sen çıkmıyorsun çıkmıyor ortaya bir çıkıp bir konu yazıp kayboluyorsun düşündüm düşündüm bence tanrı insanların önüne şeçenekleri zaten sunmuş iş insanda kendi bilir bence ama benim sana ve bilen anlayanlara sorularım var madem sen bilgilisin soru bir kader nedir şöleki her şey kadermidir hayatta ikinci olaraktan hocam madem ölecez niye doğuyoruz tanrı niye öldürmek için yaratıyor kullarını sadistmi töbe allah varmı makul mantıklı bir cevap aydınlatın beni yaww gece gece

***dam üstünde saksağan vur beline kazmayı***
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    namaz kıl camiye git.
Toplam Hit: 2714 Toplam Mesaj: 18