folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tarihimizi Hatirlayalim-1.Bolum 6-7 Eylul

Tarihimizi Hatirlayalim-1.Bolum 6-7 Eylul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Su gunlerde bilincli olarak kasinmakta olan yaralarimizin tekrar kanamamasi ve tarihin tekerrur etmemesi icin hatalardan ders cikarmak ve ayni hatalari yasamamak icin lutfen tarihimizde yasanan kiskirtma ve aldatmalari gorebilmenizi umuyorum 

belgelerle aci tarihimiz

amacim sadece bilgilendirmek guzel ulkemin gordugu zarari goremeyenlere gostermek kandirilmamak ve oyuna gelmemek icin

ilk bolum komsuyu komsuya  kirdirma oyunun adi KIBRIS MESELESi (MUSLUMAN-GAYRiMUSLiM)

karsit goruslere saygi duyabilirim KUFUR VE HAKARET OLMADIGI SURECE 

http://video.google.com/videoplay?docid=8290105516265035220

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Saygıdeğer Dostum Konu yerinde bir konu olup açmakla iyi etmişsin. Özellikle Yaşça ufak Gençlerimizin dikkatle izlemesini istiyorum.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

degerli dost shockman kardesim

umarim sabredip bu tarih derslerini anlamaya ve aralarda verilen ince noktalari okumaya calisirlar maksat sadece bilincli Turk gencligi ve vatandasini kazanmak tarihini unutan gelecegini yazamaz

ve umarim bu konu kufur ve hakaretlerle gecistirilmez daha once verdigim nato gercegi ile ilgili belgesel kufur ve hakarete maruz kalmadi sukur ama ne yazikki kufurun ve hakaretin olmadigi her konu gibi pek ragbet gormeden kaybolup gitti aralarda

konuya donecek olursak bu tur olaylarda yasananlarin Kurtlar vadisi dizisinde hikaye tadinda gosterilen bazi cetrefilli islerin asillarinin resmidir

konuyla ilgili ek bilgi :

Özel Harp Dairesi'yle ilgili en çarpıcı itiraf 1955 yılında 6-7 Eylül olayları sırasında söz konusu dairenin önceleyeni olan Seferberlik Tetkik Kurulu'nda çalışmış Özel Harp Dairesi Başkanlığı yürüten Kemal Yamak'ın 'sağ kolu' Sabri Yirmibeşoğlu'ndan gelmişti. Özel Harp Dairesi'nde çalışan eski MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu gazeteci Fatih Güllapoğlu ile yaptığı bir röportajda, '6-7 Eylül olayları Özel Harp Dairesi işiydi. Ve muhteşem bir örgütlenmeydi. Amacına da ulaştı' diyecekti. Emekli generalin 'amacına ulaştı' ile ne kastettiği, bugün azınlık nüfusunun durumuna bakıldığında ortaya çıkıyor. Olaylardan sonra Türkiye'deki Rumların sayısında önemli bir azalma gerçekleşti. 1924'teki sayımlarda 1 milyon olarak sayılan İstanbul nüfusunun 280 binini Rumlar oluşturuyordu. Bugünse bu sayının 1500-2000'e indiği görülüyor

Ne deli ne kör Ne sağır ne de sayrı Mutluyum kısacası Ve hiçbir şey istediğim yok Senden felek Ama yine de Ucuz olsun ekmek Ve pahalı olsun insan hayati.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Merak etme abi, Benim Takip ettiğim Konularda, Kolay kolay Banlanan olmaz, Ayrıca Küfür Hususuda Hafif Düzeyde olur oda pek nadir. Psikoloji hususunda ciddi Düzeyde Bilgilerim vardır. Ortam gerildimi hemen Bişey Bulur Dağıtırım Gergin havayı. :)

Bide Bu Konuda Sanmam Bişey olsun sen rahat ol. Tartışma yaratacak Tümceleri Barındırdığını sanmıyorum, Yani Karşıt Fikirli Biri Çıkmaz Kanaatimce, Ancak Bilgilenmek İsteyen Kardeşlerimiz için iyi olur Kanaatindeyim. Tekrar Teşekkürler.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CihanDAR
    CihanDAR's avatar
    Erkek

ben bu konularda çok hassasımdır ve benim gibi 20 milyona yakın Türk gencide bence öyledir 

zayen böyle bir konuya küfür taşıyanların utansın

içeriğini bir inceleyim güzel birşeye benziyor Teşekkürler 

|||...OttOMANYAk...|||
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek

Çok ironik bir şey söyleyeyim çok güzel bir videoydu :)

Gerçekten tam bir vahşet yapılan insanlık dışı bir olay.

Özellikle okullarda yakın tarihimizin okutulmadığı hep Osmanlı tarihinin ve o dönemlerde geçen olayların okutulduğu şu günlerde herkesin bu gibi videoları/belgeselleri seyrederek bilinçlenmesi gerektiği kanaatindeyim

Neden yakın tarihimizin okutulmadığını hala anlamış değilim.Tamam osmanlı tarihide okutulsun ama bu olaylarda okullarda ders olarak işlenmeli

Çok yerinde ve anlamlı bir paylaşım olmuş tebrik ederim

Konunun ilgi görmemesi de çok ilginç 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

tahta bunu yazdı:
    -----------------------------

Çok ironik bir şey söyleyeyim çok güzel bir videoydu :)

Gerçekten tam bir vahşet yapılan insanlık dışı bir olay.

Özellikle okullarda yakın tarihimizin okutulmadığı hep Osmanlı tarihinin ve o dönemlerde geçen olayların okutulduğu şu günlerde herkesin bu gibi videoları/belgeselleri seyrederek bilinçlenmesi gerektiği kanaatindeyim

Neden yakın tarihimizin okutulmadığını hala anlamış değilim.Tamam osmanlı tarihide okutulsun ama bu olaylarda okullarda ders olarak işlenmeli

Çok yerinde ve anlamlı bir paylaşım olmuş tebrik ederim

Konunun ilgi görmemesi de çok ilginç 

Konunun İlgi Görmemesi Çok Bildikliğimizdendir. Aaaa Ben Bunu biliyorum canım, He he Doğrudur der Geçiştiririz, Ama En Ufak bir Provakatör Çıkıpta Provake Ettimi Bi Bakmışın Hepimiz Galeyana Gelmişiz, Polisimize Askerimize Taş Atar Halde Bulmuşuz Kendimizi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek

konuyla ilgili Güz Sancısı  adlı filmin izlenmesi yerinde olur.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    tahta bunu yazdı:

Konunun İlgi Görmemesi Çok Bildikliğimizdendir. Aaaa Ben Bunu biliyorum canım, He he Doğrudur der Geçiştiririz, Ama En Ufak bir Provakatör Çıkıpta Provake Ettimi Bi Bakmışın Hepimiz Galeyana Gelmişiz, Polisimize Askerimize Taş Atar Halde Bulmuşuz Kendimizi.

Katılıyorum.

"Eğitim şart" başka söze gerek yok sanırım

Not: Bide dedeğin gibi "Ben bunu biliyorum" psikolojisinden bi kurtulsak ahhh ne kadar güzel olur ahhh ondan da kötüsü sen anlamazsın, sen değil ben biliyorum... bu herşeyi en iyi ben bilirim havası 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozsar07
    ozsar07's avatar
    Erkek

Bir camasirmakinasi kazani mangali veya ne soyledigi anlasilamayan kufurbaz sofor kadar onemli olmayan konuya ilgi gosteren muridlere tesekkurler

konuyla ilgili olarak ingilizlerin ve ruslarin Turk-Yunan savasi cikmasini amaclayan cabalarini aktarmayi dusunuyordum fakat tarihimizin unutturulmaya calisilan kisimlarini herkesin bildigini anladim........

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek
    öğretmek için öğrenmek gerekirden yola çıkarak videoyu indirdim.çevremdeki arkadaşlarımla paylaşabilirim.sağol hacı

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
Toplam Hit: 2411 Toplam Mesaj: 14