folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder [Tartışalım] Neden Şubat Ayı Devamlı 30 Gün Değildir?

[Tartışalım] Neden Şubat Ayı Devamlı 30 Gün Değildir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek

Türkiyede miladi takvime geçerken ay isimlerini kim belirledi?

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Saçmasapana ama çok bilimkurgumtrak bi' yaklaşım. Aslında dünya her zaman olduğu yerde yani ekseni üzerinde dönmüyor biraz daha ileri kayıyor. Her dönüşünde güneşe biraz daha yaklaşıyor ve dönme hızı biraz daha fazlalaşıyor bu da mevsimlerde şaşmaya neden oluyor. En sonunda gide gide güneşe tık etcez ve geberip gitcez. Hayırlı olsun cümleten.

Yukarıdaki açıklamanın herhangi bir doğruluğu yoktur lütfen itibar etmeyiniz. :)

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

dedigin gibi olurmu hiç şubat ayı maaşlarını geç alırdık o zaman :)

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

dede bunu yazdı:
    -----------------------------

sivil savunma örgütlerinin küresel ısınmadan bahsederek milyon dolarlar yığması senin yazdıklarını bilmiyor olmalarından mı acaba ? Bunu kötü niyetle sormuyorum ama tüm çevrecilerin ağzından düşürmediği şeylere yok diyosun ilginç :D

hoca anlamadın galba, küresel ısınma yok demiyorum ;

mevsimlerin kaymasının ve dğeişmesinin sebebi hesaba katılmayan süre ve küresel ısınma dedim.Burdan tutup nasıl küresel ısınma yok diye algıladın gerçekten merak ettim.

Sorun şu ;

Dünyanın 8 ayrı buz çağı geçirildiği söyleniyor.Buz çağında herşey donar, sorna çözünür, tekrar donar.Bu şekilde 8 ayrı dönem olmuş.öncedne buz olup şimdi eriyen ve hala buz olan yerlerde yapılan araştırmalarda ; eskiden oralarda yeşil bitki örtülerinin olduğu , canlıların yaşadığı bulunmuş.Bu ne demek ? Bir zamanlar orda buz yokmuş.

Diyorum ki ; şimdi buz çağının sonundayız . HAva ısınıyor, çözülüyor buzlar diyorlar ya normal.Sular yükselecek, buzlar eriyecek.Bi kaç bin sene sonra yine buz çağı olur belki.8 tane omuş yine olur.

Bu çevreci örgütler herşeyi bilyor ya bas bas bağırıyor.HEpsi profesör , 300 bin sene yaşamış adamlar tabi.Görmüş geçirmiş adamlar.Ben şunu diyorum, ya götümüzüde yırtsak, ozonada zarar vermesek ; yine buzlar eriyeckse ve bu doğal birşeyse ?

MEvsimlerin ısınması vs.. ? Biz binalarda vs.. ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirdik bunları doğru.Fakat eninde sonunda bunlar zaten olacaksa ???

Tek sorun ozon.Dünya kapalı bir kaptır ve su dünyadan dışarı çıkamaz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

dede bunu yazdı:

sivil savunma örgütlerinin küresel ısınmadan bahsederek milyon dolarlar yığması senin yazdıklarını bilmiyor olmalarından mı acaba ? Bunu kötü niyetle sormuyorum ama tüm çevrecilerin ağzından düşürmediği şeylere yok diyosun ilginç :D

mevsimlerin kaymasının ve dğeişmesinin sebebi hesaba katılmayan süre ve küresel ısınma dedim.Burdan tutup nasıl küresel ısınma yok diye algıladın gerçekten merak ettim.

Sorun şu ;

Dünyanın 8 ayrı buz çağı geçirildiği söyleniyor.Buz çağında herşey donar, sorna çözünür, tekrar donar.Bu şekilde 8 ayrı dönem olmuş.öncedne buz olup şimdi eriyen ve hala buz olan yerlerde yapılan araştırmalarda ; eskiden oralarda yeşil bitki örtülerinin olduğu , canlıların yaşadığı bulunmuş.Bu ne demek ? Bir zamanlar orda buz yokmuş.

Diyorum ki ; şimdi buz çağının sonundayız . HAva ısınıyor, çözülüyor buzlar diyorlar ya normal.Sular yükselecek, buzlar eriyecek.Bi kaç bin sene sonra yine buz çağı olur belki.8 tane omuş yine olur.

Bu çevreci örgütler herşeyi bilyor ya bas bas bağırıyor.HEpsi profesör , 300 bin sene yaşamış adamlar tabi.Görmüş geçirmiş adamlar.Ben şunu diyorum, ya götümüzüde yırtsak, ozonada zarar vermesek ; yine buzlar eriyeckse ve bu doğal birşeyse ?

MEvsimlerin ısınması vs.. ? Biz binalarda vs.. ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirdik bunları doğru.Fakat eninde sonunda bunlar zaten olacaksa ???

bununla ilgili neograph da bir belgesel vardı. günümüzdeki yerlerin değişimini gösteriyordu. örneğin parisin falan çöl oldunuğunu londranında tropik bir görüntüsü vardı. yani bunlar daha önce yaşandı yine yaşanacak. tabi biz sera gazı salmalarla bu doğal seleksiyonun icine ediyoruz o ayrı bir mesele.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

dede bunu yazdı:

Sorun şu ;

pampam peki neden o siktirettiğimiz 12 günün etkisini şimdi görmek istiyorsun da o 12 günün etkisinin aslında 2011 yıla dağılıp bunu şimdi farketmemizin saçma olduğunu görmüyorsun. Yoksa sen aylık mevsim kaymalarını milattan sonraki ilk yıl ile şimdiyi mi karşılaştırarak yapıyorsun ? 

Kabul et yada etme, normal de yada deme, Dünyanın ekosistemine kimyasal ve biyolojik zarar veriyoruz, olay buzullar erir üstteki ülkere sıçar değil, olay ekosistemi biyolojik ve kimyasal eliminate etmemiz. Canlı soylarını tüketiyoruz, o sevdiğin ozona kayıyoruz resmen. 

Yapılan çalışmalar bu yüzden yani, kimse buzullar erimesin temalı bir çalışma yapmıyor. 

Ha bide, zaten olucaksa gibi bir yaklaşımına yorum yapmadım.

http://yigitdemirag.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

anubisx bunu yazdı:

pampam peki neden o siktirettiğimiz 12 günün etkisini şimdi görmek istiyorsun da o 12 günün etkisinin aslında 2011 yıla dağılıp bunu şimdi farketmemizin saçma olduğunu görmüyorsun. Yoksa sen aylık mevsim kaymalarını milattan sonraki ilk yıl ile şimdiyi mi karşılaştırarak yapıyorsun ? 

Kabul et yada etme, normal de yada deme, Dünyanın ekosistemine kimyasal ve biyolojik zarar veriyoruz, olay buzullar erir üstteki ülkere sıçar değil, olay ekosistemi biyolojik ve kimyasal eliminate etmemiz. Canlı soylarını tüketiyoruz, o sevdiğin ozona kayıyoruz resmen. 

Yapılan çalışmalar bu yüzden yani, kimse buzullar erimesin temalı bir çalışma yapmıyor. 

Ha bide, zaten olucaksa gibi bir yaklaşımına yorum yapmadım.

KAbul etmediğimi nerden çıkarttın merak ediyorum ?

"Bu ısınma ve 12 gün + ozon tabakası nedeniyle aylar şaştı, mevsimler daha sıcak geçiyor."

"

Biz binalarda vs.. ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirdik bunları doğru

"

gördüğün gibi ozon tabakası ve diğer gaz salınımları vs.. ayrıca binalar nedeniyle yayılan sıcaklık ile zarar verdiğimi zaten söylüyorum.

FAkat küresel ısınma zaten olacak.Küresel ısınma ana konu olamaz.insalığın etkisi tamam, ama bak dünya ısınıyor diye bas bas bağırmak nedir ? Doğal bir durum bu ?

Gün doğuyor/batıyor , yaz/klış gelip gidiyor yada yağmur yağıyor diye çevreciler toplanıp bas bas bağırıyor mu ?

---

Bunun nedeni bana kalırsa pazarlama sektörüdür.PAzarlama sektöründe doğaya duyarlı diye neler satıldı neler.siyasetin içinde bile olan büyük şirketler eminim bu çevreci kuruluşlarında arkasındadır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Roma imparatoru agustus un işgüzarlığı.Onun ki 31 gün benim niye 30 gün diyerek şubattan çalmış bitane.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

30-31 dememen dikkatimi çekti :F

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

CaNNi bunu yazdı:

30-31 dememen dikkatimi çekti :F

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
Toplam Hit: 4088 Toplam Mesaj: 27