Tasarım Şirketi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Üniversite sıkıntıya girdi dahası aile ile baya bi sorun var.Hatta okumak falanda istemiyorum o derece...Problemler girdi ve şimdiden bazı işler yapmak istiyorum.

Tasarım konusunda düşündüm.3-4 kişi ile açılan tasarım şirketi.Herhangi bir konuda oalcak.Webtasarımı olarak düşünmeyin.Sitenin görüntüsü, dizaynını yapıcak, fakat programlama kısmına karışmayacak (aslında bu kısımda tanıdık kişiler devreye girip onlara yaptırılabilir)

Site konusunda olay şu : ben tasarımı, neyin ne olacağını demo olarak göstericem.Beğenirlerse ; 

programcıları varsa onlar kodlayacak ve ben bu süreçte işe el atıcam.Yani başından sonuna kadar herşey bneim sitediğim şekild olacak ve demodaki gibi olacak

programcıları yoksa, ben sağlayacağım (tabi ekstra ücret) ve tanıdık olacak.

---

Sadece site değil.İlerleyen konumda şöyle birşey düşündüm : uç örnek vermek gerekirse bankamatik tasarımından, oyun karakterleri tasarımına kadar bir sürü şey yapılabilir.Yani burda amaç Görsel tasarım, karakter vs.. gibi şeyleriyapma.

Adamın biri gelip ban aşişe tasarımı ypa derse onu yapıcaz.

Hedef belli : lüks pazar.Bir işi yapacaksak adam gibi yapalım.Site ile başlayacağım (bildiğim en iyi konu bu) başka şeylerde girer devreye..Herkes webtasarımdcı, ordan burdan editlediği temalarla götürüyor işi.Fakat benim yapacağım olay dğeişik olacak.

Sadece tasarım değil, mantık kısmında da.Yani kolaylaştırma, basitleştirme, hitap edilen kullanıcı kitlesine göre mantığı uyarlama.

---

bu iş ne durumda istanbulda yada Türkiye de ? Amacım tek alanda uzmanlaşmak.ÖYle bi ton işi yapan birşey yapmamak.Güzel , ufak ama işlerinde çok iyi kadro kurmak.

Şimdilik fkir aşamasında biraz soruşturacağım şubat tatilinde.ARanızda bilgisi olan var mı bu konuda ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

dediğinin özeti okulu bıraktım web tasrımda grafik işlerimi diyosun  kodlamasını biri yapıcak ben tasarlıcam mı diyosun yani??

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

dostum Türkiyede dediğin türde işe kimse gelemez. Bana site yap der adam, ötesini bilmez. Adamın birine online oyunlarla ilgili bir mekanizma yazacaktım, adamın dediği laf o kadar para veriyoruz üstüne bide yeni site isteriz. Böyle dingillere hizmet sağlayacaksın, o yüzden tasarımını yaptığın siteyi de sen yap ve sat, he o hizmet yine dursun, sıkışan tasarımcılar senden o hizmeti alırlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Sağlam bir kadro ve özgün işler ile birlikte çok para yersin bu işten diyorum ben kendim :D

örnek vermek gerekirse 1renk bu işi gayet iyi yapıyor adamların yaptığı tasarımlara hastayım diyebilirim o derece :) bu tarz sağlam tasarımlar yaparak firmalara çok deli fiyatlara satarsın hocam. Ve piyasadaki bütün web tasarım yapan firmalara mail felan at ;) tasarımcıları yoktur çoğunun. hatta çoğunu  bi ofisi bile yoktur. aracılık yapar. senden 3e alıp 5 e satar ;) bu şekilde sağlam 3-5 firma bağla her ay iyi para kazanırsın ;)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

mevzu şöyle olacak ;

Biz, işin neyle iglili olduğuna bağlı olarak, beyin fırtınası yapıp mantık çıkartıcaz.Yani site üstünden örnek vereyim ;

adam sosyal ağ istiyorum dedi.Biz piyasada olanları kasmayacağız.Yeni birşey bulacağız adam için.Amacı nedir, ne değildir önce oturup konuşucaz.Kaldı ki bir nevi koçluk gibi.Atıyorum adam X eksik dedi.

X konusunu nasıl siteye uygularız.Tasarım, dizayn, mantık kısmında kasıcaz.Daha sonra javascriptçi elemanlar oturup güzelce bir dizayn yapacak.sonra renkleri giydirme işlemi.Efektler şunlar bunlar tamamlanacak.

Geir kalan veritabanı , ıvırı zıvırı başkasına yaptırılabilir.Bizim işimiz webtasarımının hepsi dğeil.Yani biz piyasadaki liseye gidip 200 liraya site yapan biri gibi olmayacağız abi.

Mantık kısmını kasıcaz, yeni projeler için önayak olacağız.

---

fakat programlama kısmıylada uğraşmak istemez adam.Orda yine biz devreye giricez.Tanıdık adamlarla çalışırız.Belki yine programlama kısmı olabilir ama açıkçası programlama işi ile uğraşmak istemiyorum.Daha çok yenilik, farklı şeyler yapabileceğimiz bir şey olsun.

Zaten programlama kısmı modülleşecek.Yani veritabanı, üyelik, admin paneli vs.. vs.. bi 20-25 site yapıldımı hepsinin temeli hazır olur.E yeni bir projede mantık kısmını çözünce modüller bağlanıp devam edilir.

Böyle birşey düşündüm.

----

Benim yapacağım iş sağlam olacak.Kalite, her zaman farkını ortaya koyar abicim.Daima...Yani geç olsa bile değeri anlaşılıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:
    -----------------------------

dediğinin özeti okulu bıraktım web tasrımda grafik işlerimi diyosun  kodlamasını biri yapıcak ben tasarlıcam mı diyosun yani??

yok abicim.Normal insanlardan farklı olduğumu, ilginç işler yapacağımı düşünüyorum.Okula devam etme olayı var fakat para kazanmak istiyorum.Para kazanırkende hobimi yapmak istiyorum.

2-3 kişi değil.Bildiğin 7-8 kişilik ekip kurmak istiyorum.Ve sağlam işler yapmak istiyorum.

Liseli ergen işlerine benzemesin yani.Bildiğin kalite gibi.Adam siteye girdiğinde bizim farkımızı görsün

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_SuNShiNe
    the_SuNShiNe's avatar
    Erkek

Açıkçası yapmak istediğin zor birşey.. Öncelikle sanatçı tarafının olması lazım diye düşünüyorum. Yaratıcı, özgün olabilmen gerek ki adamlar bunun için okullar okuyor, eğitim alıyor..

Hadi diyelim sende doğuştan gelen bi sanatçılık var, acayip orjinal işlere imza atabilecek bi potansiyele de sahipsin; eğer biraz da şansın olursa o zaman amaçladığın hedeflere ulaşacağını düşünüyorum ;) Kaliteli tasarımlara rastlamak pek kolay olmuyor. Tasarımın da en akılda kalıcı şey olduğunu düşünürsek güzel işlerle adından söz ettirebilirsin kısa zamanda.. Gaz vermiş gibi olmayayım, üstte yazdığım şartları sağlıyor olman lazım başarılı olabilmek için :)

Kolay gelsin..

Şu alacalı bulacalı yeryüzünde bir adam dolaşır, ne zengin, ne yoksul, ne mümin ne kafir, yaltaklanmaz hiçbir hakikate, saygısı yok hiçbir kanuna... Şu alacalı bulacalı yeryüzünde, bu yiğit ve hüzünlü adam kim ola?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

pazarlama, ikna, etkileme konularında oldukça iyi olduğumu düşünüyorum.Grafiker yada çok sağlam programcılar gibi birşey yapamayabilirim belki; fakat proje üretme kısmında depoda birşeyleirn olduğunu düşünüyorum :

aklıma çok şey geldi vepara kazanacağım birşeyler...MEsela apple'daki siri.. tarcanbot diye birşey ypamıştım, onun gibi birşeye dönüştürecektim, yazılı hali.Fakt tek kişi ne mantık, ne programlama, ne grafik, ne tasarım... hiç birine yetişemiyorsun.

Şimdi bir site üstünde çalışıyorum.Kendi projem ve emek veriyorum.5-6 kere sıfırdan yazdım.Tam oldu dedim, şimdi tekrar renkler ve taarımı konusunda köklü değişiklik gelecek.

Benim inandığım birşey var : 

eğer herhangi bir şeyi gerçekten istersen ve yapacağına inanırsan yaparsın...Tabi biraz özgüven, özveri vs. gerek.

Fakat 3-4 farklı spor, 3 tane müzik aleti , borsa, psikoloji, psikolojik savaştan tut bilgisayarda 14-15 programlama dili + bir sürü proje..Hiç birini tamamen yürütemedim.Fakat hepsi bana birşey kattı.

inanıyorum yani yapacağıma.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

hocam pmne bak öncelikle hatta pmlerine :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

pazarlama, ikna, etkileme konularında oldukça iyi olduğumu düşünüyorum.Grafiker yada çok sağlam programcılar gibi birşey yapamayabilirim belki; fakat proje üretme kısmında depoda birşeyleirn olduğunu düşünüyorum :

aklıma çok şey geldi vepara kazanacağım birşeyler...MEsela apple'daki siri.. tarcanbot diye birşey ypamıştım, onun gibi birşeye dönüştürecektim, yazılı hali.Fakt tek kişi ne mantık, ne programlama, ne grafik, ne tasarım... hiç birine yetişemiyorsun.

Şimdi bir site üstünde çalışıyorum.Kendi projem ve emek veriyorum.5-6 kere sıfırdan yazdım.Tam oldu dedim, şimdi tekrar renkler ve taarımı konusunda köklü değişiklik gelecek.

Benim inandığım birşey var : 

eğer herhangi bir şeyi gerçekten istersen ve yapacağına inanırsan yaparsın...Tabi biraz özgüven, özveri vs. gerek.

Fakat 3-4 farklı spor, 3 tane müzik aleti , borsa, psikoloji, psikolojik savaştan tut bilgisayarda 14-15 programlama dili + bir sürü proje..Hiç birini tamamen yürütemedim.Fakat hepsi bana birşey kattı.

inanıyorum yani yapacağıma.

Hocam,

Bir süreden beri yazdıklarına rast geliyorum; hep bir arayış var. Bir şeylerin peşine düşüp uğraşmak elbette iyidir. Ancak gördüğüm kadarıyla sürekli değişen kararlar, silip yeniden yapmalar arasında bocalıyorsun. Tüm bu uğraşlarının sana bir şeyler kattığını görmek ise mümkün değil. 

Yukarıda saydığın şeylerle uğraşmış olmanın sana kattığı tecrübe nedir ? Eğer bir tecrübe katıyor olsaydı bu uğraşların hepsine aynı cümleleri söylerek başlamazdın.

Uğraştığını söylediğin işlerin benim gördüğüm hepsinde önce konuşuyorsun; halbuki biraz tecrüben olsaydı önce o işe başlar ve artısını eksisini görür ve ondan sonra o tecrübeyle buraya yazıyor olman gerekirdi.

Sana nacizane önerim ne yapmak istediğini tam anlamıyla biliyor olmadan mevcut durumunu kesinlikle değiştirmemen; okula devam et. Sen rahmetli Steve Jobs değilsin. Onun gibi olmamak bir eksiklik değildir. Hepimiz birer dahi değiliz.

Herkesin sınırları vardır; yapabileceklerinin bir sınırı vardır. Tecrübe dediğin şey bu sınırları iyi bilmektir. 

Sınırlarının olması da kötü bir şey değildir. O sınırlar içinde kendini tüketip, bitirmeye çalışmadan yaptığın işlerle tatmin, mutlu olabilirsin.

Tatminsizliğin hırsa dönüşüp seni yiyip bitirmeden bi' dur; soluklan derim ben.

Kendine inanman güzel elbette; ama 2500 yıllık eski Yunan lafı şunu der: "Kendini bil".

Herşeyi aynı anda yapamazsın; bir işle uğraşmaya karar ver, o yolda ilerle. Aslında olmadığın biri gibi davranmak sana sadece kaybettirir ve "dahi" olmaya çalışmak gerçekten yorucudur. 

Başarılar dilerim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

3 sene yüzme geçmişi 4 madalya.Eskişehir deeceleri
    2 sene bateri (ki eve aldırtmıştım) 
    8 ay tenis kursları,
    1 sene dans eğitimi
    5 sene psikoloji, beden dili, psikolojik savaş konularında herf film, seminer, kitap (bulduklarımı) okumam ve hayata uyarlamaya çalışmam.
    1 sene aiesed (gerçekten çok şey katıyor)
    6 sene linux kullandım tamamen..NErdeyse hepsini denedim.Şimdi hangisinin nasıl bir yapıda olduğunu bilyiorum.

--

Bunların dışında borsa gibi şeylerle uğraştım.Az zamandı fakat, oturup sadece borsa oynamıyorum.Borsa nedir, ne değildir.Bütün dergileri aldım, okudum.Şirketler, piyasa v.s. vs.. hakkında fazlasıyla yeni bilgi edindim.

Daha iyisini bulmak için başka şeyler denemek gerek.Bu hayatta yaşadığın tecrübelerin hepsi insana birşey katar

Eğer sen böyle söylüyorsan ya yanlış düşünüyorsun ya hiç birşey yaşamadık, yada yaşadıkların sana birşey katmadı. 

üniversiteye sadece diploma için gidenlerin teorisindesin.Bense, diploma alınmasa bile sırf üniversite hayatının kattıkları yeter diyen adamım.

----

Daha önce bir çok şeyle uğraştım.Hepsi birşeyler kattı.PRogramlamada tutmayan birşey yapsan bile orda edindiğin tecrübeler olur.Bir dahaki sefere daha iyi hazırlanırsın.Hayatta böyle.

Ki bu yaptıklarımda insanlar yapamazsın, başaramazsın, olmaz, altındna kalkamazsın dediler.Ben , onların bu işin altından kalkamayacağı için böyle söylediklerini bilyiorum.Onlar kendilerine güvenmiyor, onlar yapacaklarını düşünmüyor.

Ben ısrar edip devam ettim ve altındna kalktım.Fakat bir noktaya geldiğimde daha fazlasını istiyorum.Benim için yeterince iyi değildi.O zaman bıraktım.

Burda konu benim kişliğim, tecrübelerim, karakterlik özelliklerim değil.Sen beni forumdan tnaıdığın kadarıyla bilyiorsun.Bahsettiğim olay tasarım şirketi.

Ben bunu yapabilecğeimi düşünüyorum.Piyasadaki bir sürü adamdan çok daha iyi yapabileceğimi düşünüyorum.Bu konuda kim bana yapamazsın derse, kendilerinin beceriksizliği olacağını düşündüğüm için bence kimsenin karakterim yada yapamayacağım hakkında konuşmasına gerek yok.

Türkiye'deki tasarım şirketleri hakkında fikriniz varsa, buyrun.

Toplam Hit: 2389 Toplam Mesaj: 23