folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Taşınabilir Modem Kullananlar Var Mı? ( Superbox, Redbox, Mobil Wifi)

Taşınabilir Modem Kullananlar Var Mı? ( Superbox, Redbox, Mobil Wifi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Merhabalar, 

İlçedeki ev tarlada, iskan olamadan şehirin az dışına yapıldı, ruhsatlı felan herşeyi tam ama tabi yakınımızda tek tük ev var. İnternet bağlatmak istiyoruz.

Bütün telefonlar 4.5g çok rahat çekiyor dediğim gibi ilçedeyiz çünkü, bu mobil tak çalıştır simli modemlerden kullanan var mı hangisini tavsiye edersiniz acaba.

Türkcell adresin dışına çıktığın an interneti 1-2mb yapıp telefonla aradığında bakmıyormuş bile. Diğer operatörler de de durum aynımıdır?

Edit: 4.5g modem router alıp, TTNET işte mobil tarifesi alıp kullananlar epey memnun gibi, yani özellikle bu superbox cart curta kıyasla, hatta bazıları  bu routerlara sinyal artırıcı takıyormuş anten olarak ekşide yazmışlar.

Ne dersiniz sizce olur mu

ttps://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/mobil-data-tarifeleri/iste-mobil-wifi-250-gb-tarifesi

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/3g-4g-router/

erebos tarafından 12/Ara/23 10:24 tarihinde düzenlenmiştir

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Ttnet e başvurmayı deneyin . 

Ev telefonu için 1 yıl sözleşme yapın ve internet bağlatmayı deneyin 

inan 10metre kablo çekmezler  . köy yeri , gelişmekte olan alan diye dayatırsan 10km kabloyu sorun etmeden çeker  ler :D 

şansını denemek bedava . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

bulunduğunuz bölgede wifi internet hizmeti sağlayan firmalar vardır muhakkak hocam. En sağlıklı bu olacaktır. Konum neresi?

alektamovikmovik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

inan 10metre kablo çekmezler  . köy yeri , gelişmekte olan alan diye dayatırsan 10km kabloyu sorun etmeden çeker  ler :D 

şansını denemek bedava . 

Aslında ilerde dağın başındaki evlere çekilen yerler var ama  epey uğraştıracak gibi, şöyle antenle 4g router ile felan hizmet alıyorlar o daha rahat olacak gibi geliyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

benim kayınpeder de istiyor. köyde 4 hane var yaylada evleri.

alt yapı yok, camın kenarında ve belirli yerlerde 4.5 G çekiyor. bi tane alıp telefonlar , tv ve kamerayı da bağlayalım diye düşünüyor.

Köyde Türk telekom çekiyor (belli noktalardan, ( Cam kenarı odanın köşesi vs.) diğer operatörler şüpheli.

hangisi mantıklı olur bilemedim. Mürid gibi ben de destek isterum :))

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nonamebiri
    nonamebiri's avatar
    Homo
    erebos bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

şansını denemek bedava . 

Aslında ilerde dağın başındaki evlere çekilen yerler var ama  epey uğraştıracak gibi, şöyle antenle 4g router ile felan hizmet alıyorlar o daha rahat olacak gibi geliyor

Evet antenli sistem bu tür yapılar için 4 4 lük nimet zaten.ttnet kablosuz olarak magnet kullanıyor magnette  tüm paketler taahhütsüz ne zaman zam gelse etkilenirsiniz yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    wordros bunu yazdı

bulunduğunuz bölgede wifi internet hizmeti sağlayan firmalar vardır muhakkak hocam. En sağlıklı bu olacaktır. Konum neresi?

izmirde kullanmıştım baya güzel bişeydi ama her yerde yok. çatıya bi anten takıp 2 magnum parasına internet vermişlerdi.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    nonamebiri bunu yazdı
    erebos bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

şansını denemek bedava . 

Evet antenli sistem bu tür yapılar için 4 4 lük nimet zaten.ttnet kablosuz olarak magnet kullanıyor magnette  tüm paketler taahhütsüz ne zaman zam gelse etkilenirsiniz yani

sen deyince TURUNCU neti aradım, malesef o bölgede hizmetimiz yok sadece merkez köylerde var dedi, bizim orada başka da yok diyebiliyorum.

TTNET işte internet alsam sonra da bi tplink 4g router alsam iyisinden nasıl olur sizce?

https://kurumsal.turktelekom.com.tr/mobil/mobil-data-tarifeleri/iste-mobil-wifi-250-gb-tarifesi

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/3g-4g-router/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

izmirde kullanmıştım baya güzel bişeydi ama her yerde yok. çatıya bi anten takıp 2 magnum parasına internet vermişlerdi.

aynen hocam. Biraz giriş maliyeti oluyor ama genelde benim bildiğim her bölgede bu hizmeti veren firmalar oluyor. ÇEvrede vericisi var ise alıyorsun ufak antenini kuruyorsun mis gibi hızlar alıyorsun. Eskiden ucuzduda. Ama tabi bölgede vericisi olan bu hizmeti sağlayan firma lazım.

alektamovikmovik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

turkcell kullanıyorum ancak 15mb max alınıyor kötü pişmanım 1 yıllık sözleşme var sınırsıza aylık 800 ödüyorum sınırlılar da yetmiyor. Turk.net altyapı getirmiş bizim buraya şimdi turk.net e geçicem superbox pişmanlıktır

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Superbox kullanıyordum, fena değildi. 

Turk.net'e geçtim şimdi kafam çok rahat.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 1032 Toplam Mesaj: 13
redbox operatör interneti superbox