folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Tavsiye VDSL Modem (İstek)

Tavsiye VDSL Modem (İstek)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Merhaba Hocalar. Evde Türktelekom altyapılı Türknet kullanıyorum. Bu hafta altyapı çalışması yaptılar ve internet hızında bir yükselme olacak.

Teknik ekipten konuştuğum arkadaş VDSL modem kullanırsam hızı daha yüksek alabileceğimi ifade etti. Modem değişmezse modemin desteklediği kadar hız alacağım. 

Sizin tavsiye ettiğiniz modemler varsa nelerdir.

Ve varsa başka önerilerinize açığım.

Saygılar, sevgiler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam letgo dan herhangi bir vdsl modemi alabilirsiniz, sıfır alıp masraf yapmayın boşuna. orada satılan vdsl modemlerin hemen hepsi 100 mbite kadar bağlantı destekliyor.

bende airties 5650 var, çekim gücü baya yüksek, sokakta evin önünden bile wifiye bağlanabiliyorum.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Hocam turknetin anlasmali modemlerinden olmasi lazim asus ac 51 herhalde musterisine indirim yapiyordu hala yapiyor mu bilmemde bir bak istersen

modem insani kanser eden bir alet iyisini almalisin bence 

Ucuz modemlerde  huaweinin modemlerini cok ovuyorlardi

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

yani almam gereken ikinci el ya da sıfır modellere karar vermek lazım önce. marka olarak ne dersiniz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

hocam selamlar,

ben de türknet müşterisiyim

geçtiğimiz ay yıllardır kullandigim modemim aniden yanınca,internetten modem baktim auuuu 300 350 olmuş fiyatlar turknete sordum , o da benzeri fiyat çekti.

ben de letgodan bir adamdan 180 liraya 0 aldim, ikinci el de vardı temiz 140 160 dedi ama almadım onlardan, huawei HG658 V2 aldim, çekim gücü eski modemden net olarak daha fazla,  suan iyi ki letgodan bulmuşum diyorum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

hocalar ben ttnetliydim turknet e geçtim, fakat hattımın desteklediği 25mbit diyorlar, internet sürekli kopuyor veya wifiye bağlanırken sorun yaşıyorum, ttnette böyle bir durum yoktu. ticket açtım bunlar bana diyor ki modem almalısın bu modemden kaynaklanıyor diyor, ama ttnette böyle bir problem yoktu.

şimdi size sorum, sizce modem almalı mıyım? alırsam düzelecek mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

Asus DSL-N16 300 Mbps VDSL2  böyle bir modem aldım 1-2 senedir kullanıyorum.fakat kitlenme gibi kronik sorunları var.manuel olarak kapatıp açılması lazım belli bir süreden sonra.bende arayüzünden günde 1 defa reset attırarak çözdüm gibi birşey.servise de göndermedim öyle takılıyoruz.

Asus DSL-N17 300 Mbps VDSL2 Modem de usb desteği var düşünebilirsin

tranceport tarafından 20/Eyl/19 21:59 tarihinde düzenlenmiştir

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hallederi_55
    hallederi_55's avatar
    Erkek

Zyxel Vmg3312-b10a bende de bu var hocam 2 adet babamlara da aldim 3 yil oldu galiba henuz bir sikintisini gormedim. Snr margin 6 7 db kadar dusuruyor hizi sonuna kadar kullanmak icin koptugunu da pek gormedim bir ara turk.net kaynakli problem oldu bayagadir duzgun bir sorun olmadi.

_ICEMAN_
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Hala sorunum devam etmekte. 

Geçen konuyu açtığımda hat kaynaklı demişlerdi. Hat çekip VDSL olacağını söylemişlerdi. Şimdi VDSL modem olmadığından kullanamıyorum. Eski modem ile devam ediyorum. 

VDSL destekli modem arıyorum hala. Kullanılıp memnun kalan varsa eğer. Marka model önerisi istiyorum. 

Sorun yaşanmamış olan bi ürün almak istiyorum. 

Teşekkürler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Tplink ac1200 archer vr300 var elimde. Garanti devam ediyor. Piyasaya göre iyi fiyat verirsen verebilirim. 

Edit: fatura kutu mevcut. Mart ayında vatandan almisim cihazı. 

MuhammeT tarafından 16/Ara/19 18:13 tarihinde düzenlenmiştir

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

2. elde bulabilirsen airties 5750 veya 5760 hepsini tokatlar. 

Millet hızlı olsun diye gidiyor modemle pc arasına kablo bağlıyor. Bilmiyor ki elindeki modemin eth çıkışları 100lük. 

bu iki modelin 4 eth portu da Gigabit port. işlemcisi vs de çok iyi eski olmasına rağmen. 

Çekim güçleri de efsanedir. zaten airties bu modellerle jubilesini yapıp tr pazarından çekildi türk telekom sağolsun. 

TurkForces tarafından 16/Ara/19 18:43 tarihinde düzenlenmiştir

Digital Marketing Manager / Health Tourism