folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Taze A2 Ehliyetli İçin Fikir Ve Öneri

Taze A2 Ehliyetli İçin Fikir Ve Öneri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bi 2000 lira da ekipman için ayırın.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

Konuşu degil ama 2 yil önce a2 almıştim ama cikartmadim hakkım yandı mi acaba 

3 yıl içerisinde çıkarman gerek diye biliyorum. hala geç değil yani

yanlışım varsa düzelten olur. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

Konuşu degil ama 2 yil önce a2 almıştim ama cikartmadim hakkım yandı mi acaba 

3 yıl içerisinde çıkarman gerek diye biliyorum. hala geç değil yani

yanlışım varsa düzelten olur. 

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130529-19.htm

MADDE 45 – (1) Kursu başarı ile bitiren kursiyerler, sertifikalarını kursun bulunduğu mahaldeki trafik tescil şubelerine, kurs mahallinde trafik tescil şubesi bulunmaması hâlinde ise o yerleşim biriminin bağlı bulunduğu il veya ilçedeki trafik tescil şubesine, sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmek üzere en geç iki yıl içinde başvururlar. Süresi içerisinde sınıfına uyan sürücü belgesi ile değiştirilmeyen sertifikaların geçerliliği sona erer. Sertifikalar sürücü belgesiyle değiştirilmedikçe karayolunda araç kullanılamaz.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ben hayatında hiç motorkullanmamış biri olarak eğitimden sonra ehliyet sınavına harley-davidson street 75 ile girdim. O yeni sınav sistemindeki sekizi bu motorla yaptığınızı düşünün :D

Nese sıkıntısız A tipi ehliyeti aldım, çok da zor birşey değil. Bunu neden söyledim, yok ufak motor al yok vitessiz motor al falan diyenler olacaktır. Hangi motoru istiyorsan onu al.

Eğer cafe racer tarzını seviyorsan suzuki vanvan 125 veya 200cc olan modellerine bakabilirsin. Bende vanvan 125 var şehir içinde falan kullanımı çok rahat. Amatabi 2k ya bu motorsikleti bulman imkansız gibi.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Ehliyeti kaptirdik 6 ay:) nasil arac kullanicaz uzun yolda varmi bilgi sahibi murit

Motor ehliyeti aliyim dedim ikiside ayni oluyormus sanirim.

userneyime tarafından 10/Nis/18 08:47 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı

Ehliyeti kaptirdik 6 ay:) nasil arac kullanicaz uzun yolda varmi bilgi sahibi murit

Valla ben çatır çatır kullanıyordum kaptırdığım zaman :) 

Yakalanırsan ehliyetsizlikten ceza yiyorsun sadece. 2 kere yakalandım

Mümkün olduğu sürece otoban, otobandan çıkar çıkmaz sokak arasına gireceksin. E-5 ve türevlerinden uzak dur hocam

Easx tarafından 10/Nis/18 13:12 tarihinde düzenlenmiştir

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    userneyime bunu yazdı

Kötüyü düşünerek kullan. Eğer kaza yaparsan veya herhangi bir kazaya dahil olursan sigorta ve kasko geçerli olmuyor.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enzo
    enzo's avatar
    Erkek

15 lira motora ayırıyorsan 5 lira da ekipmanına ayır minimum.

"İstikbal göklerdedir..."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

güncellendi.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

1. Çin malından uzak dur motosikletten soğuma.

2. Bir kurumdan ehliyet almak yahut alaylı birinin tavsiyeleriyle motosiklet kullanmayı öğrenmeyi unut.

3. İzmir e hoş gelmişsin. Benim bildiğim ileri sürüş teknikleri eğitimi veren 2 adet sertifika vermeye yetkili kurum var izmir de.  bi tanesinden mutlaka eğitim al. Ben merdiven altı eğitim de aldım bu iki kurumdan da eğitim aldım. (20 derece eğimden sonra kulağındaki kristallerin vücudunun dengesini ve reflekslerini harekete geçirdiğini bilmeden motosiklet kullanmayı inan istemezsin. ayrıca nereye nereye bakarsan oraya gidersin kuralı ve kontra tekniği vs vs.)

4. Önce eğitimi düşün sonra ekipmanları daha sonra motosiklet tarzına göre belirleniyor zaten senin seçmene gerek yok buymuş diyorsun. 

5. Unutma CC yükseldikçe motosiklet hızlanmaz güvenli sürüş kabiliyetin artar.

6. Motosikleti hızlı kullanmak değil seri ve yerine göre de yavaş kullanabilmek maharettir.. 

7. Her ortamda olduğu gibi motosiklet camiasında da çakal çoktur. İzmir e geldiğinde haber et çay kahve içelim..

8. Apaçi olma..

rappermcs tarafından 11/Nis/18 09:31 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 3286 Toplam Mesaj: 25
motosiklet cafe caferacer racer