folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Tedx Istanbul Emin Çapa'nın Konuşması | Suyun Kaldırma Kuvveti Türk Hamamında Niye Yok

Tedx Istanbul Emin Çapa'nın Konuşması | Suyun Kaldırma Kuvveti Türk Hamamında Niye Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Muhteşem ötesi konuşma.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cok dogru soyluyor adamlar 70 m $ uzay arastirmalarina harciyo biz saray yaptiriyoruz . Muritlerden biride akpli beklemis akp de ayni bok chp de mhp de vizyon yok cagdaslik yok turk insani vizyonsuz bi kere ataturk sanki turk milleti caliskandir sozunu baska milletlere soylemis kimsenin kimseye faydasi yok fikirlere saygisi yok bu memlekette var olan duzgun bi sey yok boyle adamlar cogalsada birsey olacagini zannetmiyorum 

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

telefon sayılır mı bilmiorum ama yüksek teknoloji şudur, yükte hafif ama çok pahalı olan şeyler.mesela bu haber yapan kanalların kameralarında bi parça var, tanesi 30-40 bin dolar.parmak kadar şey.

ama sen dev gibi araba yapıorsun aynı paraya satıorsun.

aslında anlamadıgım bizim insanlarımız hırslıdır.yani bi dükkan açsa daha büyüğünü ister daha çok satmak daha cok para kazanmak ister.bu hırs herkeste yok.neden bu hırs bu tip işlerde olmuor anlayamıyorum

Hocam anlamadığım nokta, ekonomiye yönelin teknoloji üretin derken bir anda uzayı anlatıp bilime yönelin NASA falan demeye başlıyor, teleskoplar ıvır zıvır. Nasanın ekonomiye ne katkısı varmış ?

Yani satmak için mi teknolojiye yönelicez, yoksa bilim için mi ? İkisini birbirine dolamış bırakmış. Korenin uzayla işi olmaz, aynı şekilde Çinin de. Yok galaksi keşfedelim diye bakmazlar, ürün üretirler teknolojik bazlı satarlar, öte yandan amerikada nasa bilime yönelir ticari amaç gütmez. Sanki ikisini birbirine karıştırmış gibi geldi, ya da ben yanlış anladım. :)

Burada bahsedilen yüksek teknolojilerde , evet cep telefonu yüksek bir teknolojidir. Nasanın ekonomiye AR & GE nin ekonomiye katkısı vardır hocam. yapılan herşeyin vardır. Sadece kavramak biraz zaman alıcaktır. 

Bilime yönelmenin ticari bir getirisi  vardır evet. Bilim güçtür. Argesini  kendin yaptığın bir inovasyon artık senindir. Ve geliştirebildiğin kadar özgürsündür. Nasa için, Nano teknolojiler, GPS sistemleri , uzaydan izleme, videoda bahsedilen ileride uzaydan element temini gibi süreçlerde bu teknolojik argeleri geliştirir. yoksa başkasının ürettiği bir teknolojiye para ödersin. tüketici olursun. yada az biraz akıllısındır ana motoru , veri tabanı yabancı olan şeylere Uygulama , plugin vs. geliştirirsin. Sen kazanırsın ama ülken kazanmaz. böyle birşey işte.. karışan birşey yok. ayrıca tabi eleştirmek kolay videodaki adamın yaptığı gibi.

sevgilerle..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    ozgunlu bunu yazdı

telefon sayılır mı bilmiorum ama yüksek teknoloji şudur, yükte hafif ama çok pahalı olan şeyler.mesela bu haber yapan kanalların kameralarında bi parça var, tanesi 30-40 bin dolar.parmak kadar şey.

ama sen dev gibi araba yapıorsun aynı paraya satıorsun.

aslında anlamadıgım bizim insanlarımız hırslıdır.yani bi dükkan açsa daha büyüğünü ister daha çok satmak daha cok para kazanmak ister.bu hırs herkeste yok.neden bu hırs bu tip işlerde olmuor anlayamıyorum

Hocam anlamadığım nokta, ekonomiye yönelin teknoloji üretin derken bir anda uzayı anlatıp bilime yönelin NASA falan demeye başlıyor, teleskoplar ıvır zıvır. Nasanın ekonomiye ne katkısı varmış ?

Yani satmak için mi teknolojiye yönelicez, yoksa bilim için mi ? İkisini birbirine dolamış bırakmış. Korenin uzayla işi olmaz, aynı şekilde Çinin de. Yok galaksi keşfedelim diye bakmazlar, ürün üretirler teknolojik bazlı satarlar, öte yandan amerikada nasa bilime yönelir ticari amaç gütmez. Sanki ikisini birbirine karıştırmış gibi geldi, ya da ben yanlış anladım. :)

teknoloji üretmek önce bilimi geliştirmen lazım müdür

adam diyorki önce eğitimini düzgün yap bilimi geliştir sonra sonra o bilimi günlük hayata sok teknoloji olsun 

bunuda sat ekonomini düzelt refah seviyeni düzelt

bu üründür

https://www.youtube.com/watch?v=OLETymZ5JCA

bu teknolojidir

http://www.dailymotion.com/video/xqrz58_intel-islemcilerinin-yapim-animasyonu_tech

bu teknoloji yapmak için katıhal fiziği, yarı-iletkenleri, malzeme bilimi (aslında hepsi katıhal fiziği başlığında toplanıyor ya neyse) bilmen gerekiyor

ürün yapmakta bir sorunumuz yok hacı mevcuttaki leri seri üretime geçirebiliyoruz zaten 

mesele yeni teknolojiler üretmekte

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Konu ta ozaman açıldığında bile

"Biliyorum tbtde kimse ilgilenmeyecek ama" diye açıldığı için ilgilenmedim.

Hani dedim tbtnin ilgilenmeyeceği bişeyse siktiriboktan bişidir diye.

Önyargıya önyargı oluşur işte bu durum da böyle. Tutup da kendimizi ufak görmek küçük görmek aşağılık görmek aman bak ilgilenmiyoruz demek felan bunların da enaz kendimizi çok bilgi görmek kadar zararlı olacağını düşünüyorum.

Cümleler devrikleşti ama özetle 80 milyon insanın yüzde 10u aptal çıksa 8 milyon aptalımız olur 5 milyonun yüzde 10u aptal çıksa yalnızca 500bin aptal olur. Fakat aptal yerine zeki de çıksa yine aynı olasılık. Bu sebepten ötürü toplum olarak aşağılık olamayacak kadar zekiyiz ama "en"lerden biri olamayacak kadar da cahil.

Umarım parabolik olan artış teknolojide x² iken bizde x³ olur :)

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı

Önyargıya önyargı oluşur işte bu durum da böyle. Tutup da kendimizi ufak görmek küçük görmek aşağılık görmek aman bak ilgilenmiyoruz demek felan bunların da enaz kendimizi çok bilgi görmek kadar zararlı olacağını düşünüyorum.

Cümleler devrikleşti ama özetle 80 milyon insanın yüzde 10u aptal çıksa 8 milyon aptalımız olur 5 milyonun yüzde 10u aptal çıksa yalnızca 500bin aptal olur. Fakat aptal yerine zeki de çıksa yine aynı olasılık. Bu sebepten ötürü toplum olarak aşağılık olamayacak kadar zekiyiz ama "en"lerden biri olamayacak kadar da cahil.

bunu görmüşsen ilgilenmişsin demektir kendini kandırma

Diğer yazdıklarına gelirse bir bok anlamadım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Ekercinin yeniden açtığı konu ile dalga geçilmesi sonucu böyle bi konunun varlığını hatırladım videoyu o yazıyı okuduktan sonra siklememiştim bile.

Ekerci aynı konuyu açınca izledim çünkü hoşmuş felan gibi yorumu vardı ilgilenmezsiniz demiyordu.

Diğer yazdıklarıma gelirsek de bi cümleyi anlatmak bile bukadar sürdü diğer yazdıklarımı anlatsam da bi bok anlayacağını düşünmüyorum hocam.

Edit: sınav beni mahvetti yemin ediyorum ya neyse yarın son artık bitiyor tüm bu zırvalıklar :d

by_Tet tarafından 19/Haz/15 21:23 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    by_Tet bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Ekercinin yeniden açtığı konu ile dalga geçilmesi sonucu böyle bi konunun varlığını hatırladım videoyu o yazıyı okuduktan sonra siklememiştim bile.

Ekerci aynı konuyu açınca izledim çünkü hoşmuş felan gibi yorumu vardı ilgilenmezsiniz demiyordu.

Diğer yazdıklarıma gelirsek de bi cümleyi anlatmak bile bukadar sürdü diğer yazdıklarımı anlatsam da bi bok anlayacağını düşünmüyorum hocam.

Edit: sınav beni mahvetti yemin ediyorum ya neyse yarın son artık bitiyor tüm bu zırvalıklar :d

Aslında anlamamam benim suçum değil hocam o satırda bi gariplik var çok bilgi görmek ? o yüzden anlamadım yazdım ? Bi cümleyi anlatmak için 10 cümle kullanmak ? Uzun cümleler kurmak marifet oldu da haberimiz mi olmadı ?

Bu arada takıldığın yeri s***yim
    Not:yıldızlı yer (seveyim) anlamazsın diye ekliyim dedim

0x656e tarafından 19/Haz/15 21:48 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı

Aslında anlamamam benim suçum değil hocam o satırda bi gariplik var çok bilgi görmek ? o yüzden anlamadım yazdım ? Bi cümleyi anlatmak için 10 cümle kullanmak ? Uzun cümleler kurmak marifet oldu da haberimiz mi olmadı ?

Bu arada takıldığın yeri s***yim
    Not:yıldızlı yer (seveyim) anlamazsın diye ekliyim dedim

Kusura bakmayasın hocam bende sıkıntı kabul ediyorum.

iyibu! yeniden..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

https://tr.wikipedia.org/wiki/Grafen

teknoloji çok uzakta değil 5 sene önce buldular şunu .

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
Toplam Hit: 5514 Toplam Mesaj: 35
emin çapa tedxistanbul