Tekel Vatandır Satılmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

Orada çalışanlara laf sölüyosunda acaba birileri soymaktan,çalmaktan kafasını kaldırıyormu,adamların orda anasını belliyolar kimseye oturarak para vermiyolar merak etme oradaki durumu senden kat kat daha iyi bilirim.Bir ülkenin İletişim hattını satmak ne demektir ya ? resmen tüm özel gizli şeyleri kendi elinle karşındakine sunmak demektir.Tekel devlet işlerini yapan bir kurumdu birileride kendi firmalarını zengin etmek için işi özel sektöre geçirdi.Örneğin bir evrak basılıcak bunu devlet değilde özel sektöre vererek kurumu zengin etmeye başladılar.Yani devlet işini kendisi görürken şimdi b yabancı firmasına a yabancı firmasına kazandırmaya başladı.1-2 Yıllık kar fiyatlarına ülkenin fabrikalarını kuruluşlarını satmakla devlet yürümez.Aksine satarak elindeki geliride yok edersin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Atatürk Gençliğe hitabeyi bazılarına boşuna yazmış. ama diğerleride Ata yazmış bugünlerin olabileceğini görmüş. ne demek istediklerini anlamak istemeyecek kadar bir insan kör olamaz.

hay telekomun verdiği hizmete ben....devlet yöneticiler satmadan başarıya ulaşacak kadar acizse tükenmişizdir.

http://www.dailymotion.com/video/x90362_satylan-vatan-turkiye-tehlikenin-fa_news

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hayvancigim,

10 yildir kamu mallari satildigi halde gelen bu para nereye gitti ?

dis borc katlanarak buyudu. hadi dis borcu gectim. ic borc faizi ne kadar biliyormusun ?

hastanelerle ilgili duruma cok seviniyordunuz ne oldu ? oda patladi.

hani ozel hastaneye gidiyordunuz para vermiyordunuz ya ? ne oldu. hastanelerin %90 i akp vekil bakan vs tayfasinin. ota boka tahlil rontgen mr dediler devletin trilyonlarini goturduler.

bu kimin sirtina bindi ? yine halkin.

-

telekom ozellestirildi guzel mi oldu ?

hayir hala hic konusmadigim telefona aylik 30 tl para oduyorum. telekomu savunuyordunuz yok adsl i getirdi interneti getirdi diye. adsl den once dial up vardi ulkede. diger ulkeler adsl e gecti sonra Turkiye gecti. satilmasaydi Turkiye ye ADSL gelmeyecekmiydi ?

fiyat - hiz araligini dersen ne sen sor ne ben soyleyeyim.

hisim akraba dolmuyormus. o zaman basbakanligi, cumhurbaskanligini, butun bakanliklarini da ozellestirelim oralardaki kadrolasmayi yok mu sayacaksin ?

-

tabi ozellestirilsin, butun ulke belediye baskanlari normal (vip bile degil) ile danimarkaya ucarken, istanbul belediye baskani ozel ucakla gidiyor.

madem bu kadar zenginiz niye metrobuslere %50 zam yapiliyor bedava yapin arkadasim.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

husnuweb bunu yazdı:
    -----------------------------

Anlatmak istediğimi anlatmadın hocam. Önemli olan 1 mbit falan değil.

Halkın daha onurlu yaşamasıdır önemli olan. Devlet hastanelerine gidip kuyrukta beklemek onurlu birşey değildir. Her kurum için bu geçerli.

Ek olarak artılarını say say bitmez.

Örneğin adamı ordan oraya gönderen memur oturduğu yerde göbeğini kaşıyamayacaktır. Ve ya bu iş için rüşvet almayacaktır.

Ayrıca ben bizim devletimizin sadece vergiyle geçindiğini falan söylemedim. Sen yanlış anladın. Ama şimdilik bu türden kurumlarda en fazla gelir Türkiye'de bu şekilde elde edilir.

Bunun aksini iddaa eden varsa bana söylesin.

Ha bu benim görüşüm; kesinlikle doğru olduğunu savunmuyorum ama mantık yürüttüğümde gerçeğin böyle olduğunu yorumluyorum.

@Under;

Bu işlerde yolsuzluk var abi bende farkındayım.

Ama özelleşmenin; satmaktan farklı bir kavram olduğunu anlatmak istedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

gelişmeye başlayan devletlerde halk zengin olmadığı için milli hasılayı artırmak amacıyla KİT kurumları kurulur.

biz gelişme sürecimizi tamamladık ve KİT'lerdeki yolsuzlukları bilmediğiniz için satılmasın diyorsunuz :)

ama belli bi kesimin maaşı belli oranda düşecek diye de diğer insanlar o insanların yükünü kambur olarak taşıyamaz !

iktisat okumadan bilmeden etmeden yorum yapmayalım lütfen :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PieRRe_
    PieRRe_'s avatar
    Erkek

Tmm amq o zaman askeriyeyi satalım devlete  vergi versin öle şeymi olur .

Dertli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

PieRRe_ bunu yazdı:

Tmm amq o zaman askeriyeyi satalım devlete  vergi versin öle şeymi olur .

varya bu dediğin olsa veririz pkknin ihalesini blackwatera .....

gerisini getittiremiyom.. :)

olmaz die bişey yok. belkide savaş şirketlerinin olmaması türkiyede bi eksiklik...

niye bi savaş şirketi kurup afrikadaki BM savaşlarının ihalelerini almayalım ki... bu işe el atalım müritler... çok para varmış bu işlerde ben duyuyuom... şahsen şuan 11  aydır işsizim lise mezunu olsaydım kesin uzman olarak TSKda kalırdım.. ama şuan yabancı paralı orduları araştımaya başladım...

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mostwanted
    mostwanted's avatar
    Erkek

hükümeti eleştirmek içinde gerçekleri gözden kaçırmayın.tekel tedaş telekom vs devlet kuruluşlarında çalışanların aldığı maaşlar dillere destandı.devlet memuru oldukları için çoğu iş yapmadan para kazanıyordu.nerdenmi biliyorum stajımı pamuklu mensucatta (diğer adı sümerbank) yapmıştım.satış yok devlete maddi hiç bir faydası yoktu.ama çalışanalrına çıkan yemeklerin maliyeti bile baya fazlaydı maaşlarda aynı şekilde.bunun gibi kaç kurum var.devlet bu kurumları daha kaç yıl sırtında taşıyabilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

Addict bunu yazdı:

gelişmeye başlayan devletlerde halk zengin olmadığı için milli hasılayı artırmak amacıyla KİT kurumları kurulur.

biz gelişme sürecimizi tamamladık ve KİT'lerdeki yolsuzlukları bilmediğiniz için satılmasın diyorsunuz :)

ama belli bi kesimin maaşı belli oranda düşecek diye de diğer insanlar o insanların yükünü kambur olarak taşıyamaz !

iktisat okumadan bilmeden etmeden yorum yapmayalım lütfen :)

tamam sat tabi , kitleri maliyetine satılmasına da karşı değilim ama ülkedeki tüm üretim araçlarının yabancılarına maliyetine bile olmayan fiyatlarla satılması düşündürücü değilmi sencede ? Türkiye nin ulusal şirketleri yani Türkiye nin kendisi yabancılar olmadan iğne bile üretemez hale gelince ne olacak bir düşün bakalım. Bugün dağdaki teröristi vurmak için okyanus ötesinden icazet alıyorsan bunun ekonomik bağımlılıkla bir ilgisi yok mu sence ?

Ayrıca özel şirketlerin kitlere ve kamuya göre çok daha verimli ve temiz çalıştığı (yolsuzluk yapmadan) bir gerçek öte yandan devlet dediğin ülkedeki sermaye birikimidir , sermaye birikimi gücü ifade eder bu gücün tamamı çıkarları başka ülkelere bağlı olan güçlerin eline geçerse o ülkenin insanının hali kitlerle yönetilmekten bile beter olur

herşeyin bir şeyi vardır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haydi bakalım yakında kıçımızdaki donuda satarız ülkeyide.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
Toplam Hit: 6744 Toplam Mesaj: 63