folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Telefon Bağlanılmıyor, Uydunet İçin Altyapı Yok, Vınn Pahalı, İnternete Başka Nasıl Bağlanabilirim ?

Telefon Bağlanılmıyor, Uydunet İçin Altyapı Yok, Vınn Pahalı, İnternete Başka Nasıl Bağlanabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

merhabalar müridler

telekom mağduruyum sizden bikaç öneri isteyecem

örnek mahallesine taşınıyoruz ev falan hazır herşey tamam fakat telefon bağlamıyorlar bi türlü, telefon hattı açtırdım bağlamaya geldiler şebeke yok deyip gittiler, kadıköy telekom müdürlüğüne giderek şebeke bağlantısı için dilekçe verdim tamam biz size 1 hafta içinde ulaşıcaz dediler 1 ay geçti arayan soran olmadı bugün tekrar gittim dilekçenin akıbetini sormaya, planlama idaresine intikal ettiğini orayla görüşmemi söylediler gittim görüştüm, evimin bulunduğu noktada şebeke bağlantısının mümkün olmadığını (bu arada örnek mahallesi 35. caddede ev ve cadde üstünde, bilenler ne kadar işlek ve merkezi bi yer olduğunu bilirler) orada bi çalışma yapılması gerektiğini kablo çekilmesi gerektiğini vesaire vesaire söylediler peki dedim ne kadar sürer bu işlemler

4 aydan önce bağlanmaz dedi bana herif

civardaki kutulardan ek bağlantı yapılamaz mı diye sordum bi baksınlar yapılabilecek boş portu olan kutu varsa yaptıralım yoksa bekleyeceksiniz dedi (büyük ihtimalle bu şekilde bi sonuç alamıycam)

özet geç diyenlere : telekom evime telefon hattı bağlamıyor, telefonla bi işim yok zaten konuşacağım yerle cepten konuşuyorum ama bana internet lazım, okul var iş var hem yalnızca bana değil anneme babama kardeşime de internet lazım

uydunet düşündüm aradım hemen bulunduğunuz yerde kablolu altyapı yok dendi.

vınn düşündüm 4 gb kota ile internet kullanmam mümkün değil evden 4 bilgisayar nete bağlanacak aylık minimum 30-40 gb kullanımımız var

sonuç olarak 

1- telefonumu bağlamaları için ne yapabilirim şikayet falan edebileceğim üst bir merci var mı ?

2- telefon olmadan internet kullanmanın uydunet ve vınn dışında keseyi çok zorlamıycak bağlantı açısından da makul alternatifleri var mı ?

şimdiden teşekkürler.

http://kocaer.me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

metro net varsa elektrik hattı üzerinden internet alabilirsin

super online fiber varsa  fiber alabilirsin

2 side yoksa  3g den başka alternatifin yok ne yazıkki 4g gelmeden 3g fiyatları düşmeyecek.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

evinin çatısına bir kule kurup güçlü bir anten ve uygun çipsetli bir adaptorle etrafdaki kablosuz ağların (wep) olanların şifrelerini kırarak internete girebilirsin.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

Realist bunu yazdı:
    -----------------------------

evinin çatısına bir kule kurup güçlü bir anten ve uygun çipsetli bir adaptorle etrafdaki kablosuz ağların (wep) olanların şifrelerini kırarak internete girebilirsin.

Aynen arkadaş öyle kullanıyor ve pek memnun :)

İndia İndia !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLLBuLL
    PoLLBuLL's avatar
    Erkek
    http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-rangemax-kinamax-high-power-300mbps-kablosuz-usb-adaptor-wdg300hp-1km-menzil/ProductDetails.aspx?productId=bd100377&categoryId=103939

You are a man of many colours. but i, motherfucker, am the rainbow
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ara kablo at ara kablo :D:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

metro net varsa elektrik hattı üzerinden internet alabilirsin

super online fiber varsa  fiber alabilirsin

2 side yoksa  3g den başka alternatifin yok ne yazıkki 4g gelmeden 3g fiyatları düşmeyecek.

metronet olayını bilmiyodum fıstık gibiymiş 10 mbit limitsiz 47 lira, ama sadece sitelere bağlıyolarmış, siteden baktım yok tabi bizim orada.

superonline da aynı zaten.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

komşu işini görür hocam gerekirse komşuya bi kablosuz al yarı yarıya yüklenin

olmazmı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:

olmazmı ?

hiç tanıdık komşu yok ki hocam yeni taşınacaz kime diyeyim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    Ulaştırma bakanlığına mail at söv!

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

o6u2 bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

olmazmı ?

hiç tanıdık komşu yok ki hocam yeni taşınacaz kime diyeyim :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/dark-rangemax-kinamax-high-power-300mbps-kablosuz-usb-adaptor-wdg300hp-1km-menzil/ProductDetails.aspx?productId=bd100377&categoryId=103939

bu işini görmemi 1 km den çekiyormuş 54 lira verecen ömür boyu bedava kullanacan mutlaka düşer bir güvensiz bağlantı ?

Toplam Hit: 4017 Toplam Mesaj: 29