folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Telefon Çalındı

Telefon Çalındı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SquarT
    SquarT's avatar
    Erkek

bulunabilmesi hatta arastirmaya baslanilabilmesi icin imei şart bi sekilde onu ogrenmen lazim yoksa is zordan ote imkansiz. imei yi ogrenirsende sakin telefonu kapattirma bana ulaş ben yardimci olurum sana yapman gerekenlerde..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hocam öncelikle geçmiş olsun.

anlattığınız duruma göre ; fatura yok, yurtdısından gelme.. polis merkezine uğradığınız taktirde söyleyecekleri aynen su ;

1. fatura nerde, telefon kimin üstüne?

2. pasaport'a islenmiş telefonlarda 1.maddede ki şartlar aranır. müracatcı olarak gider calıntı basvurusu yapar.

3. bi demlik çay için, kendinize gelirsiniz :F

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı

anlattığınız duruma göre ; fatura yok, yurtdısından gelme.. polis merkezine uğradığınız taktirde söyleyecekleri aynen su ;

2. pasaport'a islenmiş telefonlarda 1.maddede ki şartlar aranır. müracatcı olarak gider calıntı basvurusu yapar.

pasapor olayı ne sikim sonik bir olay mk

2 gün öncesine kadar 6600 kullanıyordum onunla yurt dışına çıkmak istesem çıkamayacakmıyım

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    Amd-x bunu yazdı

pasapor olayı ne sikim sonik bir olay mk

2 gün öncesine kadar 6600 kullanıyordum onunla yurt dışına çıkmak istesem çıkamayacakmıyım

yok abi cıkmaman gibi bi durum. rahat rahat gidersin. orda telefon kiminmiş neyinmiş sormuyorlar.

gelirken daha çok bu sıkıntıyı cekiyosun :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bysinem
    bysinem's avatar
    Dişi

polis bişey yapamaz. sen o telefonu unut bence.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Harita üzerinden telefonun yerini gösteren bir uygulama yüklü ise veya cihaz yöneticisi olarak "Android Cihaz Yöneticisi" seçili ise ve telefon açık ve konum ayarları aktif ise bir ihtimal yer tespiti yapabilirsiniz. Dıdının dıdısı yani... Ayrıca bunu telefonu kaybeder etmez yapmanız gerekiyordu ki şimdiye kadar o telefona yeni IMEI bile atılmıştır diye tahmin ediyorum.

Güvenlik güçlerinin telefonunu kaybeden bir vatandaşına henüz yardım ettiğini görmedim malesef. Aslında ellerinde yeterli imkan da var ama işte...

Ben telefonumda lisanslı olarak Norton Mobile Security kullanıyorum. Herkese tavsiye edebilirim. Harita üzerinde yerini bulabilmemin yanında web sayfamdan veya mesaj komutları ile farklı işlemler de yapabiliyorum. Örneğin bir mesaj ile telefon sessizde bile olsa çaldırabiliyor, başka bir mesaj ile telefonu kilitleyebiliyorum ki telefon kilitlendikten sonra kilidini açmadığınız (açmak için de ayrı bir mesaj atıyorsunuz) müddetçe çöp oluyor(muş, denemedim) ve başka bir mesaj ile telefonun hafızasını komple silebiliyorum. Aslında ön kamerasını aktif edip alan kişinin resmini de alabilirdim ama ülkemizdeki "gizlilik yasaları" nedeniyle Türkiye'de kullanılamıyormuş. Ne kadar adil bir ülkeymişsek artık :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Dost acı söyler,bir bardak soğuk su içsin kardeşin ve ayrıca her hayır içinde bir şer her şer içinde bir hayır vardır,sizin durumda şer içindeki hayır durumu ise artık kardeşin daha dikkatli olacaktır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

1 ay önce benim de çalındı.hiçbirşey çıkmadı.polis ilgilenmiyor.ifademi bile adam akıllı almadılar.soğuk su iç hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Harita üzerinden telefonun yerini gösteren bir uygulama yüklü ise veya cihaz yöneticisi olarak "Android Cihaz Yöneticisi" seçili ise ve telefon açık ve konum ayarları aktif ise bir ihtimal yer tespiti yapabilirsiniz. Dıdının dıdısı yani... Ayrıca bunu telefonu kaybeder etmez yapmanız gerekiyordu ki şimdiye kadar o telefona yeni IMEI bile atılmıştır diye tahmin ediyorum.

Güvenlik güçlerinin telefonunu kaybeden bir vatandaşına henüz yardım ettiğini görmedim malesef. Aslında ellerinde yeterli imkan da var ama işte...

Ben telefonumda lisanslı olarak Norton Mobile Security kullanıyorum. Herkese tavsiye edebilirim. Harita üzerinde yerini bulabilmemin yanında web sayfamdan veya mesaj komutları ile farklı işlemler de yapabiliyorum. Örneğin bir mesaj ile telefon sessizde bile olsa çaldırabiliyor, başka bir mesaj ile telefonu kilitleyebiliyorum ki telefon kilitlendikten sonra kilidini açmadığınız (açmak için de ayrı bir mesaj atıyorsunuz) müddetçe çöp oluyor(muş, denemedim) ve başka bir mesaj ile telefonun hafızasını komple silebiliyorum. Aslında ön kamerasını aktif edip alan kişinin resmini de alabilirdim ama ülkemizdeki "gizlilik yasaları" nedeniyle Türkiye'de kullanılamıyormuş. Ne kadar adil bir ülkeymişsek artık :)

Telefona bir rom çakmaya bakar Norton.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam kilitlendikten sonra ROM atılabiliyor mu bilmiyorum, denemek lazım :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 1987 Toplam Mesaj: 21