Telefon İkilemi (Yardım Ve Öneri Lazım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

Şuana kadar sadece 2 tane akıllı denilen telefon kullandım İphone 5s ve Mi5.

şuan Mi5 kullanıyorum, değiştirmeyi düşünüyorum. bugün ilk defa maaş günü param var ve batıyor biraz. 

Sıfır telefondan gereğinden fazla pahalı. ama 2. el de olsa iphone 8 plus alasım var. 

nicedir internetten bakıyorum fiyatlara.

2 seçenek ile karşı karşıyayım.

Seçenek 1 : 3600 TL

Garantisi yok... pasaporta kaydedilmiş, 1 yıllık, arka camda küçük bir çizik var, kırık değil.

arabayla 20 dakikalık yol mesafesinde. gidip kontrol edebilirim.

Seçenek 2 : 3700 TL

Garanti mevcut... pasaporta kayıtlı, 1 aylık, herhangi bir çizik vuruk, hata yok.

istanbul avrupa yakasında. şirinevlerde. arabayla veya otobüs ile en az 150-200 TL arası daha (bilet veya yakıt + yeme içme) masraf yapmam gerekli. ki üşengeç bi adamım. üstüne telefon daha pahalıya gelmiş olacak...

siz hangisini önerirsiniz.

tüm yardım ve önerilere açığım.

Jinpachi tarafından 15/Oca/19 18:42 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşa, Öl...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çerçevesiz telefonlara hem göz hemde el olarak alıştıktan sonra çerçeveli telefonlara para vermeyi saçma buluyorum. Hele ki Plus serisi iPhonelar tam tabak kıvamında.

Alacaksan kendini zorla X al derim. Seneye çerçevesiz telefonlar iyice yaygınlaşınca elindeki telefon eski moda gözükecek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Çerçevesiz telefonlara hem göz hemde el olarak alıştıktan sonra çerçeveli telefonlara para vermeyi saçma buluyorum. Hele ki Plus serisi iPhonelar tam tabak kıvamında.

Alacaksan kendini zorla X al derim. Seneye çerçevesiz telefonlar iyice yaygınlaşınca elindeki telefon eski moda gözükecek.

Eski 5S ve şuanki Mi5 te de çerçeve var zaten. çerçevesiz telefonlara pek güvenmiyorum en ufak darbede gümleyebiliyorlar. telefonda estetik veya çerçeveye de pek  önem vermiyorum. ki şuan elimdeki paranın tamamını veriyorum gibi birşey. iPhone X de baktım. kutu fatura olmayan ve icloud kilitli telefona üstteki fiyatı istiyorlar.

Yaşa, Öl...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam yere düştükten sonra hepsi kırılıyor. Çerçeve ile alakası yok. Sonuçta çerçevenin olduğu kısımlarda cam. Kalın bir silikon kılıf şart. En dandik telefonun ekranı 500 liradan başlıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam yere düştükten sonra hepsi kırılıyor. Çerçeve ile alakası yok. Sonuçta çerçevenin olduğu kısımlarda cam. Kalın bir silikon kılıf şart. En dandik telefonun ekranı 500 liradan başlıyor.

zaten garanti bu tür kırıkları pek sallamıyor, yine ücretli. örneğin elimdeki mi5'i kılıftan çıkarırken anten çigisinin olduğu yer kılıfa takılıp ayrılmış diye (-ki özellikle bakmasan farkedilmiyor.) servis garanti dışı bıraktı. neymiş "telefon darbe almış" mış.

yukarıdaki soruyu sorma sebebime gelince; aradaki fiyat farkı + edilecek masraflar düşünüldüğünde 1 aylık sıfır ayarında olan mı alınır, yoksa 1 yıl kullanılmış olan mı mantıklı.

garantisinin olup olmaması o ekran kırıldıktan sonra pek önemli değil.

Yaşa, Öl...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

İstanbul'a nereden gideceksin? Bu arada 1. seçenek daha uygun fiyatlı olmasına rağmen 1 senelik telefon. Kullanıma bağlıdır tabii ama 1 sene sonra bataryası seni üzmeye başlayacaktır diye düşünüyorum. Şu an iPhone 6s'ten çok memnun olmama rağmen sırf pil performansı yüzünden yeni telefon alasım var.(Açıkçası biraz da sıkıldım gibi)

Şafak 1152!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

İstanbul'a nereden gideceksin? Bu arada 1. seçenek daha uygun fiyatlı olmasına rağmen 1 senelik telefon. Kullanıma bağlıdır tabii ama 1 sene sonra bataryası seni üzmeye başlayacaktır diye düşünüyorum. Şu an iPhone 6s'ten çok memnun olmama rağmen sırf pil performansı yüzünden yeni telefon alasım var.(Açıkçası biraz da sıkıldım gibi)

Sakarya ili, Akyazı ilçesindeyim.

2. seçenek için araba ile gitme taraftarı değilim, hem karşıda hemde mevsim şartları.

1. seçenekte de sizin söylediğiniz durumun mevcuy olması muhtemel...

3 seçenek olarak istanbul, şirinevler civarında yaşayan, telefondan anlayan, güvenilir bir mürit/müride bulunamaz mı?

Yaşa, Öl...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

seçenek 2 daha mantıklı eğer sık telefon değiştiren biri değilsen.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

benden sana tavsiye Çin malı al 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=351&v=Trv_45-CcvU 

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    yarasaadam bunu yazdı

şu alet tam bi saçmalık. pimapen plastiğinden kasa hemde bu devirde?

Hocam 2. seçeneğe yönel. bi konu falan a. şirinevlerden birini bul burdan sana yardımcı olsun telefonu kontrol etsin alsın sana kargolasın.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

2. Secenek -pasaport kaydi multeci/haci vs ustune degilse ve burdan ya da baska yerden bir arkadasin kontrol edip alip sana gonderecekse.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 1459 Toplam Mesaj: 13
telefon mi5 alım satım telefon iphone 8 plus