Telefon Önerisi - Samsung M21

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

gençler merhaba,

note 9 vardı sattım bugun

https://www.tahribat.com/forum/redmi-note-9-64-gb---satilik-yada-takaslik-250104

o kadar memnuniyetsizdim ki telefondan anlatamam. huaweiden sonra attan inip eşeğe binmek gibi oldu.

iş için kullandığımdan android olmak zorunda ( ozel uygulamamız var )
    işim kosturmacalı oldugu için düşme kalkma cok oluyor o yüzden yuksek fiyatlı telefonlara bakmıyorum

önem sırasına göre sıralıyorum beklentilerimi

en basit işlerde bile kasmaması. note 9 da kameranın acılması bile 1 dk sürüyordu bazen

chrome ve başka bir uygulama arasında geçiş bile eziyetti.

m21 den beklentim bunu makul bi seviyede yapması

batarya note 9 da tek memnun kaldıgım şeydi

m21 in bataryası daha büyük sanırım sorun yaşamam

note 9 da kamera sulu boya gibi oluyordu ısık biraz azalınca özellikle videolar rezildi.

m21 den beklentim fiyatına göre yeterli olması, üst düzey bişey beklemiyorum.

şişme yapmaması; note 9 telefonu belli bi süre kapatıp acmayınca her türlü ekranda hata ve kasma yapıyordu

power tusuna basıp ekranı acınca walpaper bile geriden geliyordu. m21 den beklentim huaewi gibi şişme yapmaması

huaewi aldıgımda actım kırdıgımda kapamıstım..

kullanan varsa aramızda bilgi rica ediyorum

dh a baktım biri övmüş biri gömmüş

dh a hiç güvenmiyorum

note 9 orada kral gibi telefondu amk ama bana sorsanız bin tl etmez....

not: rica ediyorum samsung dışında öneri istemiyorum

android zorunluluk iş gereği ve google servisi kullandıgı için iş uygulamamız huawei de olmuyor ne yazık ki :(

DestinatioN tarafından 10/May/21 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

M21 yaramaz. Hiç Exynos işlemcili Samsung'a bulaşma. Şuan Samsunglarda en alınabilir modeller M51, A52 ve S10 Lite.

Android telefonlarda uzun süre kullanım ömrü ve boştayken şarj tüketme, ısınma gibi sorunlar yaşamak istemeyenler Snapdragon işlemciden şaşmasın.

mkyb tarafından 10/May/21 20:43 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

m31s demişsin hocamda ondada aynı işlemci var m21 ile

destination@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

note 9  arka kamera toz alma sorunu var ama performans anlamında nasıl memnun değildin onu anlayamadım xiaomi arayuzu samsungun 2 üst  modelinden bile hızlıdır 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İftara az kala yazmıştım arada kaynamış düzelttim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    xcorpix bunu yazdı

note 9  arka kamera toz alma sorunu var ama performans anlamında nasıl memnun değildin onu anlayamadım xiaomi arayuzu samsungun 2 üst  modelinden bile hızlıdır 

https://www.sikayetvar.com/xiaomi/xiaomi-redmi-note-9-kamerasi-takiliyor

bir rivayete göre xiaomi telefonlar sadece şayomi severler de takılmıyor muş :)

sadece bir yorum yaşadıklarımın aynısının özeti :D

Xiaomi Redmi Note 9 telefonum sürekli olarak donuyor. Fabrika ® ayarlarına dönmem gerekiyor neredeyse her hafta. Fabrika ayarlarına döndüğümde 1 hafta falan sorun yaşamıyorum fakat sonrasında Instagram ®'da özellikle donmalar oluyor. Kamerayı zaten açmam 2 3 dakika sürüyor fotoğrafı çekmem imkansız gibi bir şey oluyor. Herkese öve öve bitiremediğim markada böyle bir sorunla karşılaşmam gerçekten üzücü. Artık birçok kişide de bu sorunların olduğunu gördüm. Umarım güncelleme ile düzelebilecek bir sorundur beklemekten başka yapacak bir şey bulamadım.  

DestinatioN tarafından 10/May/21 20:56 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    xcorpix bunu yazdı

https://www.sikayetvar.com/xiaomi/xiaomi-redmi-note-9-kamerasi-takiliyor

bir rivayete göre xiaomi telefonlar sadece şayomi severler de takılmıyor muş :)

sadece bir yorum yaşadıklarımın aynısının özeti :D

Xiaomi Redmi Note 9 telefonum sürekli olarak donuyor. Fabrika ® ayarlarına dönmem gerekiyor neredeyse her hafta. Fabrika ayarlarına döndüğümde 1 hafta falan sorun yaşamıyorum fakat sonrasında Instagram ®'da özellikle donmalar oluyor. Kamerayı zaten açmam 2 3 dakika sürüyor fotoğrafı çekmem imkansız gibi bir şey oluyor. Herkese öve öve bitiremediğim markada böyle bir sorunla karşılaşmam gerçekten üzücü. Artık birçok kişide de bu sorunların olduğunu gördüm. Umarım güncelleme ile düzelebilecek bir sorundur beklemekten başka yapacak bir şey bulamadım.  

ben o modeli kullanmadım sadece kamera toz alıyor diye sikayeti çok onun dısında 5 yıldır farklı modeller kullanıyorum mi note 10 lite poco x3   samsung m51 den hız bakımından arayüz bakımından ses bakımından üstün samsung sadece geniş açılı kamerada daha iyi   tavsiyem garantisiz poco x3 al  2200 lira civarına  hem sıvı soğutmalı hem ip68 sertifikalı  su gecirmiyor sterio hoparlor  corning gorilla 5  samsung  m21 31 51 71  hepsinin arka kapapı inanılmaz dandik ve cok cabuk ciziliyor.

xcorpix tarafından 10/May/21 21:52 tarihinde düzenlenmiştir

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

hocam şimdi söyle bi durum var

bi marka en düşük telefonu bile olsa bi standart yakalaması lazım ki note 9 da en düşük telefonu bile değil

o yüzden şayomi fabrikası yanında üretim yapan firmadan bile telefon almam artık

p20 lite kullanıyordum note 9 la aynı sınıf sayılır

aradaki deneyim farkı anlatılacak gibi değil

note 9 o kadar kötüydiki tasfir edemiyorum o kadar...

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung'un S3 dönemlerindeki Touchwizz arayüzü aşırı hantaldı ancak günümüzdeki One UI arayüzüne laf etmek yanlış olur. Android telefonlar arasında en işlevsel ve kullanıcı deneyimine yatkın arayüz. Xiaomi'nin MIUI arüyüzü ise tam tersi. Başlarda iyiyken zamanla bozdular. Zaten Xiaomi markasının ortaya çıkmasıda arayüzü sayesinde olmuştu. Başlarda sadece rom geliştirip XDA forumda yayınlanan bir ekiplerdi.

Her telefonda olan bildirim sorunu var ki evlere şenlik. Atıyorum Instagram'dan bildirim geliyor ama uygulamaya girmezseniz telefon asla uyarmıyor.

Malzeme kalitesi ve arayüz konusunda Huawei çok iyiydi ancak Amerika ile papaz olunca cep telefonu pazarından silindiler. Oppo ve onun yan markası OnePlus'ta fena değil ama Oppo aşırı pahalı. Kaçağıda pek yok. OnePlus'ın ise kaçaklarına çok para isteniyor. Bir ortası yok yani bu işlerin. Kaçak telefon piyasasının bile çivisi çıkmış durumda.

mkyb tarafından 10/May/21 22:23 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

1 aydır M51 kullanıyorum.

3599 tlye almıştım.

7000 mAh bataryası ömrümde görmediğim bir rahatlık veriyor bana. 9 10 saat arası ekran süresi veriyor benim kullanımımda. 3 saati instagram mesela. Bu kullanımda şarj 24 saatten çok gidiyor.

Bütün iş için gerekli olan uygulamalarım içerisinde yüklü.

Snapdragon işlemci ve 8 gb ram telefonda kaymak gibi işlem yapıyor resmen.

Kamerası kötü sadece. Kıyas yaptığım telefon benim eski Note 5. Premium bi telefonla bunu kıyaslamak bu konuda anlamsız sadece.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Senin telefonda bir sey varmis o kadar da sıkıntılı olamaz

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 4053 Toplam Mesaj: 47
m21