Telefon Önerisi Mi 6 Vs Note FE

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Herkese iyi bayramlar,

Telefon almak için kötü bir zamanda olsada yeni bir telefon almam gerekli. Benim kullanım alışkanlığıma ve bütçeye göre 2 telefon belirledim. Mi 6 ve Note FE telefon kullananlar için bilgi almak istiyorum. Benim gözlemlediğim - yönleri karşılaştırırsam;

Mi 6 -

-Jack girişi yok. (Tek type-c girişi)
    -Bazı uygulamalrda reklam veriliyormuş.
    -Kamerası gece çekimlerde ve videolar kötü
    -3g 4g çekmeme gibi sorunlar çok karşılaşılıyormuş.
    -Ekran IPS

Note FE -

-Oyun performansı mi 6 ya göre kötü
    -Çok kullanımda batarya bir günü çıkaramıyabilir. (2K super amoled)

Burda öğrenmek istediğim bazı - yanlarını görmezden gelebilirim. Benim için öncellikler mi 6 için 3g 4g çekmeme ve sıfır gelmeme gibi durumlar oluyormuş böyle bir durumla karşılaşan var mı ? ekran bir amoled ile karşılaştığında çok kötü mü ? ya da başka olarak şunu sevmediğim dediğiniz bir şey

Note FE içinse sadece batarya durumunda dolayı karar veremiyorum. Bataryası beni 1 gün götürmez ise çok kullanımda, bi onun kadarda power bank taşıyacam yanımda bunuda istemem. Kullanan varsa yazabilirse sevinrim.

Bunun eşderğerleri olan Huwai P20 lite , Samsung A8, gibi modellerini elememin en büyük sebebi parmak izi okuyucusunun arkada olması. Ben sevmiyorum. Mi 8 SE de pahalı olunca bu fiyat aralığına yöneldim.

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İkiside alınmaz. Note FE'nin yedek parçası bulunmuyor. Mi 6 ise gereksiz pahalandı. Şuan piyasada Sony Xperia XZ 1, Huawei P10 ve Nokia 8 harici alınabilir cihaz yok.

Ek olarak Mi 6'da 3G çekmeme yok 4G çekmeme var. Aslında çekmeme demeyelimde görmeme diyelim. 800 mhz frekansını Xiaomi Qualcomm'dan almıyor. Cihaza desteklemesine rağmen göremiyor.

mkyb tarafından 21/Ağu/18 17:12 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İkiside alınmaz. Note FE'nin yedek parçası bulunmuyor. Mi 6 ise gereksiz pahalandı. Şuan piyasada Sony Xperia XZ 1, Huawei P10 ve Nokia 8 harici alınabilir cihaz yok.

Ek olarak Mi 6'da 3G çekmeme yok 4G çekmeme var. Aslında çekmeme demeyelimde görmeme diyelim. 800 mhz frekansını Xiaomi Qualcomm'dan almıyor. Cihaza desteklemesine rağmen göremiyor.

Mi 6 kullandın mı ? yani şu an zaten iyi bir zaman olmadığını biliyorum. Tavsiye ettiğin telefonları elden çıkartmam zor olur zaten. Gereksiz bir harcamada olsa Mi 6 almayı planlıyorum. Reklam, 4g, Ekranı IPS gibi sorun ya da eksik yanları görmezden gelinebilir. Gerekirse 2.el almaya bakıcam 128 gb olanlar için  

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mi 6 kullandım. Türkiye'de zaten Samsung ve iPhone harici hiç bir cihaz ikinci elde para etmiyor. Yarın öbür gün satma düşüncen varsa Samsung ve iPhone'dan şaşma.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

https://www.eisa.eu/awards/mobile-devices/

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Mi 6 kullaniyorum 1 seneyi gecti lg g6 dan gectim hic alisamadim icime sinmedi bu telefon

. Bazi uygulamalar acilmiyor acilirken hata verip kapaniyor

. Bazen geri tusuna basinca uygulama zorla kapaniyor

. Oyun oynarken arama gelince acarsan ses hoparlorden cikiyor

. Kamera pek kullanmiyorum ama isik biraz gidince pert oluyo, agir cekim bes para etmez, 

. Klavyede surekli yanlis harflere basiyorum 1 seneyi gecti alisamadim nedense

Beni sikintiya sokan seyler bunlar ben rahatsiz oluyorum belki seni irgalamaz bilemem yazayim dedim, bataryadan memnunum ama gunu rahat cikariyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

2 tane note fe var, ikisinden de memnunuz. Kamera performansi note8den pek geri kalmıyor. Şarj suresi için birşey diyemiyorum ben kullanmadigimdan. 

İnşallah arıza cikartmazlarsa çok memnunuz cihazlardan. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Mi 6 kullaniyorum 1 seneyi gecti lg g6 dan gectim hic alisamadim icime sinmedi bu telefon

. Bazi uygulamalar acilmiyor acilirken hata verip kapaniyor

. Bazen geri tusuna basinca uygulama zorla kapaniyor

. Oyun oynarken arama gelince acarsan ses hoparlorden cikiyor

. Kamera pek kullanmiyorum ama isik biraz gidince pert oluyo, agir cekim bes para etmez, 

. Klavyede surekli yanlis harflere basiyorum 1 seneyi gecti alisamadim nedense

Beni sikintiya sokan seyler bunlar ben rahatsiz oluyorum belki seni irgalamaz bilemem yazayim dedim, bataryadan memnunum ama gunu rahat cikariyor

Uzun süreli kullanımda bunlar yaşanılıyorsa beklenmeyen sorunlar çıkabilir. Beni caydırdı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler. Burdaki yorumlar ve internetteki araştırmalar sonrası note fe almaya karar verdim. Bayramdan sonra sipariş geçerim.

İyi bayramlar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bende olsam hiç düşünmez FE alırım. en azından bilindik bir cihaz. ve kullanımda da oyundada mi den geri kalacağını sanmıyorum. donanım olarak taşşaklı cihaz sonuçta.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Note FE alan arkadaşım aşırı memnun.

matematik24.com
Toplam Hit: 1840 Toplam Mesaj: 20
note fe 2000-3000 lira mi 6