folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Telefon Rehberim Kafasına Göre Takılıyor ? Sebebi Ne Olabilir?

Telefon Rehberim Kafasına Göre Takılıyor ? Sebebi Ne Olabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Telefonumda çift hat var

Çift hesaplar var (paralell space..)

Artık tam olarak hangisinden sonra oldu bilemiyorum sonradan fark ettim.

Diyelim eskiden listem 

Alper 

Erhan

Banu 

Cihan

Duygu 

Esra..... İken hepsi iki tane oldu.    esra esra. Gibi...

Oda yetmedi diyelim ki Banuyu arayacağım ismin altında iki numara var,  ama tek numarası olduğunu biliyorum.  İki numarayı kontrol ediyorum. 

Biri esranın diğeri alperin çıkıyor. Ben mesaj atacakken dikkat etmesem, mesaj  Esra diye mesaj Alpere gidecek. Çarşı pazar karışır :))

Hepsini silip tekrar eklerim ama bir daha olur mu? Sebebi ne anlamak istiyorum.

Bir soru daha ne kaydetsem otomatik telefona kaydediyor. Ben istediğimi istediğim  sim karta kaydetmek istiyorum. Öyle sormuyor. Eski telefonda soruyordu. 

General mobile telefonum

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Rehber > Rehber ayarları > Gösterilecek kişileri karıştır(google hesap, simkart, telefon felan)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Rehber > Rehber ayarları > Gösterilecek kişileri karıştır(google hesap, simkart, telefon felan)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Muhtemelen rehberi Gmail hesabınla senkronize ediyor ondan saçmalıyor. Artık eskide kaldı sim karta numara kaydetme.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

rehberde görüntülenecek kişiler olarak simkart ayarlasan bende de öyleydi telefona da kaydetmişim iki tane çıkıyordu.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

android kullanıyorsun da ondan.

ios cihazlar her uygulama için o uygulama içine ayrı rehber oluşturur. whatsapp ın rehberi whatspp ın içindedir.

dandroid cihazlar her uygulama için aynı rehberin içine bir daha rehber oluşturup ağzına sıçar telefonun rehberin.

çözüm yolu 

rehber

-ayarlar

--gösterilecek kişiler

---sadece sim + telefon ve google a yedeklenmiş kişiler.

kaydet 

diğerlerini göstermeyi kapat de olsun bitsin.

suçlu kim ?  o dandik işletim sistemimi ? o telefona para veren müşterimi ? yoksa benim fanboyluğum mu :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Ah android ah. Ben de ilk kaydettiğimde üç beş dk sonra siliyordu rehberden, aynı numarayı ikincidefa kaydedince kalıcı oluyordu. Şimdi nasıl bilmem epeydir yeni numara kaydetmedim. Ayıptır yua

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    koray bunu yazdı

rehberde görüntülenecek kişiler olarak simkart ayarlasan bende de öyleydi telefona da kaydetmişim iki tane çıkıyordu.

Kurcalıyorum sime kaydet yok yok. Nerde bu 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    mkyb bunu yazdı

Muhtemelen rehberi Gmail hesabınla senkronize ediyor ondan saçmalıyor. Artık eskide kaldı sim karta numara kaydetme.

Ayarlarda kapalı. Ancak resimleri otomatik kaydediyor.  Nerden kontrol edilir.

Yada sime kayit yapsam. Nereye kaydedeceğini sormuyor. Ayarlardada yok. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    PanxeR bunu yazdı

android kullanıyorsun da ondan.

ios cihazlar her uygulama için o uygulama içine ayrı rehber oluşturur. whatsapp ın rehberi whatspp ın içindedir.

dandroid cihazlar her uygulama için aynı rehberin içine bir daha rehber oluşturup ağzına sıçar telefonun rehberin.

çözüm yolu 

rehber

-ayarlar

--gösterilecek kişiler

---sadece sim + telefon ve google a yedeklenmiş kişiler.

kaydet 

diğerlerini göstermeyi kapat de olsun bitsin.

suçlu kim ?  o dandik işletim sistemimi ? o telefona para veren müşterimi ? yoksa benim fanboyluğum mu :D 

Gosterilecek kişiler sadece mail adresi var . Secme hakki yok.

Suçlu kim? Senin fanboyluğun :))

Yok yok tabiki işletim sistemi. Dünya para verip ben mi suclu olacağım birde :)) sinir oluyordum ama zorla iphone apple alicam sonra. Hayatta hiçbirşeyi kınamamak lazımmış. Bu  2017 de  ne çok akıllandım :) 

futurist tarafından 20/Nis/17 21:47 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Allah kimseyi android'le sınamasın. Zor iş kardeş.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 2306 Toplam Mesaj: 15
general mobile kayıt rehber çift sim kart