folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Telefon Tavsiyesi [Max 4-5K Bandında]

Telefon Tavsiyesi [Max 4-5K Bandında]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Millet ucuz diye kaçak Xiaomi alıyor sonrasında böyle sorun yaşıyor. Telefona kaçakçılar imei atabilmek için root yapıyor ama telefon güncellenince sorun çıkarıyor sonrasında. Alan adam ne bilsin rom-root işlerini ? Götürüp telefoncuya yaptırıyor tekrardan 100-150 lira para ödemek zorunda kalıyor. Her güncellemede 100-150 lira ödese zaten telefon faturalı cihaz fiyatına denk geliyor farkında değil. :D

Bootloader kilidi açıldığı için 800 mhz bandının iptal olması en büyük eksilerden bir tanesi.

Telefonun içinde giden verilere ise hiç değinmiyorum. Yedeklemediyse geçmiş olsun.

Kaçak telefon alacaksanız OnePlus'tan şaşmayın. Hem imei sağlam oluyor hemde saçma sapan yazılım sorunları yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Schwarz bunu yazdı

valla hoca bende arıyorum bi kaç gündür.

Baktığım telefonlar Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro 8/128 modeli ama fiyatı acayip değişkenlik gösteriyor.Yurt dışı cihazları ama içinden çıkan ürünler orjinal mi değil mi belirsiz kutu desen fason.Garanti desen garanti benim abi ama 6 ay sonra telefon sarj olmasa veya kamerasında bi sıkıntı çıksa baba oğlunu tanımaz.

Sanırım kim kimi koparırsa durumu var.Dünden bugüne telefonun fiyatını 300 400 tl indiğini gördüm buna sebep doların düşmesi gösteriliyor.

Bakalım bi kaç gün daha bekleyeceğim.

Belki oyumu iphone se den yana kullanabilirim gibi en azından ne alığım belli olsun kafasında takılabilirim.

dolar düştü düşüş yeni yeni yansıyo piyasaya (yüksek kurdan alınmış stoklar yüzünden). biraz daha bekle bekleyebiliyosan

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Bende ayfon 6 yı emekli edip 2 3 lira civarı bakıyorum.  Note 8 proyu önerirmisiniz 

le le le sakine
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

Bende ayfon 6 yı emekli edip 2 3 lira civarı bakıyorum.  Note 8 proyu önerirmisiniz 

M31s samsung

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    umit bunu yazdı

8 Pro eskidi. M serisi Samsunglar şuan fiyat/perfornmans telefonları. Amoled ekranlarıyla öne çıkıyorlar ama malzeme kaliteleri kötü. Kılıfsız kullanılacak cihazlar değiller.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

valla hoca bende arıyorum bi kaç gündür.

Baktığım telefonlar Xiaomi Mi 10T ve Mi 10T Pro 8/128 modeli ama fiyatı acayip değişkenlik gösteriyor.Yurt dışı cihazları ama içinden çıkan ürünler orjinal mi değil mi belirsiz kutu desen fason.Garanti desen garanti benim abi ama 6 ay sonra telefon sarj olmasa veya kamerasında bi sıkıntı çıksa baba oğlunu tanımaz.

Sanırım kim kimi koparırsa durumu var.Dünden bugüne telefonun fiyatını 300 400 tl indiğini gördüm buna sebep doların düşmesi gösteriliyor.

Bakalım bi kaç gün daha bekleyeceğim.

Belki oyumu iphone se den yana kullanabilirim gibi en azından ne alığım belli olsun kafasında takılabilirim.

dolar düştü düşüş yeni yeni yansıyo piyasaya (yüksek kurdan alınmış stoklar yüzünden). biraz daha bekle bekleyebiliyosan

Dolar düşer vergi gelir. ucuza yedirmezler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

8 pro ya imei attırmıştım 4.5g kullanamıyorum bi samsung alacağım bende 4 5k bandında

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı

8 pro ya imei attırmıştım 4.5g kullanamıyorum bi samsung alacağım bende 4 5k bandında

İmeiden değildir. 800 mhz muhabbetinden o. Operatörler sık bina olan yerlerde ve kırsalda 800 mhz üstünden veriyor 4.5G'yi. Sinyal gücü daha kuvvetli, daha uzun mesafelere gidiyor ve engellerden etkilenmiyor. Xiaomilerde bootloader kilidi açılınca 800 mhz geri dönülemez bir şekilde gidiyor. Telefonda mecburen 3G ile bağlanıyor. 

Kimi baz istasyonlarında bir kaç frekanstan hizmet veriliyor kimisinde tek frekanstan. Benim telefonum çekiyor diyorsanız sebebi budur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

İmeiden değildir. 800 mhz muhabbetinden o. Operatörler sık bina olan yerlerde ve kırsalda 800 mhz üstünden veriyor 4.5G'yi. Sinyal gücü daha kuvvetli, daha uzun mesafelere gidiyor ve engellerden etkilenmiyor. Xiaomilerde bootloader kilidi açılınca 800 mhz geri dönülemez bir şekilde gidiyor. Telefonda mecburen 3G ile bağlanıyor. 

Kimi baz istasyonlarında bir kaç frekanstan hizmet veriliyor kimisinde tek frekanstan. Benim telefonum çekiyor diyorsanız sebebi budur.

hat tt aradım müşteri hizmetlerini benim kampanyada ayda salla kazandan 5 gb vermesi lazım dedim vermiyor 2 aydır nette yavaş zaten dedi telefon 4,5g desteklemiyor tel ne dedi, dedim işte 8 pro , bu dedi bizim sistemde 8 pro gözükmüyor 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Ziraatci bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    Ziraatci bunu yazdı

hat tt aradım müşteri hizmetlerini benim kampanyada ayda salla kazandan 5 gb vermesi lazım dedim vermiyor 2 aydır nette yavaş zaten dedi telefon 4,5g desteklemiyor tel ne dedi, dedim işte 8 pro , bu dedi bizim sistemde 8 pro gözükmüyor 

Haa o zaman iş değişir. Keşke imei attırırken 4.5G'li bir tane attırsaydın hocam. 

Toplam Hit: 2892 Toplam Mesaj: 28
ios android tavsiye cep telefonu