Telefona Sıvı Teması Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar, hafta sonu deniz dalgalıydı cebimde telefon vardı ve dalga üzerime geldi telefon ıslandı biraz ama kuruttum işte sıkıntı yoktu. sonra kulaklık takılı işareti geldi. biraz beklettim kuruttum tekrar iyice o gitti sonra kapandı telefon. açıyorum telefonu bazen 10 dk da bazen 1-2 saat sonra kapatıyor kendini şarja takınca da öyle oluyor.

deniz suyu olduğu için tuzlu su daha kötü sanırım iltekenlik açısından kısa devre mi yapıyor ne yapıyor?

bir de ilk gece şarja taktığımda kapanıyordu telefon fastboota alıp denedim bir iki saat şarjda kaldı o zaman kapanmadı hiç.

dün gece pirince yatırdım telefonu sabah aldığımda bir iki saat bir şey yoktu sonra tekrar kapandı.

ama genelde işlem yaptığımda teleofn elimdeyken kapanmıyor bir yere bıraktığımda ya da cebime koyduğumda kapanıyor.

gece tekrar pirince yatırsam mı hala nem mi var içinde acaba yoksa arıza oluşmuş mudur?

telefonu kullanırsam bu şekilde sıkıntı olur mu tak diye gider mi acaba?

kullanımda bir sıkıntı yok şuan ama kapatıyor sadece arada kendini. telefoncuya da veremiyorum şuan şehir dışındayız iş için ve telefonsuz kalıcam. telefon redmi note 7 bu arada sanırım kasasını açmak sıkıntılı olabilir.

ne diyorsunuz ey müritler ne yapayım :) 

csfrt tarafından 03/Şub/21 11:02 tarihinde düzenlenmiştir

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla içinin açılıp temizlenmesi lazım. selülozik tinerle falan. Yoksa ilerde oksitlenme artacağı için komple gidebilir.

Naber la?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Hocam ilk hatayı zaten sıvı teması sonrası cihazı açmaya zorlayıp, günlerce kullanmaya çalışarak yapmışsın.

Bataryası sökülebiliyorsa söküp, bir kaç gün pirince yatırmak iyi olabilirdi.

Ama her durumda içinin açılıp tiner ile temizlenmesi cihazın geleceği açısından hayat kurtaracaktır.

Bu şekilde zorlamaya devam edersen tamamen de gidebilir cihaz.

Geçmiş olsun.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    AdReNaLiNe bunu yazdı

Hocam ilk hatayı zaten sıvı teması sonrası cihazı açmaya zorlayıp, günlerce kullanmaya çalışarak yapmışsın.

Bataryası sökülebiliyorsa söküp, bir kaç gün pirince yatırmak iyi olabilirdi.

Ama her durumda içinin açılıp tiner ile temizlenmesi cihazın geleceği açısından hayat kurtaracaktır.

Bu şekilde zorlamaya devam edersen tamamen de gidebilir cihaz.

Geçmiş olsun.

hocam telefoncuya götürdüm temizlesin diye o da oksitlenme olmuşsa temizlerken bir şey sökülür falan komple gider sorumluluk alamam dedi, sen her gece pirince yatır en iyisi dedi

şuan elimde telefon da yok bunu bir iki gün pirince yatırayım, her akşam pirince yatırırım böyle belki nemi çeker iyice de oksit gitmez muhtemelen. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

o cihazın içi temizlenmezse yatacağı tek yer mezar olacak hoca haberin olsun.

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

o cihazın içi temizlenmezse yatacağı tek yer mezar olacak hoca haberin olsun.

hocam bir hafta 10 falan böyle kullansam sonra temizletsem çok mu risk alırım? temizleme de sıkıntı diyor telefoncu anlamadım ne yapsam :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telefonu kullanarak zaten vereceğin zararı vermişsin. Anakartta oksitlenme alıp yürümüştür. Derhal selilozik tiner ile anakartın temizlenmesi gerek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

tahribat ailesi

kurban olayım pirinç demeyin. 

tamirciler  delimi 1 cuval pirinç almayı bilmiyorlarmı :)

sıvı temas telefon da ilk yapılması gereken açmaya calısmamak 

batarya cıkan modelse bataryayı çıkarmak

bundan sonrası işi bilen bir tamirci

ben dükkanda sıvı telefon almıyorum aracılık etmiyorum bir tanıdıga yönlendirmiyorum     yüz güldürmez :)

ufak tefek sıvı degmelerı cozulebılır ama cumburlop gırdı ıse boş iş

http://tamircimm.com/urunler5/204-sivi_temasi_tam%C4%B0r%C4%B0.html  

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

sana adam akıllı bir tamirci lazım. 

öyle parça sök tak yapan bir merdiven altı telefoncusu değil. bildiğin dükkanda koca büyüteçle devre elamanlarını teker teker inceleyip hasar analizi yapabilecek birisi. sonrasında da teker teker temizleme yada mikro lehimle o parçaları düzenleyecek birisi. o kadar sağlam adam zaten pek yok. olsa da pahalıdır. 

biz de telefon tamircileri parça değiştirmeyi telefon tamiri sanıyor. o yüzden iş zorlaştıkça bu işlere pek girmiyorlar. aslında telefonlar legolar gibiler. kendin de yapabilirsin onların yaptığını. gerçek tamirci çok az. bu yüzden işin zor. 

önünde 2 yol var. 

ya risk alacaksın. temizle diyeceksin. temizleyecek. 

ya da yeni telefon bakacaksın. 

Telefonu kurutayım, pirince sokayım belki düzelir kafasını direkt bırak. Birbirine çok yakın komponentler bir sürü kısa devre yapıyor şuan için temas varsa. bir komponente regüle edilmemiş bir voltaj gittiğinde direkt yakıyor. 

Telefon sıvı temasından etkilenen bir modelse çok kıymetli bir şey değildir. ver temizlesin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

arkadaşlar çok bir sıvı teması olmadı zaten alt tarafın hoparlör ve şarj grişine geldi su. temizledim kurutmaya çalıştım ama içine ulaşmış sanırım. burada da zor dediğiniz gibi bir tamirci bulmak. bakalım artık pirince yatırmaya devam tamircilerden daha güvenilir geldi bana şimdilik :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

arkadaşlar çok bir sıvı teması olmadı zaten alt tarafın hoparlör ve şarj grişine geldi su. temizledim kurutmaya çalıştım ama içine ulaşmış sanırım. burada da zor dediğiniz gibi bir tamirci bulmak. bakalım artık pirince yatırmaya devam tamircilerden daha güvenilir geldi bana şimdilik :) 

hocam bak o işin sonu kötü. git isopropil alkol söyle kendin aç temizle bari. foto filan çek bilen biri illa vardır burdan atarsın. az ise zaten temizlenir. diğer türlü sıkıntı.

Toplam Hit: 1450 Toplam Mesaj: 12
telefon deniz telefon sıvı su temas