folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Telefonlar Güncellemeden Sonra Neden Yavaşlıyor?

Telefonlar Güncellemeden Sonra Neden Yavaşlıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

hocalar merak ettiğim bir soru neden böyle oluyor? satış politikası olarak bilerekmi yapılıyor? 

Mesela arkadaşın iPhone 'u ios güncellemelerden sonra farkedilir derecede yavaşlama olduğunu söyledi. Aynı durum benim kullandığım Android telefonlar içinde geçerli mesela eski telefonum Lg de de öyleydi. Güncelleme aldıktan sonra telefon zıcmaya başlıyo. Tam tersi olması gerekmiyormu. Nedeni nedir bilen biri aydınlatabilirmi??

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Planlı eskitme. Elindeki cihazın eskimesi gerek ki firma sana yenisini satsın. Eskidendi o Nokia, Sony Ericsson telefon alıp 7-8 yıl kullanmak. Firmaların gözünde hepimiz sadece cüzdandan ibaretiz. Adamlar aptal mı eski modelin ömrünü uzatsın, hızlandırsın ? Güncelleme adı altında bir yerini düzeltirken başka yerini bozuyor. Planlı eskitmeden Android kullanıcıları gerektiğinde eski sürüme geri dönerek kurtulabiliyor. iPhone'da ise imzalar kapandıktan sonra geri dönüş imkansız. Apple'ıda böyle Samsung'uda Sony'side. Bazı güncellemeler wifi'ı bozar, bazı güncellemeler bluetooth bozar. Bazı güncellemelerde o bozdukları yerleri düzeltiyormuş gibi görünüp başka yerleri bozar...

Eskiden yazılımsal olarak cihazı eskitirlerdi şimdi malzemedende çalıyorlar. Telefonlar eskiden ne güzel plastikti yere düşerse bir şey olmuyordu metal yaptılar en ufak düşmede ezilmeye başladı. Sonrada cama geçtiler düşünce hem ekran hemde arka kapak zarar görüyor artık. Akıllı telefonların ilk zamanlarında ne güzel rahatça batarya değişiyorduk şimdi tüm firmalar iPhone gibi kasaya bağlı yaptı bataryayı.

Eskinin Nokia zamanlarını özlüyorum. Batarya mı eskidi ? Köşedeki telefoncudan 10 lira batarya al tak. Telefondan mı bıktın ? 10 liraya ön-arka kapak al telefon yenilensin.

Kaldı ki bu illa en son sürüm olacak hastalığına anlam veremiyorum. Android 7'den 8'e güncelleyince telefon bulaşıkları mı yıkayacak ? Altı üstü bir kaç görsel değişiklik olacak. Güvenlik vs demeyin. Bilgilerimiz zaten internette dolaşıyor.

Planlı eskitmede amaç cihazı kullancağınız süreyi mümkün olduğu kadar kısaltıp yeni cihaz satmaktır.. Bu Samsung'un, LG'nin yerli üretimle ve yüksek gelirli insanlara satış yaptığı Güney Kore gibi ülkeler için kötü olmayabilir. Hatta ekonomiye iyi bile gelebilir.. Ama bizim ülkemiz gibi cihazların operatörlerde 24 ay taahhüt ile birde üstüne fahiş farklarla satıldığı bir ülkede facia olarak tanımlanır ancak...

mkyb tarafından 20/Ara/17 03:00 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Planlı eskitme. Elindeki cihazın eskimesi gerek ki firma sana yenisini satsın. Eskidendi o Nokia, Sony Ericsson telefon alıp 7-8 yıl kullanmak. Firmaların gözünde hepimiz sadece cüzdandan ibaretiz. Adamlar aptal mı eski modelin ömrünü uzatsın, hızlandırsın ? Güncelleme adı altında bir yerini düzeltirken başka yerini bozuyor. Planlı eskitmeden Android kullanıcıları gerektiğinde eski sürüme geri dönerek kurtulabiliyor. iPhone'da ise imzalar kapandıktan sonra geri dönüş imkansız. Apple'ıda böyle Samsung'uda Sony'side. Bazı güncellemeler wifi'ı bozar, bazı güncellemeler bluetooth bozar. Bazı güncellemelerde o bozdukları yerleri düzeltiyomuş gibi görünüp başka yerleri bozar...

Eskiden yazılımsal olarak cihazı eskitirlerdi şimdi malzemedende çalıyorlar. Telefonlar eskiden ne güzel plastikti yere düşerse bir şey olmuyordu metal yaptılar en ufak düşmede ezilmeye başladı. Sonrada cama geçtiler düşünce hem ekran hemde arka kapak zarar görüyor artık. Akıllı telefonların ilk zamanlarında ne güzel rahatça batarya değişiyorduk şimdi tüm firmalar iPhone gibi kasaya bağlı yaptı bataryayı.

Eskinin Nokia zamanlarını özlüyorum. Batarya mı eskidi ? Köşedeki telefoncudan 10 lira batarya al tak. Telefondan mı bıktın ? 10 liraya ön-arka kapak al telefon yenilensin.

Kaldı ki bu illa en son sürüm olacak hastalığına anlam veremiyorum. Android 7'den 8'e güncelleyince telefon bulaşıkları mı yıkayacak ? Altı üstü bir kaç görsel değişiklik olacak. Güvenlik vs demeyin. Bilgilerimiz zaten internette dolaşıyor.

Planlı eskitmede Amaç cihazı kullancağınız süreyi mümkün olduğu kadar kısaltıp yeni cihaz satmaktır.. Bu Samsung'un, LG'nin yerli üretimle ve yüksek gelirli insanlara satış yaptığı Güney Kore gibi ülkeler için kötü olmayabilir. Hatta ekonomiye iyi bile gelebilir.. Ama bizim ülkemiz gibi cihazlar 24 ay kredi ile satıldığı bir ülkede facia olarak tanımlanır ancak...

Tamamda bu somut olarak ortaya konabilirse bir skandal olarak tarihe geçmeyecek mi? Adamlar neden böyle büyük bir riske girsinler ki? Söyleminde haklılık payı var, tabi ki ve yapılan büyük bir haksızlık, yani o zaman güncelleme adının anlamını bile yitirmiş oluyor, hiç güncelleme daha iyi desene..!  Yada ilk halinin imagesi alınabiliyormu meretin acaba?

ShockMan tarafından 20/Ara/17 02:53 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Konumu açınca  o yukardan açılan menü sanki bişey saklar gibi şak diye neden kapanıyor

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

En güzeli stock rom pompala geç. Androiid srüm yüklseltmenin spesifik bir nedeni yoksa hiç yapmayacaksın ilk aldığın gibi kalacak. Ya da Custom bulacaksın ama her türlü bi yerleri aksak olacak o yüzden stock candır. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Benim iPhone 6S her güncellemede bir tık daha yavaşlar oldu hiç keyif almıyorum artık kullanırken. Bazen ekran kartı tanıtılmamış pc gibi oluyor, yere vurasım geliyor. En son sıfırlayıp cihazı yeniden kurdum biraz düzeldi ama şimdi yine aynı. Zaten daha da kullandıgım süre boyunca bunu güncellemem. Ne zaman ki uygulama desteği kesilir o zaman bakarız.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

iOS artık androide döndü. 6s'e gelen son güncelleme ile wazzap kullanamaz oldum. telefona format atmak zorunda kaldım. nitekim son iOS güncellemelerinin sıkılığına baktığında birşeylerin ters gittiği apaçık ortada. apple bitmiş hacum.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Satış politikası üstat her şey daha fazla para kazanmak için,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

ip7+ 10.3.3 kullanıyorum cihaz yeni ama fişek :D

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Her güncellemeyle yeni bir özellik eklenir. Her özellik ilave kaynak tüketir. Ama bunlar da herkesin vazgeçemeyeceği, olmazsa olmaz özellikler. Kim bu çok önemli özelliklerden yoksun kalmak isterki ? (Reklam reklam reklam.....)

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Elinizdeki telefon 2 yaşını geçmişse güncellemeleri kapatın. En sağlıklısi budur. 

Toplam Hit: 3463 Toplam Mesaj: 26
telefon yavaşlama telefon