Telefonlara TRT Vergisi Zammı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Şimdi peki hocam Akıllı Tvden iki kere mi vergi alacaklar o zaman :)

zaten vardı trtpayı (kaldı ki heralde trt payı olmayan bi wc kağıdı kaldı) akıllı tv bi de internete giriyo diye 2kere mi alacaklar acaba.

haktır daha fazla alsınlar.

sen bir şeyi alıyorsan o çok satılıyordur. devlette nerden para kazanacak? çok satılandan.

herkes sadece 1 haftalığına sadece ekmek yese etin kilosu 5 liraya düşer.

herkes sadece 2 yılda 1 defa telefon alsa eminimki şuanki fiyatların yarısına düşer..

@Caliber hocam dediklerine harfiyen katılıyorum. 

ulan bu millet her hafta ekmek yemek için mi yaşıyor ?

bu kadar mı dar bakıyorsun olaya.

Asgari ücret dediğin rakam 450 dolar. Amerikada en boktan işte saatlik 8 dolar kazanıyordun 2011 yılında. Günde 64 dolar yapıyor.

Amerikadaki 8 günlük boktan işle bile ayda 2 tane iphone alabilirken, burda 3 ay çalışıyorsun 1 tanesi için.

Devlet insanların refahı, mutluluğu için var. 

Egemenlik kayıtsız şartsız devletin değil milletindir amk.

Sen vergisiyle 50 liralık elektrik faturanı (normalde 25 lira falandır) ödücem diye kılı kırk yararken herifler tepede hiçbir boka para ödemeyip üste bir de senin vergilerin zevki sefa yapıyor.

Sizin aklınız bulanmış. Konuyu piç etmicem daha fazla, özür diler @mkyb den de.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

zaten vardı trtpayı (kaldı ki heralde trt payı olmayan bi wc kağıdı kaldı) akıllı tv bi de internete giriyo diye 2kere mi alacaklar acaba.

sen bir şeyi alıyorsan o çok satılıyordur. devlette nerden para kazanacak? çok satılandan.

herkes sadece 2 yılda 1 defa telefon alsa eminimki şuanki fiyatların yarısına düşer..

Asgari ücret dediğin rakam 450 dolar. Amerikada en boktan işte saatlik 8 dolar kazanıyordun 2011 yılında. Günde 64 dolar yapıyor.

Amerikadaki 8 günlük boktan işle bile ayda 2 tane iphone alabilirken, burda 3 ay çalışıyorsun 1 tanesi için.

Sen vergisiyle 50 liralık elektrik faturanı (normalde 25 lira falandır) ödücem diye kılı kırk yararken herifler tepede hiçbir boka para ödemeyip üste bir de senin vergilerin zevki sefa yapıyor.

Helal olsun iste cevap budur.  

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

satın alma müdüründen aldıgım habere göre son 4 saat , sonra telefonlara zam geliyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Kat kat yapıp g.tlerine soksunlar o vergileri. Şu hükümetten kaçırdığım her kuruş anamın ak sütü gibi helaldir bana. 

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

Ben trt izlemiyorumki 

https://www.youtube.com/watch?v=pSH9PdOfhEY

onekine?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

sırf bu trt vergisi yüzünden cep telefonlarına tv fonksiyonu eklenmiyordu bu zamla beraber artık ekleneceğide varsa eklenmez.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

bu arada bu vergiler bile osmanlının devamı olduğumuzu gösteriyor:/ osmanlıda ki yüksek vergilerden dolayı celali isyanlar baslamıstır hatta isyanlar ile ilgili o dönem isyan edenlerin söylediği bir şiir bile var..

şalvarı şaltak osmanlı
    eğeri kaltak osmanlı
    ekende biçende yok
    yemede ortak osmanlı.. 

aynen bizim devlet gibi ekme ve biçmede yok ama yemede ortak amk. devlet milletin refahı için vardır ama bizde sadece halkı domaltıp sikmek için var.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

80 lira ödedim geçen kullanım bedeli 30 liraydı. 50 lira günde 2 3 kez giden ve eve düşük voltaj geldiği için yükseltici kullandığım hizmete verdim.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Ben hep vergisiz telefon aldığım için beni ilgilendirmeye zamcık :D

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Devlettir alsın yoksa nasıl dönecek bu çark diyenlerin anlamadığı tek nokta çarkı benim vergimle üretip, ürünü hep baştakiler alıyor. Sonra o ürünle terörist besleyip gelip beni öldürmesini bekliyorum. Devlet baba çok yaşa evet.

Bana dönmeyecek bir vergi sistemine katkıda bulunmak hamallıktan ve ölümü beklemekten başka bir şey değil. Çok şükür ki 2 yıldan fazladır yokum Türkiye'de. Bu saatten sonra da yatırımımı da vergimi de başka ülkeye yapacağım. En azından geri dönüşümünün olacağını biliyorum.

Ne idüğü belirsiz bir coğrafyada akşam eve sağ salim dönüp dönemeyeceğini düşünmek bile insanı deli eder. Kaldı ki böyle bir yerde çocuk yetiştireceksin. Allah yardım etsin...

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
Toplam Hit: 6973 Toplam Mesaj: 68
vergi zamcık