Telefonu Denize Düşürdüm.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Telefonu denize düşürdüm daha doğrusu arkadaş düşürdü telefonu hemen bataryasını çıkarmak yerine açmış dolayısıyla kısa devre yapmış 2 haftalık Discovery android one 

Yaptıklarım : İlk önce baya bi kuruttum  sildim üfledim sonra biraz saç kurutma makinasıyla kuruttum : Yetmez dedim sabaha kadar da pirinçin içinde kaldı tel ama sonuç: hüsran açılmadı tel

Netde normal suya koyun deniz de düştüğü için  tuz kristalinin gitmesi lazım mış 45 dk normal suda bekletin falan diyolar ondan sonra kurutun gibi bi şeyler yazmışlar hiç mantıklı gelmedi deneyen varmı ?

Son olarak bugün telefonu servise götürücem sıvı temasını anliyabilirlermi hemen ?

Mod not. Dogru kategori ve etikete dikkat edelim, gecmis olsun.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Yapilmasi gerekenler sunlardi:

Acmamak

Kac parcaya ayriliyorsa ayirmak

98% alkolle cok iyi temizlemek

Elektrik supurgesiyle kurutmak

Acmamak

Biraz daha supurgeyle kurutmak

Acmamak 

Evet anlarlar, iclerinde siviyla temas ettiginde renk degistiren stickerlar var :(

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

O normal suya kisa devre yaptirmadan yani cihazi acmadan once sokacaktin hocam.

Eger kendim yaparim diyosan acip icini saf su/saf alkol/cif ucunden biri ile anakarti yumusak uclu bi diş fircasiyla temizle guzelce son normal su ile temizleyip kurumaya birak. Zaten alet suan garanti disinda servise verirsen direk sivi temasi diyip garanti disina alacaklar.

Edit. Sac kurutma makinasi ile kurutmayada calisma aleti donulmez yerlere goturursun, onun yerine varsa kompresor veya elektirikli supurgeyle kurut.

NoToLeRaNcE tarafından 20/Haz/16 10:25 tarihinde düzenlenmiştir

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Daha önce telefoncuda ustam çatlaktı ama çok iyi bir ustaydı 

O zamanlşar müşterilerine eğer tel sıvı temas görüse tamamı veya bellirli kısmı 

Suyun içerisine koyup getirin, korkmayın, Su hava ile temas edip kuruma olduğunda 

Oksitlenme ve benzeri bir kaç durumun daha olduğunu bu yüzden kurtulamaz olduğunu söylüyordu 

Havya vs derken adam poşette ağıza kadar dolu suya batık telleri yapıp teslim ediyodu 

Dedenin biri bardakta getirmişti buda böyle bir anım işte :)

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Denize düşen telefon bir daha iflah olmuyor hocam 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arkadasın yeni telefon alsa iyi olur o telefondan hayır gelmez artık. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

gg olmuş, paslanmıştır onun içi, iflah olmaz

at gitsin çöpe

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Tuz çok kötü be.. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SwateR
    SwateR's avatar
    Erkek

Bataryayı hemen çıkarsaydı kurtarılabilirdi ama telefonu hemen açmasıyla bozulmuştur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O telefonun bataryası kasaya bağlı. Hemen çıkmaz, vidalarını tek tek açmak gerek.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O telefonun bataryası kasaya bağlı. Hemen çıkmaz, vidalarını tek tek açmak gerek.

Hayır Kasaya bağlı degil batarya yı çıkardım kartları çıkardım sabaha kadar kuruttum ama fayda etmedi.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
Toplam Hit: 2770 Toplam Mesaj: 21
telefon suya düştü telefonu kurutmak