Telefonu Sesle Konuşarak Kontrol Etme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar mesela annemi arayacam; telefonda bi programı açıp "annem ara" gibi söyleyip sonra telefon kendisi annemi arasın, sadece annem değil rehberdeki herkes için geçerli. diğer programlardan gördüğümü söyleyim bizim konuştuğumuzu türkçe olarak anlayıp metine çeviren programlar görmüştüm. bunun gibi bişeyle dediğimizi anlayacak programla telefonu böyle sesli kontrol edebileceğimiz program var mı? sadece aramada değil mesela "facebook aç" gibi bi komutla facebook açsın, "whatsapp aç" gibi komutla whastapp açsın. şimdi biraz düşününce bu dediğim baya bi zor geliyo (: ama işte "facebook aç" komutuna; komutu anlama işini program yapar o programla biz kendimiz facebook açacağını ayarlarız. 

böyle bişey var mıdır?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

androidlerde var "ok google" "okey google" dedinmi yönlendiriyorsun arama olsun örnek youtube aç diyorsun acıyor annemi ara diyorsun arıyor.. ? kullandıgın telefonu bilmiyorum ama apk olarakda ceyda asistan var bildiğim kadarıyla..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Ceyda var

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

iphone al en iyi asistan siri

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samast
    samast's avatar
    Erkek
    eengineer bunu yazdı

iphone al en iyi asistan siri

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

sa. arkadaşlar mesela annemi arayacam; telefonda bi programı açıp "annem ara" gibi söyleyip sonra telefon kendisi annemi arasın , sadece annem değil rehberdeki herkes için geçerli.

diğer programlardan gördüğümü söyleyim: bizim konuştuğumuzu "türkçe olarak" anlayıp , "metine çeviren" programlar görmüştüm. bunun gibi bişeyle dediğimizi anlayacak programla telefonu böyle sesli kontrol edebileceğimiz program var mı?

sadece aramada değil mesela "facebook aç" gibi bi komutla facebook açsın, "whatsapp aç" gibi komutla whastapp açsın. şimdi biraz düşününce bu dediğim baya bi zor geliyo (: ama işte "facebook aç" komutuna; komutu anlama işini program yapar o programla biz kendimiz facebook açacağını ayarlarız. 

böyle bişey var mıdır?

Çok ilginç, İnternet açıkken( ki, bu da ne demekse. data hattı yani) birisi telefondaki MİKROFON tuşuna basıp, konuştu. Akabinde, Telefon rehberdeki ismi aradı.

burada önemli olan: sadece Rehberdeki ismin Söylenmesi , ve ardından ARA kelimesinin söylenmesi idi.

Aynı şekilde, yine mikrofona konuşarak, söylenilenLERİ YAZIYA da dökebilmisti.

Muhtemelen Klavyedeki MİKROFON tuşuna Basarak, ardından konuşarak yapmıştı. Ama İnternetin AÇIK olması gerekmişti .

Daha detaylı Komutlar için, yada seçili bir alan için, filtre uygulama gibi birşey zor gibi.

hele de bunun için, telefonun kısıtlı donanım`ı , sıkıntı yaratabilir, diye düşünüyorum.

@CyberMole `un önerdiklerini hiç kullanmadım. Sadece ekleyeyim istedim.

Müzik: Grippin, Utanman yok mu.

Hâ, sen Programı kendimiz düzenleyelim, diyorsan: tahminim, TASKER programı belki yapabilir.

RitmFarbRacourci tarafından 27/May/18 15:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dediğini yapan çeşitli uygulamalar var ama işletim sistemiyle tam uyumlu çalışıp Türkçe desteği olan tek sanal asistan iPhone’daki Siri. 

https://www.youtube.com/watch?v=8v_JhwjLako

mkyb tarafından 27/May/18 16:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

siri çok iyi. kuzenim nerde siri diyorum, çat diye arkadaş buldan gösteriyor hoş birşey. 

google aslına bakılırsa çok daha sağlam yapay zeka konusunda ancak şu an en tatmin edeni Siri.

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

android 6 ve üzeri için google asistant. 

google asistant için google uygulamasını kullanmak yeterli.

ios için de siri bu işi rahatça görüyor. 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Dediğini yapan çeşitli uygulamalar var ama işletim sistemiyle tam uyumlu çalışıp Türkçe desteği olan tek sanal asistan iPhone’daki Siri. 

https://www.youtube.com/watch?v=8v_JhwjLako

google uygulamasında mikrofon simgesine dokunup istediğini söyle yapıyor. spesifik alarmlar bile (bir hafta sonra perşembe günü sabah 8:45 için alarm kur vb.) kurabiliyor. şu kişiyi ara vs komutları zaten çok iyi çalışıyor.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı

Android 6 ve üzeri için google asistant. 

google asistant için google uygulamasını kullanmak yeterli.

ios için de siri bu işi rahatça görüyor. 

Şimdi hatırladım. Elemanın Telefonunun Android Sürümü 7.0.0 dı.

Google Asistan için önerdiğin Google Uygulamasının ( yada -larının) Adı ne?

Ve daha da önemlisi, internet kullanıma kapalı iken de, çalışabiliyor mu?

RitmFarbRacourci tarafından 27/May/18 16:51 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1758 Toplam Mesaj: 20
telefonu sesli komut