Telefonum PC Ye Bağlanmıyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

telefonumda bir haftadır " depolama alanı doldu " diye uyarı veriyordu

birkaç gün önce avast, kamera ve diğer programlar açılmamaya ve çalışmamaya başlayınca hemen

bende birkaç şey sildim ve bütün resim videoları pcye atıp telefonu format atacaktım.

fakat usb telefona takınca bilgisayar da telefon görünmüyor telefondada tık yok

başka telefonu tanıyor hiç sorun yok

sorun ne olabilir.

birde telefonumdan dünya veri silmeme rağmen hala açtığımda %90 ise % 89 a inmiş oluyor. yani dosya ve programları silmeme rağmen hala niye yer kaplıyor?

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

MÜREDE İÇİN UPP

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kablo değişikliği denedinmi

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    samaccc bunu yazdı

kablo değişikliği denedinmi

evet aynı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Şu anki öncellik verilerini taşıma durumu olduğu için, sorunun ne olduğundan çok nasıl taşınır o veriler. Burda depolama alanı dolduğu yer telefon hafızası mı ? yoksa SD card varsa o mu doldu ? APP yükleyebiliyorsa çok kullanmadığımda öneremeyeceğim ama populer file manager programlarıyla kurup nerde ne kadarı dolmuş bakılabilir. Sonra dosyalar ordan silinmesi denenebilir.

Telefon Android ? IOS ? marka model ? Ne kadar hafızası var ? sildiğin veri ne kadar olabilir ? 

Bazı android telefonlarda android versiyona ve dağıtıcısına bağlı olarakgözlemdeğim şey şu, fotoğraf sildiğinde onu silmiyor. Geri dönüşüm kutusu gibi bir yere atıyor. 1 ay sonra kendiliğinden siliniyordu. Seninde mi öyle birşey var acaba ? 

Android'se normalde bilgisayara taktığında görmesi lazım, en azından cihazın şarj olduğunu görmemiz lazım. Şarj oluyor mu ? Farklı kablo denedin mi ? Farklı usb portu ? Farklı bilgisayar ? Bilgisayardan daha önceden tanıttıysan o telefonun yüklendiği sürücüyü bulup aygıt yöneticisinden kaldırmak gerekebilir.

Çözümsüz kalırsan android beam ile farklı bir bilgisayara ya da telefona daha hızlı atabiliyorsun dosyalarını. Son çare olarak ona bakılabilir. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    hypnot1c bunu yazdı

Şu anki öncellik verilerini taşıma durumu olduğu için, sorunun ne olduğundan çok nasıl taşınır o veriler. Burda depolama alanı dolduğu yer telefon hafızası mı ? yoksa SD card varsa o mu doldu ? APP yükleyebiliyorsa çok kullanmadığımda öneremeyeceğim ama populer file manager programlarıyla kurup nerde ne kadarı dolmuş bakılabilir. Sonra dosyalar ordan silinmesi denenebilir.

Telefon Android ? IOS ? marka model ? Ne kadar hafızası var ? sildiğin veri ne kadar olabilir ? 

Bazı android telefonlarda android versiyona ve dağıtıcısına bağlı olarakgözlemdeğim şey şu, fotoğraf sildiğinde onu silmiyor. Geri dönüşüm kutusu gibi bir yere atıyor. 1 ay sonra kendiliğinden siliniyordu. Seninde mi öyle birşey var acaba ? 

Android'se normalde bilgisayara taktığında görmesi lazım, en azından cihazın şarj olduğunu görmemiz lazım. Şarj oluyor mu ? Farklı kablo denedin mi ? Farklı usb portu ? Farklı bilgisayar ? Bilgisayardan daha önceden tanıttıysan o telefonun yüklendiği sürücüyü bulup aygıt yöneticisinden kaldırmak gerekebilir.

Çözümsüz kalırsan android beam ile farklı bir bilgisayara ya da telefona daha hızlı atabiliyorsun dosyalarını. Son çare olarak ona bakılabilir. 

soruları cevaplarıyım 

telefonun hafızası doldu sd kart boş sayılır.

model general mobile - android

maalesef app yüklenmez %99 dolu yazıyor resim bile çekmiyor şuan

mesela 1-2 gblık  spotif, programlar resimler silmeme rağmen hiç olmasa %97 olması lazım hiçbir değişiklik yok ( telefonu ilk aldığımda çektiğim resim duruyor 50 kere sildim. herşeyi siliyorum bakıyorum o geri gelmiş)

telefonu bilgisayara taktığımda şarz  etmiyor

farklı telefonla, farklı usb ile ve farklı usb yeri ile denedim

sadece benim telefonda sorun var

başka telefonda sorun yok

gmail ile herşey senkronizeli yani resimler otomatik zaten kayıtlı

ancak korkuyorum fabrika ayarı yapsam oradan da silinir mi 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Bulutla senkronize olduğu için sildiğin resimleri geri mi indiriyor acaba ? Telefonun internetini kes, wireless şifresini sil ve kapat sonra tekrar gelen dosyları silmeyi dene istersen.

Verilerini SD karta kopyalayıp, card reader ya da farklı telefondan bilgisayara yedeklemeyi de deneyebilirsin. Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra donanımsal birşey yoksa telefon sıfırlandıktan sonrası kolay. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

hard reset at internet yolu ile upload ettiğin veriler silinmez senkronize ettiğinde tekrar geri yüklenebilir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

telefonu kapat ve pc ye kapalı bagla ve tepkisine bak

bütün işim telefonu pc baglamak :)   baglanmadıgında genelde dukkanda acık bi ton kablom olur ve %50 birinin görmedıgını ılla bırı gorur

genemi görmüyor usb kirlenmiştir  

çok kibarca kürdanla cımbızla   hat cıkarma aparatı ile içinden pamukları cıkarırım

(kablo pc ye baglı telefona taktın çok az aşşa bastır 1 mm abartmadan   yada yukarı yada içeri )

bütün bunları denedım olmadımı    bayiye geri veririrm ve usb bozuk duzelt öyle getir derim

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    kady bunu yazdı

telefonu kapat ve pc ye kapalı bagla ve tepkisine bak

bütün işim telefonu pc baglamak :)   baglanmadıgında genelde dukkanda acık bi ton kablom olur ve %50 birinin görmedıgını ılla bırı gorur

genemi görmüyor usb kirlenmiştir  

çok kibarca kürdanla cımbızla   hat cıkarma aparatı ile içinden pamukları cıkarırım

(kablo pc ye baglı telefona taktın çok az aşşa bastır 1 mm abartmadan   yada yukarı yada içeri )

bütün bunları denedım olmadımı    bayiye geri veririrm ve usb bozuk duzelt öyle getir derim

telefonu kapatıp taktım şarz etmeye başladı. açtım durdu

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

şarj soketin degişmeli  

uzaktan anca bu :)

http://profil.gittigidiyor.com/kady